BMW r1250 GS LC "Δε σπάει, δε χαλάει, κάνει ΑΝΑΚΛΗΣΗ και πάει!"

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πωπωοω τέτοιο spinning ούτε ο Αλέξης ο πνιχτης. Συμφωνώ με το ότι δυστυχώς συχνά κάποιος αγοράζει ακριβό... Οτιδήποτε και παίρνουν τα @@ του αέρα, αλλά δεν χρειάζεται να είναι "αερατος" κάποιος για να πυροδοτήσει το ταξικό μίσος και την χλεύη αυτών που θίγονται από το ακριβό οτιδήποτε έχει. Σε αυτό το φόρουμ το πείραγμα δίνει και παίρνει, αλλά η χαρά για την ζημιά των άλλων θα έπρεπε να λείπει.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Απαράδεκτο να κοστίζει 20.000+ και να συμβαίνει κάτι τόσο σοβαρό που μπορεί να οδηγήσει σε άσχημη πτώση. Είναι πολύ λυπηρό ργτ.
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Φιλος στη δουλειά με gs 1250 καινούργιο(Β εξαμηνο του 19 αγορασμενη), πλήρωσε ζημιά στους εκκεντροφορους 4000 ευρώ.
Με το ζόρι, επειδή είχε λήξει η εγγύηση τελικά πλήρωσε 1500 ευρώ...για επισκευή...
Μιλαμε για καινούργια μηχανή με 25000χλμ.
Απαραδεκτο για καινούργια μηχανή 3 χρονων!!!

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Σημερινό άρθρο του Moto μιλάει για σκληρη χρήση off road και o_O άλματα??? και ότι θα γίνει ανάκληση γιατί δεν ξέρουν αν ισχύει το ίδιο για την ασφάλτινη χρήση και την καταπόνηση που δέχεται ...κτλ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σημερινό άρθρο του Moto μιλάει για σκληρη χρήση off road και o_O άλματα??? και ότι θα γίνει ανάκληση γιατί δεν ξέρουν αν ισχύει το ίδιο για την ασφάλτινη χρήση και την καταπόνηση που δέχεται ...κτλ.
Στις άπειρες λακούβες της Ελλάδας δεν μένει στιγμιαία ο τροχός στον αέρα? Άρα γιατί να μη συμβαίνει το ίδιο και στην άσφαλτο από τη στιγμή που είναι πιο εύκολο να ανοίξει παραπάνω το γκάζι?

Το έχω ξαναγράψει αλλά πάμε άλλη μια, θα προτιμούσα σαν ταξιδευτής ένα gs αεροελαιόψυκτο με max 110 άλογα σαν αυτό με τους διπλούς εκκεντροφόρους αλλά θα ήθελα η γερμανική εταιρεία να δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στην αξιοπιστία. Είναι υπεραρκετή αυτή η ιπποδύναμη για ένα αξονάτο boxer. Επίσης θα το ήθελα πιο compact ίσως και πιο σπαρτιάτικο όπως ήταν οι παλιότερες γενιές αλλά αυτό ακούγεται κάπως ρομαντικό στις μέρες μας.

Και για όποιον θέλει παραπάνω δύναμη ή για το παιχνίδι του ανταγωνισμού θα μπορούσε να εξελίξει ένα 1000 XR με 19-17 τροχούς όπως έκανε η Ducati.

Και ένα 800 που ήταν μια χαρά και το χαντακωσε με το 850.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στις άπειρες λακούβες της Ελλάδας δεν μένει στιγμιαία ο τροχός στον αέρα? Άρα γιατί να μη συμβαίνει το ίδιο και στην άσφαλτο από τη στιγμή που είναι πιο εύκολο να ανοίξει παραπάνω το γκάζι?

Το έχω ξαναγράψει αλλά πάμε άλλη μια, θα προτιμούσα σαν ταξιδευτής ένα gs αεροελαιόψυκτο με max 110 άλογα σαν αυτό με τους διπλούς εκκεντροφόρους αλλά θα ήθελα η γερμανική εταιρεία να δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στην αξιοπιστία. Είναι υπεραρκετή αυτή η ιπποδύναμη για ένα αξονάτο boxer. Επίσης θα το ήθελα πιο compact ίσως και πιο σπαρτιάτικο όπως ήταν οι παλιότερες γενιές αλλά αυτό ακούγεται κάπως ρομαντικό στις μέρες μας.

Και για όποιον θέλει παραπάνω δύναμη ή για το παιχνίδι του ανταγωνισμού θα μπορούσε να εξελίξει ένα 1000 XR με 19-17 τροχούς όπως έκανε η Ducati.

