BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιατί ρε Κωστή;
Εμένα δουλεύει αρκετά καλα
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Καλοταξιδο και παντα ορθιο!! Τρελο καυλομηχάνημα. Το έχει ο κουμπάρος μου και έχω να πω πως είναι πολύ μαζεμένο, πολυ παιχνιδιαρικο, έχει ωραία λειτουργία και φανταστικό quick shifter!
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Εφόσον κρατάς την πίσω σχάρα, το tailbag είναι μονόδρομος για να έχεις τον έξτρα χώρο που θες.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Με ένα tankbag τα έχεις όλα εκεί, μικρό δεν θέλει μεγάλο, τα givi είναι πιο καλά από άποψη τσεπάκια κλπ από τα sw motech, στο μικρό sw που έχω βάζω μέσα το κιτ ελαστικών κλπ
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα έχει βγει οφ από καινούργιο....καπουτ
Είσαι ο πρώτος που γνωρίζω που έχει πρόβλημα με δαύτη. Όλη η παρέα μας έχει, κανένα πρόβλημα. Έπειτα η εγγύηση προβλέπει αντικατάσταση για ψάξτο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευτυχώς που έχω χωμάτινα τσαντάκια και βολεψα τα εργαλεία .
Τορξ και Κιτ για τα λάστιχα.




advphone
Δε μου αρέσει η θέση.

Μαθηματικά αργά ή γρήγορα θα βρει το τσαντάκι Κώστα. Με τους δρόμους που έχουμε δεν έχει σωτηρία το τσαντάκι εκεί που το έβαλες. Όσο και να σου φαίνεται επαρκής η απόσταση δεν είναι. Κάπου θα συναντήσεις άσφαλτο που θα κάνει κύρτωση προς τα μέσα, θα μπεις με πολλά δικάβαλος και θα βρει το τσαντάκι στο λάστιχο. Κι επειδή έχει εργαλεία μέσα δε μου αρέσει. Αν τρυπήσει το τσαντάκι και χυθεί ένα εργαλεία, το ελαστικό θα το εκτοξεύσει σα σφαίρα στο όχημα που θα σε ακολουθεί ή.... θα στο γυρίσει πάνω στο σώμα της μοτοσυκλέτας και θα κάνει πιθανά μεγάλη ζημιά.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δε μου αρέσει η θέση.

Μαθηματικά αργά ή γρήγορα θα βρει το τσαντάκι Κώστα. Με τους δρόμους που έχουμε δεν έχει σωτηρία το τσαντάκι εκεί που το έβαλες. Όσο και να σου φαίνεται επαρκής η απόσταση δεν είναι. Κάπου θα συναντήσεις άσφαλτο που θα κάνει κύρτωση προς τα μέσα, θα μπεις με πολλά δικάβαλος και θα βρει το τσαντάκι στο λάστιχο. Κι επειδή έχει εργαλεία μέσα δε μου αρέσει. Αν χυθεί ένα εργαλεία θα το εκτοξεύσει σα σφαίρα το ελαστικό στο όχημα που θα σε ακολουθεί ή θα στο γυρίσει πάνω στο σώμα της μοτοσυκλέτας και θα κάνει πιθανά μεγάλη ζημιά.
Έχει το φτερό από κάτω...κοίταξε καλύτερα.
Μόνο Κιτ επισκευής και ένα σετ τορξ εβαλα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έχει το φτερό από κάτω...κοίταξε καλύτερα.
Μόνο Κιτ επισκευής και ένα σετ τορξ εβαλα
Κοίταξα πολύ προσεκτικά πριν γράψω. Τώρα αν δε καταλαβαίνω καλά πάω πάσο. Πάντως να ξέρεις ότι αν χυθεί μεταλλικό εργαλείο πάνω στο ελαστικό παίζεις με τη φωτιά. Όχι φτερό... και τη σέλα θα σου ξετρυπήσει αν γυρίσει προς τα πάνω. Αν με τη ταχύτητα που θα κινείσαι, φύγει προς το πίσω μέρος του ελαστικού θα γίνει πυροβόλο όπλο για αυτόν που σε ακολουθεί. Σκέψου το καλά. Το λέω μόνο για να σε προστατέψω από κάτι που ίσως δεν φανταζόσουν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευτυχώς που έχω χωμάτινα τσαντάκια και βολεψα τα εργαλεία .
Τορξ και Κιτ για τα λάστιχα.




advphone
Δεν μου φαίνεται καλή ιδέα...
Βάλε και μία φώτο από το πλάι...
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Έχει το φτερό από κάτω...κοίταξε καλύτερα.
Μόνο Κιτ επισκευής και ένα σετ τορξ εβαλα
Το φτερό κινείται με τη ρόδα/ψαλίδι.
Το τσαντάκι με το υποπλαίσιο.
Συμφωνώ με τον Στέφανο, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βρει η ρόδα στο τσαντάκι. Εχω διαβάσει παρόμοιες ιστορίες προσφατα για μετατροπές στην εργαλειοθήκη στα 640 που ειναι σε πιο πλάγια θέση αλλά ακολουθει την ιδια λογική.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χωράει ο XR Maniac στον χώρο μας?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ξαναλέω....δεν έχει μέσα εργαλείο.
Ένα σετακι τορξ και Κιτ για Τα λαστιχα
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα με κάνετε να το βγάλω





advphone
Βγάλτο Κώστα, 100% δε θα καταλήξει καλά. Καλύτερα να υπερβάλλω εγώ παρά να βρεθείς σε δυσάρεστες καταστάσεις εσύ.

Ένα εργαλείο torx, μια μπουκαλίτσα πεπιεσμένου αέρα αρκούν....
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ξαναλέω....δεν έχει μέσα εργαλείο.
Ένα σετακι τορξ και Κιτ για Τα λαστιχα
Οπότε θες να διαπιστώσεις εάν τρυπάει το λάστιχο από τα torx...
Οκ...
 
Top Bottom