Car.gr χάσιμο χρόνου και μόνο

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Όσες φορές έβαλα αγγελία μου ζάλισαν τα... μυαλά
Όσες φορές πήρα τηλέφωνο για μηχανάκι δεν υπήρχε κουβέντα καν
Οι τιμές ?
Εδώ γελάνε !

Δηλαδή ένα τρέισερ που κάνει τώρα καινούργιο 11,500
του 17 πόσο μπορεί να κάνει?
10?
:ha

Τέλος πάντων δείξτε και λίγο κατανόηση
μεγάλα παιδιά είμαστε με τριχόπτωση και αρχές καράφλας !
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Αντιθέτως πιστεύω ότι είναι το μόνο που δουλεύει στην Ελλάδα .
Έχω δώσει μηχανές στο car και γω και φίλοι και αντίστροφος βρήκαμε και ευκαιρίες.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είναι καθαρά θέμα οπτικής.
Και εγώ έχω δώσει και έχω πάρει από car χωρίς πρόβλημα.
Ιδιαίτερα όταν πουλάς κάτι σε παίρνει ο κάθε πικραμένος και στου λέει την ιστορία της ζωής του, είναι και αυτό στο πρόγραμμα, αυτοί που έχουν να κάνουν με πελατεία το ξερουν πολύ καλά.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αντιθέτως πιστεύω ότι είναι το μόνο που δουλεύει στην Ελλάδα .
Έχω δώσει μηχανές στο car και γω και φίλοι και αντίστροφος βρήκαμε και ευκαιρίες.
Συμφωνώ.
Είναι η πιό ολοκληρωμένη πλατφόρμα-εικόνα ,αγοράς/πώλησης τροχοφόρων στην Ελλάδα.
Οτι πουλιέται ,είναι εκεί.
Οποιος πουλάει ,εκεί θα το βάλει.
Οποιος αγοράζει ,εκεί θα ψάξει.

Ανθρωποι "περίεργοι" ,υπάρχουν παντού γύρω μας ,καθημερινά.
Δεν ασχολείσαι με αυτούς που σε "χαλάνε" ,κ τέλος.

Θα σε πάρει ο "περίεργος" υποψήφιος αγοραστής ,του ΄λες "αστο φίλε" κ κλείνεις.
Θα πάρεις κ θα σου βγεί "περίεργος" ο πωλητής ,λές ένα "άντε γειά" κ κλείνεις.
Τόσο απλό.

Οσον αφορά τις "ακριβές τιμές" ,αυτές τις καθορίζει η αγορά (προσφορά-ζήτηση) ,κ ο Πωλητής (όταν ξέρει ΤΙ πουλάει ,Τι αξίζει ,κ Ποιό είναι το "πάτωμά" του)

Ο αγοραστής ,όταν είναι σοβαρός ,αυτό που μπορεί να κανει ,είναι να ελέγξει προσεκτικά ,να προσδιορίσει κατάσταση κ αξία (ελλείψεις-εχτρα-κλπ) ,και εφ'όσον ενδιαφέρεται πραγματικά , να κάνει την αντι-προσφορά του με επιχειρήματα.

Για μένα είναι άτοπο να κατακρίνονται οι τιμές πώλησης ,αφού στην τελική ,ΑΝ είναι ακριβό κάτι ,ή ΔΕΝ θα πουληθεί ποτέ ,ή θα πέσει ή τιμή για να πουληθεί.
Και συνήθως ,οι πραγματικές τιμές πώλησης ,είναι από λίγο έως κ πολύ χαμηλότερες της αρχικής αναγραφόμενης.
Πολλές φορές βέβαια ,το "φτηνό" ,αποδεικνύεται "ακριβό" ...μετά το "ταμείο".

Αυτά βέβαια ,τα μαθαίνεις σγα-σγα ,με την προσωπική τριβή ,και ουχί με την διαδυκτιακή μουρμούρα..

Τα αντίστοιχα σαϊτς εξωτερικού ,εχουν συζητηθεί σε άλλο νήμα.
Αλλά αφορούν άλλη Χώρα ,άλλη αγορά ,κ τελείως διαφορετική διαδικασία.
Οποιος θέλει κ μπορεί να ασχοληθεί με τη διαδικασία ,φέρνει απ΄΄εξω.

