BMW S1000XR(F?) ... τι να λεμε τωρα!... Funbike!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα πήγα στον γάτο και αλλάξαμε την τρόμπα νερού, με μια μεταχειρισμένη που βρέθηκε.
Είχε αρχίσει να χανει πολύ παραφλου, ιδίως όταν σταματούσα.

Αυτή η δουλειά πρέπει να γίνεται στο πλαινο Σταντ, αλλιώς με το που βγαίνει η τρόμπα θα χάσουμε 1 λίτρο λαδακι.




advphone
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
....
Αυτή η δουλειά πρέπει να γίνεται στο πλαινο Σταντ, αλλιώς με το που βγαίνει η τρόμπα θα χάσουμε 1 λίτρο λαδακι.
Κάτι ,που ΔΕΝ αναφέρεται στο επίσημο Service Manual της BMW.


 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα παιδιά.

Είχε ποτέ κανείς θέμα με το DRL σε gen1?
Δεν το έχω διαβασει-ακουσει ξανά, αλλά νομίζω ένα "μπριζωμα" σε διαγνωστικό θα έδειχνε.
 

Nik@s

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Nikos
Μοτό
S100XR
Προχθές βγαίνω βόλτα σε μια φάση σβήνει το μηχανάκι και δεν έπαιρνε με τπτ μπροστά.
Μετά από κάνα 4-5 φορές παίρνει κατά τύχη και παρατηρώ ότι δεν ανάβει το DRL λέω αυτό ήταν κάηκε.
Βέβαια δεν έχει ανάψει κανένα fault στο Κοντέρ.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Συνήθως τα λεντ δεν καίγονται. Μήπως στο κοκομπλόκο που έσβησε, ξερυθμίστηκε το drl και πρέπει να το ξαναενεργοποιήσεις?
Θα έψαχνα πάντως και γιατί το μηχανάκι έσβησε στα ξαφνικά, μήπως η μπαταρία σου είναι προβληματική? Δες το πριν σου δημιουργήσει κάποια σοβαρή βλάβη στα ηλεκτρονικά. Συνεργείο και φίσωμα.
 

Nik@s

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Nikos
Μοτό
S100XR
Μπήκα στο μενού το άνοιξα το έκλεισα τπτ

Μου είπαν πολύ καλά λόγια για παναγιωτοπουλο και θα πάω να το δω γιατί με τρόμαξε η αλήθεια είναι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Συνήθως τα λεντ δεν καίγονται. Μήπως στο κοκομπλόκο που έσβησε, ξερυθμίστηκε το drl και πρέπει να το ξαναενεργοποιήσεις?
Θα έψαχνα πάντως και γιατί το μηχανάκι έσβησε στα ξαφνικά, μήπως η μπαταρία σου είναι προβληματική? Δες το πριν σου δημιουργήσει κάποια σοβαρή βλάβη στα ηλεκτρονικά. Συνεργείο και φίσωμα.
Συχνό να χαλαρώνουν και οι πόλοι.
Εμένα μου άναψε η esa γιατί είχαν χαλαρώσει οι πόλοι
 

Nik@s

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Nikos
Μοτό
S100XR
Εσείς από την υποδοχή αριστερά στο Κοντέρ το βάζετε να φορτίσει η όχι?
Γιατι και αυτό ακόμα λέω μην έκανε μαλακια.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εσείς από την υποδοχή αριστερά στο Κοντέρ το βάζετε να φορτίσει η όχι?
Γιατι και αυτό ακόμα λέω μην έκανε μαλακια.
Το χρησιμοποιώ κάθε μέρα ....με τον μαμά φορτιστή.
 

Nik@s

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Nikos
Μοτό
S100XR
Σήμερα κατάφερα και πήγα παναγιωτοπουλο
Μίλησα και με εξυπηρέτησε ο Παναγιώτης
Μου έκανε τρομερή εντύπωση διότι δεν είχα ξαναπάει και με εξυπηρέτησαν λες και είχα πάρει από εκεί την μηχανή.
Με κέρδισαν 100% σαν πελάτη.

