Caterpillar Smartphone γνωμες και λοιπα RUGGED PHONES!!!!! WATERPROOFS!!!!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τι εχετε, τι προτεινετε και πως τα εχετε αξιολογισει σε βροχες και μεγαλες θερμοκρασιες;;; ευχαριστω πολυ!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Για βροχη δεν ειπατε κατι αυτο με ενδιαφερει πανω απο ολα και ισχυρο σημα gps.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για βροχη δεν ειπατε κατι αυτο με ενδιαφερει πανω απο ολα και ισχυρο σημα gps.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειναι για βαρια χρηση τα κινητα που σου ειπα. Για βροχη και σκονη δεν συζηταμε καθολου. Απο κραδασμους δεν καταλαβαινουν! Μου εχουν πεσει αρκετες φορες σε σεντινες μεσα (ο ΄΄Αμπεμπαμπλομ΄΄ :happy: και οχι μονο θα καταλαβει αμεσως τι σημαινει αυτο) και ειναι ακλονητα. Απο πεσιματα αλλο τιποτα και σε μηχανοστασια μεσα, να πηγαινουν τρια deck κατω...... κουτρουβαλοντας σε σκαλες, λαμαρινες και μηχανηματα....!!! Το σημα του gps ειναι παρα πολυ καλο, κανενα απολυτως παραπονο. Ειναι φτιαγμενα για τετοια χρηση, πολυ δυνατα και παρα πολυ αξιοπιστα με ΄΄δυνατα΄΄ περιφεριακα!
Το μονο μου παραπονο, ειναι οτι δεν ξερουν..... κολυμπι :muted:, γιατι πανε σφαιρα για το βυθο :cry:!!!
Ειναι το τριτο κινητο της συγκεκριμενης εταιρειας που εχω στην κατοχη μου (τα δυο πρωτα κανουν παρεα με σκυλοψαρα χρονια τωρα) και το επομενο εαν δεν μου φυγει θαλασσα και αυτο, παλι Doogee θα ειναι!!!

Για αυτα που σου ειπε ο Αντωνης, περιμενε να σου πει δυο λογια εκεινος, δεν τα γνωριζω αυτα τα κινητα.
Τα εχω παρει απο το aliexpress, και τωρα με τα τελη και τα τελωνεια, δεν ξερω ποσο θα παει το ΄΄καπελο΄΄ επιπλεον, αλλα θα δειξει.... προς το παρων, αποφευγω να το εχω μαζι μου οταν ειμαι σε βαρκες μεσα, λαντζες κτλ :p!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για βροχη δεν ειπατε κατι αυτο με ενδιαφερει πανω απο ολα και ισχυρο σημα gps.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επισης, κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι ειναι βαρια κινητα. Μαλλον μια απο τις χρησεις που θα κανεις ειναι εαν καταλαβα καλα, να το δουλευεις σαν πλοηγο στη μηχανη. Θα χρειαστεις μια γερη βαση στο μηχανακι, οχι συμβατικη!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Επισης, κατι που ξεχασα να αναφερω ειναι οτι ειναι βαρια κινητα. Μαλλον μια απο τις χρησεις που θα κανεις ειναι εαν καταλαβα καλα, να το δουλευεις σαν πλοηγο στη μηχανη. Θα χρειαστεις μια γερη βαση στο μηχανακι, οχι συμβατικη!
Το βρηκα στο σκρουτζ το pro 422 αν αξιζει τα λεφτα του και βγαλει καμοια 4ετια αξιζει..... Βασικα θα μπορω να το εχω και καθημερινο.... Αφου καταλαβαινω κανεο τα παντα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Επισης εχω μια βαση ραμ πανω στο κοπκιτ ενταξυ πιστευω θα αντεξει..... Συν της αλλης μια ερωτηση... Το χεις δουλεψει με γαντια.... Και αν το εχεις δουλεψει παραλληλα με βροχη και γαντια.... Αυτα ειναι τα κεραια σημια που με απασχολουν.... Ολα τα αλλα θα τα βρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
Το s30tο έχω ακόμα ύστερα από 5-6χρονια ίσως παραπάνω....από σε τιμές και λαμαρίνα και λάδια άλλο πράγμα ..άλλαξα πριν ένα μήνα την μαμά μπαταρία...στην μηχανή από βροχή άλλο τίποτα το έχω στην προ για να βλέπω εικόνα και να την ξεκινάω να γράφει...μια χαρά...τα τελευταία τρία έχω το κινεζικό blackvie2..εξαιρετικό αποδείχτηκε μέχρι σήμερα μόνο που τρώει αρκετή μπαταρία...τώρα το καινούργιο με μεγαλύτερη μπαταρία δεν ξέρω..και αυτό ip68
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επισης εχω μια βαση ραμ πανω στο κοπκιτ ενταξυ πιστευω θα αντεξει..... Συν της αλλης μια ερωτηση... Το χεις δουλεψει με γαντια.... Και αν το εχεις δουλεψει παραλληλα με βροχη και γαντια.... Αυτα ειναι τα κεραια σημια που με απασχολουν.... Ολα τα αλλα θα τα βρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με γαντια δεν ΄΄ακουει΄΄ η οθονη. Το εχω δοκιμασει και με δερματινα και με αλλα.
Αυτο το ειδικο νημα ηθελα καποια στιγμη να ραψω στο δακτυλο, αλλα δεν ετυχε ακομα.... Πιστευω παντως, πως εαν ραψεις λιγο νημα στην ακρη του δακτυλου, θα ακουει κανονικα, γιατι με δακτυλο ακομα και μεσα σε λασπη και λαδια να το βαλεις, ειναι σαν να ειναι στεγνο!!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
καλα τωρα με σκαλωσατε ασχημα!!!! αρχιζω να γλυκοκοιταω το blackview bv9500 pro ..... πχχχ!!!!! διαλεχτε χαχαχα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
skroutz.gr/comparelists/40?compare=17318559%2C12753539%2C16535992%2C21041426%2C20592899%2C19143351

Λοιπον ανακαεφαλεωση! εχουμε αυτα εδω! ποιο θα περνατε αυτη την στιγμη και γιατι!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μεταφέρω σχόλιο από παλιότερο νήμα.