Την κλάψα κ τη μουρμούρα ,δεν την μπορώ ,ούτε από αγοραστές ,ούτε από πωλητές ,ούτε από κριτικούς των πάντων.
Οταν κάτι δεν μου "κάνει" ,απλά του "γυρίζω" την πλάτη ,κ δεν ασχολούμαι.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Πριν κανένα μήνα

Αγγελία του αδερφικού μου φίλου
Πωλείται Τράιμφ 1050 κλπ
μπλα μπλα μπλα μπλα
4,500 'Εουγω

Για λόγους υγείας

Βγαίνουμε από το νοσοκομείο παρέα και τα πράγματα δεν είναι και ρόδινα
Είμαστε στο αμάξι και τον πάω σπίτι του
Βαράει το κινητό

Για την αγγελία κλπ

Τιμή? (τη γράφει)
Απαντάει ο φίλος....
Στην αγγελία γράφω 4500 αλλά επειδή η υγεία μου δεν πάει καλά
το δίνω 4000 τελευταία τιμή
(όχι ότι μου παίρνουν το σπίτι γέννησε η γάτα μου παντρεύτηκα.... Είμαι άρρωστος και δεν πάω καλά)
-Ε να ξέρεις εγώ είχα μια άλλη τιμή στο μυαλό μου (στα @@μας???? μπα ε?) μπλα μπλα
-Ναι φίλε μου αλλά δεν μ ενδιαφέρει μόλις βγήκα απ το νοσοκομείο (όχι απ το κωλόμπαρο)
και η τιμή είναι αυτή αν θες μ πάρτο αν όχι δεν πειράζει
-Μα γιατί δεν θέλεις να με ακούσεις εγώ σου μιλάω σοβαρά κι εσύ με γράφεις μπλα μπλα
- Οκ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΤΟ (να δούμε τι θα καταλάβεις)
-2500
nmt

-Λοιπόν φίλε με 2,5 χιλιάδες θα πας στη Γιαμάχα και θα πάρεις ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΜΟΥΡΛΙΑ
-Μα τι ναι αυτά που λες εγώ μιλάω σοβαρά κι εσύ με κοροϊδεύεις
-:ha
-Οκ θα σου κάνω μια καλύτερη προσφορά
-Οκ κάντη αλλά αν δεν είναι 4000 δεν μ ενδιαφέρει
-2700
-Οκ φίλε με 2700 θα πας στη Γιαμάχα και μαζί με το παπί θα πάρεις μια εξάτμιση
μούρλια !!!!

-00%&*()_ -Βρισιές !

Σκέφτηκα να τον βρω και να τον χειροτονήσω επίσκοπο αλλά είχαμε πολύ χειρότερα πράγματα
να κάνουμε.

Ο διάλογος μέχρι το κόμμα ακριβής
ΠΟΤΕ ΠΙΑ παίδες ΠΟΤΕ όμως

:agr:
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Υπάρχει ένα μαγικό κουμπάκι που έχει επάνω ένα κόκκινο τηλεφωνάκι και γράφει off.
Συνιστάται η ακαριαία χρήση του σε περιπτώσεις ως ανωτέρω και εις μέλη οικογενείας ενίοτε
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ναι καρντια μου αλλά αυτά δεν έχουν ούτε κινητά, ούτε ερκοντίσια, ούτε σεξ αξέσοριζ... Ξενέρωτοι αφου
Εχω παρει ναργιλε απο car.gr, να σεβεστε

#xrv_world_explorer
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μόνο το car υπάρχει στην Ελλάδα για να αγοράσεις, πουλήσεις αυτοκίνητο ή μοτοσυκλέτα. Βασικά τίποτα άλλο που να ασχολείται κάποιος. Και ανταλλακτικά και εξοπλισμό μεταχειρισμένο.

Ακραίες περιπτώσεις πάντα θα υπάρχουν να σε πάρει κάποιος χασομερης η εξυπνάκια να σου λέει βλακειες. Του λες μετά σκέτα η τιμξ ειναι αυτή φίλε. Αν σε ενδιαφέρει έχει καλώς και ευγενικά το κλείνεις. Δεν ασχολείσαι περαιτέρω. Ομολογώ σε μένα δεν έχει συμβει κάτι. Τέτοιο ποτέ να μου λένε τέτοιες μπούρδες.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το αστείο με οτιδήποτε και αν πουλήσεις (έχω να σου πω αντίστοιχες ιστορίες με σπίτια και οικόπεδα σαράντα+ χρόνια) είναι πως οποιοσδήποτε έχει ένα 50ρικο στο χέρι πιστεύει ότι θα το κουνήσει και θα χορεύεις όπως οι ξένες αγορές στον ζουρνά του πρώην ελπιδοφόρου και εκνευρίζεται κιόλας αν σε πιάσουν τα γέλια. Πολύς κόσμος θέλει να πουλήσει το φύκι του για κορδέλα. Δεν είναι πρωτοτυπία του car αυτό, απλά σε άλλες αγορές δεν είναι τόσο κραυγαλέο το πράγμα με τα μηχανάκια (γιατί έχουν άλλη νοοτροπία). Υπομονή και υλικό για γέλιο, να χαλιέσαι δεν αξίζει και όπως σου είπαν, κόκκινο κουμπί.

