Cardo Packtalk Edge

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Εκπληκτική ποιότητα ήχου σε μουσική (Spotify)
Και από ένταση αλλά και από μπάσα, ακόμα και ψιλά ακούς σωστά σε αυτά τα ηχεία της JBL.
Φαντάζομαι τι θα γίνεται και στα 45ρια JBL.
Ποιότητα κλίσης επίσης εξαιρετική ακούς εκπληκτικά τον συνομιλητή σου και σε ακούνε επίσης σωστά.
Ένας μου είπε ότι με άκουγε καθαρά μεν αλλά βαθιά.
Άλλοι 4 που μίλησα και τα τεσταρισα με άκουγαν κρύσταλλο.


Nikos Note 20 ultra snapdragon
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εκπληκτική ποιότητα ήχου σε μουσική (Spotify)
Και από ένταση αλλά και από μπάσα, ακόμα και ψιλά ακούς σωστά σε αυτά τα ηχεία της JBL.
Φαντάζομαι τι θα γίνεται και στα 45ρια JBL.
Ποιότητα κλίσης επίσης εξαιρετική ακούς εκπληκτικά τον συνομιλητή σου και σε ακούνε επίσης σωστά.
Ένας μου είπε ότι με άκουγε καθαρά μεν αλλά βαθιά.
Άλλοι 4 που μίλησα και τα τεσταρισα με άκουγαν κρύσταλλο.


Nikos Note 20 ultra snapdragon
Νίκο μόνος σου το εγκατέστησες; Τα ηχειάκια του χωρέσανε κανονικά;
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Ναι. Και στα δυο κρανοι χώρεσαν κανονικά και στο arai αλλα και στο shoei




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Reactions: Gus

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Εμπειρία από φωνητικές εντολές στην edge???
Ακούει; Ή αγνοεί συστηματικά;;; :mad:
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εμπειρία από φωνητικές εντολές στην edge???
Ακούει; Ή αγνοεί συστηματικά;;; :mad:
Έχω την Slim που έχει αυτή την δυνατότητα. Στις φωνητικές εντολές έχω επιτυχία 30% να το πω έτσι, εκτός και αν έχεις λονδρέζική προφορά. :woot:
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
25% έκπτωση σε όλη την γκάμα.

Μήπως ήρθε η ώρα, αναρωτιέμαι.
Μου άλαξε την ποιότητα διαδρομής του ταξιδιού κατακόρυφα προς τα πάνω. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Απλά το κόστος είναι λίγο τσιμπημένο .... το 25% έκπτωση είναι ένα πολύ καλό νούμερο για αγορά.
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Έχω την Slim που έχει αυτή την δυνατότητα. Στις φωνητικές εντολές έχω επιτυχία 30% να το πω έτσι, εκτός και αν έχεις λονδρέζική προφορά. :woot:
Δοκίμασε να κατεβάζεις την ένταση του volume από τις ρυθμίσεις. Κάνει σημαντική διαφορά στις φωνητικές εντολές.
 
Reactions: Gus

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μου άλαξε την ποιότητα διαδρομής του ταξιδιού κατακόρυφα προς τα πάνω. Την συστήνω ανεπιφύλακτα. Απλά το κόστος είναι λίγο τσιμπημένο .... το 25% έκπτωση είναι ένα πολύ καλό νούμερο για αγορά.
Την μουσική δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν θέλω.

Αυτό το οποίο όμως σίγουρα θα αναβαθμίσει την εμπειρία σε βόλτες ομαδικές με όσους έχουν έστω της ίδιας εταιρείας συσκευή -γιατί θεωρητικά συνεργάζεται και με άλλες, στην πράξη από ότι κατάλαβα είναι ψεύτικη υπόσχεση- το να μπορείς να συνεννοηθείς για βασικά πράγματα τύπου βενζίνη, σταματάω για φωτογραφία, τι λέει το δικό σου ίχνος γιατί το δικό μου ίχνος δείχνει κάτι άλλο.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Δοκίμασε να κατεβάζεις την ένταση του volume από τις ρυθμίσεις. Κάνει σημαντική διαφορά στις φωνητικές εντολές.
Έχω ξεκινήσει και πειραματίζομαι με τις διαφορες ρυθμίσεις. Για ποιο Volume απο όλα στις ρυθμίσεις λές?
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Την μουσική δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν θέλω.

