BMW r 1200gs look adventure

dgiotsop

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Suzuki v strom 650
Πωλείται BMW R1200 GS look adventure του 8/2007. Αγοράστηκε στη τιμη των 7200 απο φίλο πριν ένα μήνα με 87800 χλμ. Τη πουλάω και μόνο γιατί λόγω ύψους (1.74) δε μπορώ να ανταποκριθώ στην οδηγησή της και λυπάμαι που καθέται. Η μηχανή είναι άριστη.Δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχει ανάρτηση ohlins, εξάτμιση akrapovic.Το μαύρο fairing είναι αυθεντικό της BMW. Τα χιλιόμετρα είναι κανονικά (φαίνεται και στο χαρτί του ΚΤΕΟ).Τα πάντα δουλεύουν κανονικά, Χούφτες θερμαινόμενες, προβολάκια κ.α. Δέκτος οποιοσδήποτε έλεγχος! Ανταλλαγή δεκτή με KTM 990 adventure!

 
Τελευταία επεξεργασία:

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Καταρχάς καλοπουλητο σου εύχομαι, αλλά το χω απορία...
Θα σε βολέψει το 990 ;για το ύψος που λες..
Και τι να βγει να πει ο άνθρωπος, ότι δηλαδή δε γέρασα ακόμα οπότε αντίο τσι ες καλως τα παιδιά 990; τα 990 είναι για όσους θελουν να ξανανιώσουν...GS για συνταξιοδότηση...η περίοδος που χρειάζεσαι όλα τα κομφορ που μονο ενα τσι ες μπορεί να προσφέρει...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
:thnkg:

Μμμμμ.... Ανταλλαγή με 990 ε??
Μμμμμ....
Μμμμμ....
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Και τι να βγει να πει ο άνθρωπος, ότι δηλαδή δε γέρασα ακόμα οπότε αντίο τσι ες καλως τα παιδιά 990; τα 990 είναι για όσους θελουν να ξανανιώσουν...GS για συνταξιοδότηση...η περίοδος που χρειάζεσαι όλα τα κομφορ που μονο ενα τσι ες μπορεί να προσφέρει...
Βρε μαζί σου οκ,απλά αυτό με το ύψος και το 990 δε το κατάλαβα (και δε φημίζομαι για την ευστροφια μου γενικότερα οποτε μη δίνετε και πολύ σημασία):p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι εννοείς με το "look adventure"?
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

dgiotsop

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Suzuki v strom 650
Δοκίμασα τη KTM 990 adventure και πατάω πολύ καλύτερα συγριτικα με τη gs. Επειδή με ενδιαφέρει το χώμα δε μπορώ να ανταποκριθώ χωρίς να πατάνε τα πόδια μου κάτω. Εδώ κάνω αεροπλανικά για να πατάω με το ένα πόδι.χοροπηδάω πάνω στη σέλα ανάλογα πιο ποδι θέλω να κατεβάσω . Αν ασχολιόμουν μόνο με δρόμο θα τη κράταγα γιατί πάει απίστευτα σε ταξίδι on road.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

dgiotsop

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Suzuki v strom 650
Η άδεια κυκλοφορίας είναι 1200 gs .Στη πορεία τοποθετηθηκαν όλα τα απαραίτητα αξεσουαρ για να δείχνει σε adventure. Πλην του υποπλαισίου που είναι ασημί αντί για μαύρο όλα τα υπόλοιπα είναι adventure.
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Το gs έχει φαρδιά σέλα εκεί χαμηλά στην ένωση με το τεπόζιτο (το αγκαλιάζει κιόλας) γι αυτό και η αίσθηση του ψηλώματος.Ανοίγουν πιο πολύ τα πόδια γι αυτό και δεν φτάνει καλά ο φίλος.

Στα lc τη στένεψαν πάλι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το gs έχει φαρδιά σέλα εκεί χαμηλά στην ένωση με το τεπόζιτο (το αγκαλιάζει κιόλας) γι αυτό και η αίσθηση του ψηλώματος.Ανοίγουν πιο πολύ τα πόδια γι αυτό και δεν φτάνει καλά ο φίλος.

Στα lc τη στένεψαν πάλι.
Νομίζω ότι ο φίλος έχει την μπροστά σέλα από το απλό, η οποία είναι πιο στενή και πιο χαμηλή από του adve
Σε κάθε περίπτωση... Με του απλου την σέλα, μια χαρά το κουμαντάρει 1.75 αναβάτης.
Εγώ στο χώμα βάζω τη σέλα του απλου για αυτόν τον λόγο
Στην άσφαλτο του adve είναι 10 φορές πιο άνετη σε μεγάλα ταξιδια
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μα και για το απλό λέω,στο μπροστά μέρος είναι φαρδύτερη από μία αντίστοιχη του lc ή KTM.
Να ένα 08
Έχεις δίκιο... Στο lc στενεψε πολύ η σέλα και πατάς πιο ευκολα
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καταρχάς καλοπουλητο σου εύχομαι, αλλά το χω απορία...
Θα σε βολέψει το 990 ;για το ύψος που λες..
Αν οι αναρτήσεις της Ohlins που έχουν μπεί ,είναι οι κωδικοί του ΑDV ,κ όχι του απλού ,τότε ,συνδιαστικά με ADV σέλα ,βγαίνει ύψος σέλας 90 -92 cm.
Αν συνυπολογίσεις κ το ότι είναι φαρδιά (για άνεση) ,αυτό δημιουργεί θέμα στα μεσαία αναστήματα.

Το ΚΤΜ990Adv έχει ύψος (μαμά) σέλας 86 cm ,οπότε μιλάμε ήδη για για μεγάλη διαφορά.
Αν συνυπολογίσεις κ το ότι είναι στενή η σέλα εμπρός ,καθώς κ την λεπτότερη (αθλητική) σιλουέτα της μοτό ,τα πόδια πατάνε κάτω καλά στο 1,75.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το εργαλειο είναι τούμπανο
Τσάμπα το δίνεις !!!!!
 

dgiotsop

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Suzuki v strom 650
Το εργαλειο είναι τούμπανο
Τσάμπα το δίνεις !!!!!
Απο κοντά είναι ακόμα πιο όμορφη! Πραγματικά με στεναχωρει που τη πουλάω! Τη τιμη τη κατέβασα τόσο χαμηλά 1ον) Για να φύγει γρήγορα και 2ον) Έχω κάτι υπόψιν μου σε ktm 990 adventure σε αυτή τη τιμή.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Υπάρχει ένα 990 του 2010 στην Χαλκίδα
Δεν είναι το R είναι το άλλο που είναι πιο κοντό λίγο, S
Το έχει φίλος
Είναι πολύ ωραίο μηχανάκι και όλα του τα σέρβις είναι στον μιμικο
Θα έλεγα είναι ευκαιρία και η τιμή είναι κοντά ......
 
Top Bottom