Επίσης καλό θα ήταν λίγο να κάνεις ένα βήμα πίσω μερικές φορές, το οποίο δεν είναι εύκολο καθόλου ειδικά υπό συνθήκες πίεσης και έντασης, να δεις την γενικότερη εικόνα. Τελευταίο -όχι λίγο- καιρό τους γενικούς αφορισμούς τους έχεις ψωμοτύρι.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ελεύθερη αγορά,νομοι αγραφοι αγοράς και ζήτησης, τπτ το περίεργο.
Όσοι είμαστε έξω στην ελευθερη αγορα εργασίας, γνωρίζουμε πως έτσι ήταν πάντα και έτσι θα παραμείνει μάλλον...
Δε καταλαβαίνω το πρόβλημα, ο καθείς πουλάει την περιουσία του η εργασία του σε τιμή Α και ο καθένας ψάχνει αυτό που θέλει σε τιμή Α η Β
Αμφότεροι αν ρωτήσεις δίκιο έχουν, άδικο κανείς
Άρα όλα καλά όλα ανθηρα :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ έχω κάνει μια απόπειρα να πουλήσω ένα όχημα μέσω Car και με βρήκε ένας στοκερ... Με έπαιρνε κάθε μέρα τηλέφωνο το όργιο.
Μετά του έδωσα το τηλέφωνο του πουλιου και γλύτωσα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγώ έχω κάνει μια απόπειρα να πουλήσω ένα όχημα μέσω Car και με βρήκε ένας στοκερ... Με έπαιρνε κάθε μέρα τηλέφωνο το όργιο.
Μετά του έδωσα το τηλέφωνο του πουλιου και γλύτωσα.
Για τέτοιες περιπτώσεις γέροντα ,τα μαγικά πλέον τελέφωνα ,έχουν μια δυνατότητα που λέγεται "Φραγή"
Επειδή καταλαβαίνω οτι στην ηλικία σου είναι δύσκολο να μάθεις νέα κόλπα :p,δίνε το τηλ σου σε κανα νιάτο να σου πατάει τα κουμπιά κ να σε σώζει απο τσι κακοτοπιές.

Με εκτίμηση πάντα προς εσέ ,κ το ξέρεις αυτό. :friendship:
και...
ΜΗΝ πειράζεις τον Πουλή.
Ο Πουλής είναι Ιδέα!!
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Και προσωπικά και λόγω ιδιότητας το car το χρησιμοποιώ καθημερινά.
Είναι το μόνο μέσο για να πουλήσεις κάτι, άσχετα με το τι θα τραβήξεις από τον κάθε πικραμένο.
Το μόνο που σώνει την κατάσταση είναι να βάζεις πάγο εκεί που πρέπει.
Από ιστορίες καθημερινής τρέλας άπειρες....
Ο άλλος ήθελε σε αυτοκίνητο του '97 των 500€ εγγύηση ένα χρόνο!!!! o_O Στο σκράπ....
 

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
Πριν κανένα μήνα

Αγγελία του αδερφικού μου φίλου
Πωλείται Τράιμφ 1050 κλπ
μπλα μπλα μπλα μπλα
4,500 'Εουγω

Για λόγους υγείας

Βγαίνουμε από το νοσοκομείο παρέα και τα πράγματα δεν είναι και ρόδινα
Είμαστε στο αμάξι και τον πάω σπίτι του
Βαράει το κινητό

Για την αγγελία κλπ

Τιμή? (τη γράφει)
Απαντάει ο φίλος....
Στην αγγελία γράφω 4500 αλλά επειδή η υγεία μου δεν πάει καλά
το δίνω 4000 τελευταία τιμή
(όχι ότι μου παίρνουν το σπίτι γέννησε η γάτα μου παντρεύτηκα.... Είμαι άρρωστος και δεν πάω καλά)
-Ε να ξέρεις εγώ είχα μια άλλη τιμή στο μυαλό μου (στα @@μας???? μπα ε?) μπλα μπλα
-Ναι φίλε μου αλλά δεν μ ενδιαφέρει μόλις βγήκα απ το νοσοκομείο (όχι απ το κωλόμπαρο)
και η τιμή είναι αυτή αν θες μ πάρτο αν όχι δεν πειράζει
-Μα γιατί δεν θέλεις να με ακούσεις εγώ σου μιλάω σοβαρά κι εσύ με γράφεις μπλα μπλα
- Οκ ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΤΟ (να δούμε τι θα καταλάβεις)
-2500
nmt