Αυτό το οποίο όμως σίγουρα θα αναβαθμίσει την εμπειρία σε βόλτες ομαδικές με όσους έχουν έστω της ίδιας εταιρείας συσκευή -γιατί θεωρητικά συνεργάζεται και με άλλες, στην πράξη από ότι κατάλαβα είναι ψεύτικη υπόσχεση- το να μπορείς να συνεννοηθείς για βασικά πράγματα τύπου βενζίνη, σταματάω για φωτογραφία, τι λέει το δικό σου ίχνος γιατί το δικό μου ίχνος δείχνει κάτι άλλο.
Στο 2ο κράνος έβαλα της ίδιας εταιρίας μια οικονομική την Freecom + συνεργάζονται και δουλεύει άριστα. Έχω δοκιμάσει με άλλη κινέζικη φίλου και πάλι συνδέθηκε μιαχαρα και απροβληματιστα. Αυτό που δεν είμαι σίγουρος είναι αν θα δουλεύει στην απομακρυσμένη λειτουργία απόστασης με άλλον οδηγό μότο που έχει άλλη φίρμα π.χ. Sena.... μόνο με πείραμα θα αποδειθχθεί αυτό. Γιατί με ίδιας φίρμας και μοντέλο δούλεψε άριστα έως καμια 800 μετρα που δοκιμαστηκε.
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Έχω ξεκινήσει και πειραματίζομαι με τις διαφορες ρυθμίσεις. Για ποιο Volume απο όλα στις ρυθμίσεις λές?
Το voice recognition sensitivity, αλλά βασικά και τα δύο πήγαινέτα στη μέση.
 

galanakop

Μέλος
Περιοχή
tripolitsa
Όνομα
Nikos
Μοτό
BMW 1250GSA
Aprilia Tuareg 660
Vespa gts 300
KTM 350 EXC-F 23
Παιδιά στην edge πιο κουμπί ανοίγει το mesh??? Εκτός εφαρμογής εννοώ, πάνω στην μονάδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Παιδιά στην edge πιο κουμπί ανοίγει το mesh??? Εκτός εφαρμογής εννοώ, πάνω στην μονάδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για να συνδεθείς, κρατάς πατημένο το πάνω 5 δευτερόλεπτα. Και ο άλλος χρήστης.

Αν εννοείς να μπείς και να βγεις από εγκατεστημένη συνομιλία πρέπει να κρατήσεις πατημένο το wheel για 2 δευτερόλεπτα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι. Και στα δυο κρανοι χώρεσαν κανονικά και στο arai αλλα και στο shoei




Sent from my iPhone using Tapatalk
Νίκο μια ερώτηση. Αφού τοποθετηθεί "κλέβει" χώρο εσωτερικά; Έχω ένα κράνος SHARK το οποίο μετά από 4 ώρες φορεμένο αρχίζει και με ενοχλεί. Αν τοποθετήσω κάτι τέτοιο θα πιεστώ περισσότερο; Σημειώνω πως το κράνος έχει πρόβλεψη για τέτοιες συσκευές, υπάρχει δλδ "θέση" στο εσωτερικό του απλά αναρωτιέμαι αν παρόλα αυτά κάτι εξέχει εσωτερικά κοντά στη περιοχή του αυτιού.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πόσο εύκολα αλλάζει η βάση από κράνος σε κράνος; Θέλω να πω αν πάρω άλλο, τι "ζημιά" γίνεται στην βάση, μιλάμε πχ για ένα αυτοκόλλητο μόνο;
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Στο arai είναι σκέτο κλιπ. Και μπορείς να το βάλεις και με αυτοκόλλητο. Εξαρτάται το πάχος του κράνους. Λεπτό κλιπ. Παχύ αυτοκόλλητο. Καμία ζημιά.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ψωνίσαμε άλλα πράγματα και δεν πρόλαβα σήμερα. Θα το δω Δευτέρα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρώτη βόλτα/δοκιμή. Με ωτοσσπιδα alpine κόκκινη, με το rpha11.

4 ώρες μουσική και η μπαταρία δεν έπεσε (του τηλεφώνου δεν θα έβγαζε σιδεροκωλη χωρίς έξτρα φόρτιση).

Τα ηχεία έχουν πολύ καλό ήχο στο σπίτι, φοβερή λεπτομέρεια. Στο μηχανάκι χάνουν πολύ δυστυχώς, λόγω θορύβου αέρα. Αν κάποιος οδηγεί πίσω από ζελατίνα θα τα ευχαριστηθεί πολύ. Για τους υπόλοιπους...

Δεν δοκιμάστηκαν σε ομιλία ομάδας.

Σε τηλέφωνο που με πήραν, με άκουγαν "μπουκωμένο" αλλά το μικρόφωνο είχε μπει σε λάθος θέση εν γνώση μου, χρησιμοποίησα την "ψείρα". Εγώ άκουγα καλά.

Μόνο για μουσική... Πιθανώς μια κανονική in ear συσκευή Bluetooth να είναι εξίσου καλή, σίγουρα πολύ φθηνότερη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
A τώρα που το θυμήθηκα.

Φωνητικές εντολές μόνο αν έχει χαμηλή ταχύτητα και με Αγγλικά αγγλικά (όχι Αμερικάνικα)

Έκοβε την μουσική όταν χρησιμοποιούσα την κάμερα του κινητού, δεν κατάλαβα γιατί. Μετά δεν έπιανε το Hey Cardo, music on (το καταλάβαινε σαν εντολή, αλλά δεν εκτελούσε) και έπρεπε να σταματήσω, να ανοίξω την εφαρμογή και πάλι τα ίδια. Έχει το τελευταίο firmware, μόλις κοίταξα.

Το ραδιόφωνο άχρηστο στην επαρχία μάλλον.
 
Top Bottom