Bwm g 650 gs 2013

Giannis X.

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Piaggio beverly 300 2020
Καλησπέρα σας,

Κάτοχος σκούτερ bevelry 300 του 2020.

Είδα πρόσφατα στον δρόμο την μηχανη του θεματος και την ερωτεύτηκα! Απο τοτε μου μπηκαν σκεψεις για αλλαγη κατηγορίας αλλά έχω κάποιους προβληματισμούς σχετικά με την κατανάλωση και το κόστος σέρβις πλέον μιας και τα ανταλλακτικά είναι δυσεύρετα και καθυστερει αρκετα η παραλαβη τους.

Τα χιλιόμετρα που κάνω είναι 40 μόνο για εργασία καθημερινά (Ζωγράφου-Κηφισιά) και καμιά βόλτα Σκ βαριά μέχρι Σούνιο. Αν αλλάξω βέβαια κατηγορία θα αλλάξει και το παραπάνω. Απλά σίγουρα η χρήση που θα κάνω θα είναι τα 40 χιλιόμετρα καθημερινά. Αξίζει κατά την γνώμη σας να μπω στην διαδικασία να αλλάξω το σκούτερ με την μηχανή του θέματος?

Όλες οι αγγελίες πάντως που βρίσκω έχουν λίγα χιλιόμετρα και με προβληματίζει η χρήση της καθώς εγώ κάνω 10-12 χιλιάδες τον χρόνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!

Καλές βόλτες και καλές διακοπές!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλησπέρα σας,

Κάτοχος σκούτερ bevelry 300 του 2020.

Είδα πρόσφατα στον δρόμο την μηχανη του θεματος και την ερωτεύτηκα! Απο τοτε μου μπηκαν σκεψεις για αλλαγη κατηγορίας αλλά έχω κάποιους προβληματισμούς σχετικά με την κατανάλωση και το κόστος σέρβις πλέον μιας και τα ανταλλακτικά είναι δυσεύρετα και καθυστερει αρκετα η παραλαβη τους.

Τα χιλιόμετρα που κάνω είναι 40 μόνο για εργασία καθημερινά (Ζωγράφου-Κηφισιά) και καμιά βόλτα Σκ βαριά μέχρι Σούνιο. Αν αλλάξω βέβαια κατηγορία θα αλλάξει και το παραπάνω. Απλά σίγουρα η χρήση που θα κάνω θα είναι τα 40 χιλιόμετρα καθημερινά. Αξίζει κατά την γνώμη σας να μπω στην διαδικασία να αλλάξω το σκούτερ με την μηχανή του θέματος?

Όλες οι αγγελίες πάντως που βρίσκω έχουν λίγα χιλιόμετρα και με προβληματίζει η χρήση της καθώς εγώ κάνω 10-12 χιλιάδες τον χρόνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!

Καλές βόλτες και καλές διακοπές!!
Γεια σου φίλε μου .
Από το πεβερλι που έχεις παίζει να καίει και λιγότερο κατά κάτι ψιλά.
Είναι καταπληκτικό μηχανάκι ,με δύναμη τόσο όσο (75 ιππους).
Τα κόστη σέρβις είναι νορμάλ ,δεν έχει κάτι αμάν και ντε .
Η ασφάλεια το χρόνο θα είναι κατά κάνα 50αρικο παραπάνω (με οδική) και το σήμα πάει 120 ευρα γιατί το μοτέρ είναι 800κιβ.εκατοστα.
Εγώ λέω ,ναι ,αφού σε αρέσει να το πάρεις .
Περνα και μία από κάποιον επίσημο να στο φισωσει για να ξέρεις πού βρίσκεσαι και ...
... καλωσηρθες στον κόσμο της μοτοσυκλέτας.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Γεια σου φίλε μου .
Από το πεβερλι που έχεις παίζει να καίει και λιγότερο κατά κάτι ψιλά.
Είναι καταπληκτικό μηχανάκι ,με δύναμη τόσο όσο (75 ιππους).
Τα κόστη σέρβις είναι νορμάλ ,δεν έχει κάτι αμάν και ντε .
Η ασφάλεια το χρόνο θα είναι κατά κάνα 50αρικο παραπάνω (με οδική) και το σήμα πάει 120 ευρα γιατί το μοτέρ είναι 800κιβ.εκατοστα.
Εγώ λέω ,ναι ,αφού σε αρέσει να το πάρεις .
Περνα και μία από κάποιον επίσημο να στο φισωσει για να ξέρεις πού βρίσκεσαι και ...
... καλωσηρθες στον κόσμο της μοτοσυκλέτας.
Συγνώμη κιόλας Γιάννη, αλλά νομίζω αναφέρεσαι στο f800 ενώ ο τίτλος λέει για το 650gs. Αν λες για το 800 συμφωνώ μαζί σου, είναι σούπερ το μηχανάκι.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
To G650 είναι μονοκύλινδρο με 48 άλογα. Καλύτερα ένα δικύλινδρο F650gs με τον 800αρη κινητηρα... Τα G650 που βασίζονται στα μονοκύλινδρα F650 των 650 κυβικων εχουν αποδειχτει "σκυλια"...
Σωστά ,δεν πρόσεξα ότι είναι το γκε (G)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Συγνώμη κιόλας Γιάννη, αλλά νομίζω αναφέρεσαι στο f800 ενώ ο τίτλος λέει για το 650gs. Αν λες για το 800 συμφωνώ μαζί σου, είναι σούπερ το μηχανάκι.
Ναι φίλε ,εμπερδευθην ,συγνώμη .
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Γιάννη Giannis X. ,αν μπορείς και φτάνεις κοίτα και το F 650 ,μπερδεύτηκα στο πρώτο μου σχόλιο .
Αλλά να ξες ,αν καταλήξεις στο G η οδηγία ισχύει και σε αυτό : περνα από έναν επίσημο να στο φισωσει ,τα πεμφε "μιλάνε" στα κομπιουτερς ,ώστε να έχεις ένα μπουσουλα
 