Το θέμα μας λοιπόν ήταν ότι δεν άναβε το dlr την ημέρα...
και τι ήταν
Το προστατευτικό screen protector πάνω στο Κοντέρ που είχε και τον sensor.
Δεν το πιστέυε κάνεις.

Θα έχουμε να το λέμε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σήμερα κατάφερα και πήγα παναγιωτοπουλο
Μίλησα και με εξυπηρέτησε ο Παναγιώτης
Μου έκανε τρομερή εντύπωση διότι δεν είχα ξαναπάει και με εξυπηρέτησαν λες και είχα πάρει από εκεί την μηχανή.
Με κέρδισαν 100% σαν πελάτη.

Το θέμα μας λοιπόν ήταν ότι δεν άναβε το dlr την ημέρα...
και τι ήταν
Το προστατευτικό screen protector πάνω στο Κοντέρ που είχε και τον sensor.
Δεν το πιστέυε κάνεις.

Θα έχουμε να το λέμε.
Ο Παναγιώτης είναι για τα ηλεκτρικά γενικά .
Αλλάξατε σενσορα?
 

Giannis_Kara

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW S1000XR ‘22
Καλησπέρα, κάτοχος ‘22 μοντέλο, μετά από πλύσιμο σε πλυντήριο για μοτοσικλέτες, ξαφνικά οδηγώντας μπήκε η μηχανή σε safety mode, δηλαδή λειτουργούσε ο κινητήρας στο ρελαντί αλλά το γκάζι ήταν νεκρό. Εκτός οτι το θεωρώ επικίνδυνο που μου συνέβη πάνω σε αυτοκινητόδρομο, θα έχω και την φοβία μην πάρει νερά η μηχανή. Την πήγα Παναγιωτοπουλο και μου είπαν ότι φταίει το πιεστικό. Εν τω μεταξύ έβγαλε και ένα μήνυμα η οθόνη για πρόβλημα στο μπροστινό φως και ίσως πήρε και αυτό νερό. Η πλάκα ειναι οτι μετά από πλύσιμο κόντευε να βγει η μηχανή off. Βεβαια μου είπαν αν το ξαναβγάλει το μήνυμα θα μου αλλάξουν όλο το φως. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλησπέρα, κάτοχος ‘22 μοντέλο, μετά από πλύσιμο σε πλυντήριο για μοτοσικλέτες, ξαφνικά οδηγώντας μπήκε η μηχανή σε safety mode, δηλαδή λειτουργούσε ο κινητήρας στο ρελαντί αλλά το γκάζι ήταν νεκρό. Εκτός οτι το θεωρώ επικίνδυνο που μου συνέβη πάνω σε αυτοκινητόδρομο, θα έχω και την φοβία μην πάρει νερά η μηχανή. Την πήγα Παναγιωτοπουλο και μου είπαν ότι φταίει το πιεστικό. Εν τω μεταξύ έβγαλε και ένα μήνυμα η οθόνη για πρόβλημα στο μπροστινό φως και ίσως πήρε και αυτό νερό. Η πλάκα ειναι οτι μετά από πλύσιμο κόντευε να βγει η μηχανή off. Βεβαια μου είπαν αν το ξαναβγάλει το μήνυμα θα μου αλλάξουν όλο το φως. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;
Το έχω διαβάσει σε ομάδα του facebook
Έχουν γεμίσει τόσα ηλεκτρονικά που καλό θα είναι να προσέχουμε τα πλυσίματα.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Το έχω διαβάσει σε ομάδα του facebook
Έχουν γεμίσει τόσα ηλεκτρονικά που καλό θα είναι να προσέχουμε τα πλυσίματα.
Θα καταληξουμε στο ''α λα ηλεκτρονικα ο βρωμιαρης''... :p
 
Top Bottom