Bogotto Waterproof Motorcycle Boots

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κάνοντας πρόσφατα μια διαδυκτιακή έρευνα αγοράς για μπότες ,βρήκα πολύ καλά feedbacks για τις Bogotto ,τις οποίες εμπορεύεται το γνωστό FC-Moto.de
Μια μάρκα άγνωστη για μένα μεχρι τώρα ,αλλά με πλήρη γκάμα μοτοσυκλετιστικού εξοπλισμού ,πολύ καλές προδιαγραφές ,και κυρίως ,πολύ καλές κριτικές αγοραστών ,σαν VFM.

Επειδή ήθελα 4 ζευγάρια ,(2 για μένα + 2 για την κυραΜάρω) σε συνδιασμό με 50% έκπτωση που τρέχει για τη συγκεκριμένη μάρκα στο FC-Moto ,αποφασισα να μας παραγγείλω.
Ενα για χειμωνιάτικο Touring ,κι ενα πιό ελαφρύ κ αεριζόμενο ,για ζεστές μερες κ κοντινές αποδράσεις.

Οι μπότες έφτασαν γρήγορα στα χέρια μου ,και είναι ακριβώς όπως περιγράφονται.
Φούλ δέρμα + αδιάβροχη μεμβράνη + εσωτερικές προστασίες ,οι Touring
Συνθετικό Δέρμα + microfiber + polyester (τύπου AirTech) + αδιάβροχη μεμβράνη + εσωτερικές προστασίες ,οι ελαφριές.

Οι δικές μου ,όλα μια χαρά ,το Νο ΟΚ ,και είμαι πάνω από ευχαριστημένος από την ποιότητα που είδα από κοντά ,χωρίς να τις έχω δοκιμάσει στην πράξη βέβαια ακόμα ,γιατί μόλις παρέλαβα.

Με αυτές της κυρα Μάρως όμως ,υπάρχει θέμα εφαρμογής ,όχι λόγω της κατασκευής της μπότας ,αλλά λόγω ιδιαιτερότητας διαμέτρου της γάμπας της ,με αποτέλεσμα να μην κουμπώνουν όπως θα έπρεπε τα φερμουάρ ,κάτι που έχουμε αντιμετωπίσει σχεδόν με όλες τις μπότες της αγοράς ,αλλά είπα να πάρω το ρίσκο κ να τις παραγγείλω.
Στεναχωρήθηκα ,γιατί μου αρέσουν πολύ ,αλλά δυστυχώς ,δεν ....

Μπορώ να τις επιστρέψω εντός 30 ημερών (με 15 € μεταφορικά) και να πάρω full refund από το fcmoto.

Επειδή όμως ,φαίνονται όντως πολύ καλής ποιότητας ,για πολύ λίγα χρήματα ,είπα να τις βάλω εδώ μιαν αγγελία πρώτα ,για την πιθανότητα κάποιος να τις θέλει για την σύντροφό του.
Ετσι ,εγώ θα γλυτώσω τα 15 € της επιστροφής ,κι ο αγοραστής τα 15 € της αποστολής (αν τις έπαιρνε από fcmoto)

Δεν θα βάλω φωτό δικές μου ,γιατί είναι ολοκαίνουργιες κ στα κουτιά τους.
Θα παραθέσω fcmoto-links ,με φωτό κ λεπτομέρειες προδιαγραφών.
Τιμή ζεύγους ,η αναγραφόμενη στα links (90 € το ζευγάρι) όσο τις πήρα δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εννοείται ότι ,υπάρχει δυνατότητα Δοκιμής.

Ενδεικτικά ,η κυραΜάρω φοράει 37 σε πολιτικό παπούτσι ,κ 38 συνήθως σε μοτο-μπότες.
Οι αεριζόμενες (Νο.38) ,σαν μέγεθος πέλματος ,της είναι ΟΚ.
Οι Tour (Νο.39) είχαν οδηγία (από feedbacks αγοραστών) για +2 νούμερα σε σχέση με παπούτσι ,λόγω στενής γραμμής κ κατασκευής από δέρμα ,κ της είναι επίσης ΟΚ σαν μέγεθος πέλματος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τελικά & Ευτυχώς ,βρέθηκε λύση εφαρμογής ,κ θα τις χαρεί η κυραΜάρω.

Οπότε ,γράψτε ΑΚΥΡΟ ,και Κλειδώστε.

Μερσώ Μποκού & ΕξκιουΖέ μουΑ ...
 
Top Bottom