-Λοιπόν φίλε με 2,5 χιλιάδες θα πας στη Γιαμάχα και θα πάρεις ΕΝΑ ΠΑΠΙ ΜΟΥΡΛΙΑ
-Μα τι ναι αυτά που λες εγώ μιλάω σοβαρά κι εσύ με κοροϊδεύεις
-:ha
-Οκ θα σου κάνω μια καλύτερη προσφορά
-Οκ κάντη αλλά αν δεν είναι 4000 δεν μ ενδιαφέρει
-2700
-Οκ φίλε με 2700 θα πας στη Γιαμάχα και μαζί με το παπί θα πάρεις μια εξάτμιση
μούρλια !!!!

-00%&*()_ -Βρισιές !

Σκέφτηκα να τον βρω και να τον χειροτονήσω επίσκοπο αλλά είχαμε πολύ χειρότερα πράγματα
να κάνουμε.

Ο διάλογος μέχρι το κόμμα ακριβής
ΠΟΤΕ ΠΙΑ παίδες ΠΟΤΕ όμως

:agr:
Όλο αυτό δεν είναι θέμα ιστοσελίδας (car.gr) αλλά ανθρώπου. Αυτοί υπάρχουν παντού και στην ΧΕ και στις αγγελίες περιοδικών κλπ.

Σίγουρα εσύ το βλέπεις διαφορετικά επειδή είχες δίπλα σου τον φίλο σου άρρωστο, αλλά δεν είναι τίποτε άλλο από ένα παζάρι .... και άμα κάτσει. Ο άλλος πάλι στην άλλη άκρη του τηλεφώνου δεν ξέρει την κατάσταση ή αν του λέει την αλήθεια.

Όπως το βλέπω από μακρυά... χωρίς παρεξήγηση ελπίζω.
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
δυστυχως το car.gr ειναι η μονη πλατφορμα στην Ελλαδα που που μπορεις να αγορασεις-πουλησεις αυτοκινητο-μηχανη και διαφορα αλλα..προσωπικα εχω κανει αρκετες αγοραπωλησιες μεσω αυτου.οι τιμες ποικιλουν αναλογα τι νομιζει καθενας οτι δινει.υπαρχουν πωλητες που πιστευουν οτι δινουν χρυσο κ αγοραστες που θελουν να παρουν αερα...ειδικα αν εχεις γραψει στην αγγελια σου "πωλειτε για λογους υγειας η πωλειτε λογο αναχωρησης στο εξωτερικο η για λογους αναγκης".καποια στιγμη ειχα βαλει αγγελια ενα fiat punto evo abarth 14000 κ με περνει ενας κ μου λεει 12500 ερχομαι τωρα κ το περνω.ετσι χωρις λογο 1500 κατω..σα Γιαννης δεν εχω ασχοληθει με αναλογες πλατφορμες του εξωτερικου γτ "φοβαμε" θελω να δω αυτο που αγοραζω.εκτος αυτου λιγο που εχω χαζεψει σε ξενα σαιτ δεν εχω δει τις τρελες διαφορες στη τιμη ετσι ωστε να πω οτι μαζι με τελωνεια κλπ συμφερει(δε ξερω ποσο χρεωνουν τα τελωνεια,υποθετω)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Για τέτοιες περιπτώσεις γέροντα ,τα μαγικά πλέον τελέφωνα ,έχουν μια δυνατότητα που λέγεται "Φραγή"
Επειδή καταλαβαίνω οτι στην ηλικία σου είναι δύσκολο να μάθεις νέα κόλπα :p,δίνε το τηλ σου σε κανα νιάτο να σου πατάει τα κουμπιά κ να σε σώζει απο τσι κακοτοπιές.

Με εκτίμηση πάντα προς εσέ ,κ το ξέρεις αυτό. :friendship:
και...
ΜΗΝ πειράζεις τον Πουλή.
Ο Πουλής είναι Ιδέα!!
Καποια στιγμή να βγάλουμε ταυτότητες όλοι της δεκαετίας του 60...να ξέρουμε ποιος θα λέει γεροντα τον άλλον.
Λουγκρες..... Φαν του πουλιου.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Καποια στιγμή να βγάλουμε ταυτότητες όλοι της δεκαετίας του 60...να ξέρουμε ποιος θα λέει γεροντα τον άλλον.
Λουγκρες..... Φαν του πουλιου.
Εσύ φταίς ρε φιλαράκι ,που βάφεις μαλλί κ μούσι "Λευκό του Πάγου" κ μας μπερδεύεις. :crs:
 
Top Bottom