Giannis X.

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Piaggio beverly 300 2020
Καλησπέρα σας! Ευχαριστώ πολύ γαι την άμεση ανταπόκριση σας!
Η τιμή και των 2 που αναφέρεται επειδή τα είδα στο car είναι πάνω κάτω ίδια. Τα μονοκυλινδρα τα βρίσκω με λιγότερα χιλιόμετρα συγκριτικά με τα άλλα. Εγώ αυτό που είδα και μου μπήκε η ιδέα είμαι το ακόλουθο:Bmw G 650 GS '13 - Car.gr .
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
7000 είχε καινούριο, μπορεί και πιο χαμηλά τα τελευταία κομμάτια 5500 μεταχειρισμένο μετά 10 χρόνια... Άτιμη αγορά.


Σοβαρά τώρα, δεν κοιτάς για κούτα cb500x που ναι θα βάλεις και δόσεις αλλά καινούριο, εγγύηση κλπ.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
8000 είχε καινούργιο. 5500 σγρ είναι πολλά και δεν πρόκειται να δώσω. Απλά έδειξα τον τύπο μηχανής που μου άρεσε. Δεν μου αρέσει εμφανισιακά καθόλου το cb 500.
Το nickname σου παντως σου φωναζει για το G650X
 

Giannis X.

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Piaggio beverly 300 2020
Χαχαχαχαχαχα ελπιζω να αξίζει μόνο και να μην το μετανιώσω. Βέβαια η αγορά θα γίνει Νοέμβριο γιατί περιμένω εγκέφαλο για το beverly και με το που το βάλω το πουλάω για να αλλάξω κατηγορία.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
8000 είχε καινούργιο. 5500 σγρ είναι πολλά και δεν πρόκειται να δώσω. Απλά έδειξα τον τύπο μηχανής που μου άρεσε. Δεν μου αρέσει εμφανισιακά καθόλου το cb 500.
8 μπορεί στις αρχές του, όχι στο τέλος, το κοιτούσα τότε αλλά δεν έβγαινα.


Όπως και να έχει, είναι όντως ωραίο μηχανάκι το δικυλινδρο 800, υποτιμημένο σαν δυνατότητα. Το θέμα είναι να βρεις σε "φυσιολογική" τιμή.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δε βρίσκω το λόγο, να αλλάξεις μηχανάκι για τη χρήση που κάνεις, αλλα οκ εσυ ξέρεις και οτι αγαπάς..
Για το εν λόγω μοντέλο δε ξέρω και δε το συμπαθώ ιδιαίτερα οπότε δεν εχω άποψη
Καλη τύχη...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δε βρίσκω το λόγο, να αλλάξεις μηχανάκι για τη χρήση που κάνεις, αλλα οκ εσυ ξέρεις και οτι αγαπάς..
Για το εν λόγω μοντέλο δε ξέρω και δε το συμπαθώ ιδιαίτερα οπότε δεν εχω άποψη
Καλη τύχη...
Να έρθεις στον... γάμο μας... να μας πεις και τού χρόνου...!!!!!
 

Giannis X.

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Piaggio beverly 300 2020
Το beverly και μάλιστα καινούργιο(το έχω 1 χρόνο) μου έχει βγάλει αρκετά προβλήματα με αποκορύφωμα τον εγκέφαλο ο οποίος κοστίζει 600 ευρώ αλλά πάλι καλά είναι εντός εγγύησης. Λόγω της κατάστασης όμως θα περιμένω 5 μήνες. Επίσης μετά από 10000 χιλιόμετρα καταχτυπαει σαν κουδουνίστρα. Μπορεί να είναι βολικό το σκούτερ εντός Αθήνας συγκριτικά με μια μηχανή αλλά πραγματικά μετά από v Strom που είχα, πήρα 2 σκούτερ και τα 2 μου έχουν βγάλει αρκετές ζημιές. Γιαυτό και θέλω να το δώσω και να επιστρέψω στην κατηγορία που μου αρέσει περισσότερο και συνδυάζει καθημερινότητα και εξορμήσεις.
 
Top Bottom