Και ένα 800 που ήταν μια χαρά και το χαντακωσε με το 850.
Το xr μια χαρά είναι....μην το χαλάσετε κύριε μου.
Ο 17 συμπεριφέρεται καλύτερα και από 19 ....και ας μην του φαίνεται
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το xr μια χαρά είναι....μην το χαλάσετε κύριε μου.
Ο 17 συμπεριφέρεται καλύτερα και από 19 ....και ας μην του φαίνεται
Εννοώ να βγάλει και μια επιπλέον έκδοση με πιο crossover χαρακτήρα .
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Στις άπειρες λακούβες της Ελλάδας δεν μένει στιγμιαία ο τροχός στον αέρα? Άρα γιατί να μη συμβαίνει το ίδιο και στην άσφαλτο από τη στιγμή που είναι πιο εύκολο να ανοίξει παραπάνω το γκάζι?
Κώστα συμφωνώ μαζί σου σε όλα , απλά στο moto απο οτι κατάλαβα προσπαθούν να το αιτιολογήσουν-δικαιολογήσουν στην σκληρη χρήση off road και σε συνεχόμενα άλματα που κατά την προσγείωση καταπονείτε ο άξονας για αυτό και η αναφορά μου σε αυτό το άρθρο, μου έκανε και εμένα εντύπωση γιατί σε ολα τα προηγούμενα άρθρα γράφει αυτο που είπες.(Εχουν βάλει και φωτο με σχόλιο "δεν κάνω άλμα με bmw" που δεν νομίζω ότι όποιος παίρνει είτε bmw είτε ktm μεγάλο on-off σκοπός του είναι τα άλματα , όχι ότι δεν γίνεται, αλλά υπάρχουν αλλα μηχανάκια για αυτή την χρήση, κατα την γνώμη μου.)
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα συμφωνώ μαζί σου σε όλα , απλά στο moto απο οτι κατάλαβα προσπαθούν να το αιτιολογήσουν-δικαιολογήσουν στην σκληρη χρήση off road και σε συνεχόμενα άλματα που κατά την προσγείωση καταπονείτε ο άξονας για αυτό και η αναφορά μου σε αυτό το άρθρο, μου έκανε και εμένα εντύπωση γιατί σε ολα τα προηγούμενα άρθρα γράφει αυτο που είπες.

Κατά λάθος έκανα quote (δεν είχα καμμιά διάθεση αντιπαράθεσης κτλ).

Δεν μαζεύεται με τίποτα κατά τη γνώμη μου. Είναι μεγάλη η ζημιά για το κοινό της εταιρείας και μάλιστα σε μια περίοδο με έντονο ανταγωνισμό. Βέβαια και ο ανταγωνισμός έχει διαφορα θέματα αλλά όχι τόσο σοβαρά .

Για να δούμε τι θα δούμε.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Κατά λάθος έκανα quote (δεν είχα καμμιά διάθεση αντιπαράθεσης κτλ).

Δεν μαζεύεται με τίποτα κατά τη γνώμη μου. Είναι μεγάλη η ζημιά για το κοινό της εταιρείας και μάλιστα σε μια περίοδο με έντονο ανταγωνισμό. Βέβαια και ο ανταγωνισμός έχει διαφορα θέματα αλλά όχι τόσο σοβαρά .

Για να δούμε τι θα δούμε.
Ναι Κώστα δεν το πήρα έτσι, ουτως η αλλως όλοι σχολιάζουμε αυτά που διαβάζουμε και τίποτα παραπάνω,το ξέρω ότι δεν τίθεται θέμα αντιπαραθεσης :ok: (δεν "θιχτηκα" συγγνώμη αν φάνηκε έτσι...)
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα θυμάστε το event που κάναμε το 2016 στην Εύβοια ..motomadness.

Θυμάστε και την πίστα που διασκεδάσαμε ....
Δεν θυμάμαι να έσπασε κανένας άξονας και κανένα μεγάλο ονοφ....που ξαφνικά δεν κάνουν για χώμα ρε γκαμωτο



advphone
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το επίπεδο των ΜΜΕ τείνει στο "υπάρχουν πολιτικοί που καπνίζουν δημόσια".


XR Maniac o άξονας επέζησε, αλλά η φωτό ανέβηκε χαλασμένη, τυχαίο, δεν νομίζω.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Τόσα χρόνια εταιρείες με τόσους μηχανικούς μάνατζερ διευθυντές υποδιευθυντές εργοστάσια συνεργασίες και πέφτουν σε τέτοια σφάλματα..
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για οποία 'μαμά' είτε Χόντα είτε Μπεμβε .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το επίπεδο των ΜΜΕ τείνει στο "υπάρχουν πολιτικοί που καπνίζουν δημόσια".


XR Maniac o άξονας επέζησε, αλλά η φωτό ανέβηκε χαλασμένη, τυχαίο, δεν νομίζω.
Φιξ....
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν μαζεύεται με τίποτα κατά τη γνώμη μου. Είναι μεγάλη η ζημιά για το κοινό της εταιρείας και μάλιστα σε μια περίοδο με έντονο ανταγωνισμό.
Δεν θα καταλάβει τίποτα η εταιρεία!!!
Δεν χαμπαριάζουν πράμα οι.... "πελάτες" της!!!!! :sneaky:
BMW και ξερό ψωμί.... :rolleyes:
 
Top Bottom