BMW GS 1200 Διαφορικό και άξονας. Δε φτάνουν μόνο οι βαλβολίνες(;;;)

Giorgos volos

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Bmw gs adventure 1200 07'
Σίγουρα ο θόρυβος έρχεται από μπροστά και όχι από το μοτέρ?
Γιατί ένας βασικός ύποπτος είναι και το press direct του σασμάν.
από μπροστα ακούγεται. Ο θόρυβος από το press direct ειναι παρόμοιος?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Βρες κατηφορα καλη, βαλε νεκρα, σβησε μοτερ και στήσε αυτί. Αν εξακολουθεί να ακουγεται δεν είναι μοτέρ, ειναι απο σασμαν και πισω.
 

Giorgos volos

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Bmw gs adventure 1200 07'
Βρες κατηφορα καλη, βαλε νεκρα, σβησε μοτερ και στήσε αυτί. Αν εξακολουθεί να ακουγεται δεν είναι μοτέρ, ειναι απο σασμαν και πισω.
Αυτο το έχω κάνει και συνεχιζε το βουητό με νεκρα σβηστος. Μονο το σασμάν εχει απομείνει
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Παρόμοιος θόρυβος σα να 'γρατζουνάει' έχει παρατηρηθεί επίσης σε κάποια μοντέλα που είχαν σηκώσει την προφόρτιση τέρμα ψηλά ή αντίστοιχα είχαν ρυθμίσει την ESA στο δικάβαλο.
Πάει κάπου σχετικά ο νους σου?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρόμοιος θόρυβος σα να 'γρατζουνάει' έχει παρατηρηθεί επίσης σε κάποια μοντέλα που είχαν σηκώσει την προφόρτιση τέρμα ψηλά ή αντίστοιχα είχαν ρυθμίσει την ESA στο δικάβαλο.
Πάει κάπου σχετικά ο νους σου?
Τα 07 δεν έχουν esa
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Ντοβιλ δεν θα έπαιρνα ούτε στα 90 μου, πιο ξενερουα μοτοσυκλέτα δεν υπάρχει.

Καί με τα 55 αλογάκια στον στρόφαλο που έχει αυτό το μοτέρ πόσο να ζοριστει ο άξονα του?
Μοτοσυκλέτα είναι αυτό; Εγώ το είχα για σκούτερ...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Δύο μέρες μόνο κυκλοφόρησε το Νίτρο και μάθατε και τα Deauville γατάκια!!
:waiting:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Μοτοσυκλέτα είναι αυτό; Εγώ το είχα για σκούτερ...
Κοίτα είχα bross που ήταν κούκλα και μηχαναρα (αλλά με είχε αφήσει από τρόμπα βενζίνης και ανόρθωση) ειχα και xrv 750 (αυτό βγήκε σκύλος μαύρος) οπότε το χάρηκα αυτό το μοτέρ.

Είναι καλή μοτοσυκλέτα το Ντοβίλ και πρακτικό και αξιόπιστο αλλά εμφανισιακά δεν μου αρέσει και αυτού του είδους οι μηχανές δεν μου κάνουν κλικ γενικότερα.

Aφηνω τα Ντοβίλ στην ησυχία τους και εύχομαι στον φίλο με το GS 1200 να βρει τι φταίει γιατί είναι πολύ εκνευριστικο να μην ξέρεις τι ακούγεται και να μην μπορείς στο διορθώσεις.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Κοίτα είχα bross που ήταν κούκλα και μηχαναρα (αλλά με είχε αφήσει από τρόμπα βενζίνης και ανόρθωση) ειχα και xrv 750 (αυτό βγήκε σκύλος μαύρος) οπότε το χάρηκα αυτό το μοτέρ.

Είναι καλή μοτοσυκλέτα το Ντοβίλ και πρακτικό και αξιόπιστο αλλά εμφανισιακά δεν μου αρέσει και αυτού του είδους οι μηχανές δεν μου κάνουν κλικ γενικότερα.

Aφηνω τα Ντοβίλ στην ησυχία τους και εύχομαι στον φίλο με το GS 1200 να βρει τι φταίει γιατί είναι πολύ εκνευριστικο να μην ξέρεις τι ακούγεται και να μην μπορείς στο διορθώσεις.
Συμφωνώ για το bross και για το Xrv. Ούτε εμένα μου έκανε ποτέ κλικ αλλά σε κάποιον ίσως έκανε οπότε καλύτερα να μην είμαι τόσο καυστικός. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Aφηνω τα Ντοβίλ στην ησυχία τους και εύχομαι στον φίλο με το GS 1200 να βρει τι φταίει γιατί είναι πολύ εκνευριστικο να μην ξέρεις τι ακούγεται και να μην μπορείς στο διορθώσεις.
Καλα, αυτο ειδικα στα αυτοκινητα οδηγει σε παρακρουση...

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλα, αυτο ειδικα στα αυτοκινητα οδηγει σε παρακρουση...

Βεβαια... Βάζεις πιο δυνατά μουσική και Κλάιν τα χριτσι, χρατσα, χρουτσα.

Εγώ στη θέση του φίλου, θα πήγαινα σε ένα συνεργείο που γνωρίζουν από boxer.
Αφού τα τσέκαρε όλα, δεν υπάρχει άλλη λύση.
 

Giorgos volos

Μέλος
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Bmw gs adventure 1200 07'
Βεβαια... Βάζεις πιο δυνατά μουσική και Κλάιν τα χριτσι, χρατσα, χρουτσα.

Εγώ στη θέση του φίλου, θα πήγαινα σε ένα συνεργείο που γνωρίζουν από boxer.
Αφού τα τσέκαρε όλα, δεν υπάρχει άλλη λύση.
θα το εξετάσω το ενδεχόμενο απλα πρεπει να κανονίσω άδειες και όλα τα σχετικά για να παω οργανωμένος γιατί εδώ Θεσσαλία δε παίζει κάτι άλλο.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ξεθάβω το αγαπημένο μου αυτό θέμα καθότι μπαίνω στη κατηγορία κ εγώ επίσημα του δεν ξέρω αν θέλω να πουλησω, και λέω να λυσω τον άξονα να τον πιασω στο δικό μου ευαίσθητο χεράκι να τον ελέγξω για τζογους. Αυτή το γρασο που λέτε δεν το βρίσκω, θα ψάξω κάτι αντίστοιχο. Θα βάλω εν ανάγκη και Γράσο από διαστημική σαΐτα. Θα καθαρίσω αν υπάρχει ότι σκουριά υπάρχει θα απλωσω παντου γρασο άφθονο να γουστάρει και μετά θα ταξιδευω παλι με 150 καθότι παραπανω είναι ρίσκο απ ότι έχω καταλάβει. Αυτός ήταν βέβαια και ο κυριος λόγος που έλεγα να το δώσω. Βαρέθηκα να πηγαινω εθνική με 150 λες και είμαι άρρωστος. Κάτι άλλο μιας και θα το λυσω πρεπει να τσεκάρω εκεί μέσα?
 
Top Bottom