Στις ασφάλτινες και χωμάτινες εξορμίσεις, συνήθιζα να παίρνω μαζί μου το BLACKVIEW BV6000. Κινητό made in China, αδιάβροχο και με μεγάλη μπαταρία. Κούμπωνα το sygic για πλοήγηση και το wikiloc για καταγραφή της διαδρομής και μαζί με το δέκτη GPS και 2 SIM, είχε αυτονομία έως και 6 ώρες συνεχούς πλοήγησης και καταγραφής. Επίσης, έχει πολύ δυνατό δέκτη gps, ο οποίος δεν έχανε το σήμα σχεδόν ποτέ, εκτός βέβαια από παρατεταμένα τούνελ κτλ. Όσον αφορά την αδιαβροχοποίηση, σκέψου ότι σε μια χωμάτινη στην Κωπαίδα μου έφυγε από τη μηχανή (λόγω δικού μου λάθους στήριξης), έπεσε μέσα στις λάσπες, το πήρα χαμπάρι μετά από κάνα μισάωρο (εννοείτε ότι δε γύρισα να το ψάξω), πέρασαν 3 μέρες, το βρήκε αγρότης που όργωνε με το τρακτερ, προσπαθούσε να το ενεργοποιήσει σχεδόν 1,5 μήνα (επειδή δεν είχε το ειδικό καλώδιο φόρτισης ) και μόλις κατάφερε και το άνοιξε είδε το email μου (το είχα στην μπροστινή οθόνη σε περίπτωση που χαθει, ΕΥΤΥΧΩΣ), μου έστειλε email, έμεινα μαλ@κας μόλις το διάβασα, τον πήρα τηλέφωνο και μου το έστειλε στο σπίτι.
Το έχω ακόμα βασικά και δουλεύει όπως την πρώτη μέρα.

Το μοναδικό μειονέκτημα που έχει, όπως και όλα τα smartphones, είναι η αδυναμία απόδοσης της οθόνης στην έντονη ηλιοφάνεια οπου για εμένα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το κινητό για πλοήγηση στη μηχανη.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μεταφέρω σχόλιο από παλιότερο νήμα.

Στις ασφάλτινες και χωμάτινες εξορμίσεις, συνήθιζα να παίρνω μαζί μου το BLACKVIEW BV6000. Κινητό made in China, αδιάβροχο και με μεγάλη μπαταρία. Κούμπωνα το sygic για πλοήγηση και το wikiloc για καταγραφή της διαδρομής και μαζί με το δέκτη GPS και 2 SIM, είχε αυτονομία έως και 6 ώρες συνεχούς πλοήγησης και καταγραφής. Επίσης, έχει πολύ δυνατό δέκτη gps, ο οποίος δεν έχανε το σήμα σχεδόν ποτέ, εκτός βέβαια από παρατεταμένα τούνελ κτλ. Όσον αφορά την αδιαβροχοποίηση, σκέψου ότι σε μια χωμάτινη στην Κωπαίδα μου έφυγε από τη μηχανή (λόγω δικού μου λάθους στήριξης), έπεσε μέσα στις λάσπες, το πήρα χαμπάρι μετά από κάνα μισάωρο (εννοείτε ότι δε γύρισα να το ψάξω), πέρασαν 3 μέρες, το βρήκε αγρότης που όργωνε με το τρακτερ, προσπαθούσε να το ενεργοποιήσει σχεδόν 1,5 μήνα (επειδή δεν είχε το ειδικό καλώδιο φόρτισης ) και μόλις κατάφερε και το άνοιξε είδε το email μου (το είχα στην μπροστινή οθόνη σε περίπτωση που χαθει, ΕΥΤΥΧΩΣ), μου έστειλε email, έμεινα μαλ@κας μόλις το διάβασα, τον πήρα τηλέφωνο και μου το έστειλε στο σπίτι.
Το έχω ακόμα βασικά και δουλεύει όπως την πρώτη μέρα.

Το μοναδικό μειονέκτημα που έχει, όπως και όλα τα smartphones, είναι η αδυναμία απόδοσης της οθόνης στην έντονη ηλιοφάνεια οπου για εμένα ήταν αποτρεπτικός παράγοντας να συνεχίσω να χρησιμοποιώ το κινητό για πλοήγηση στη μηχανη.
Γιαννη καλησπερα , αυτο που αναφερεις ειναι αρκετα παλιο και πολυ φθηνο αλλα πολυ αξιοπιστο , εγω φαντασου αν ειναι για blackview ελεγα να παω σε κατι τετοιο!

BlackView BV9500 Pro (128GB)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γιαννη καλησπερα , αυτο που αναφερεις ειναι αρκετα παλιο και πολυ φθηνο αλλα πολυ αξιοπιστο , εγω φαντασου αν ειναι για blackview ελεγα να παω σε κατι τετοιο!

BlackView BV9500 Pro (128GB)
Σωστά Αποστόλη, μπορείς να βρεις κάτι αντίστοιχο αλλα πιο σύγχρονο.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Σωστά Αποστόλη, μπορείς να βρεις κάτι αντίστοιχο αλλα πιο σύγχρονο.
θα του δωσω εγω πληροφοριες....
που το εχω με την τεχνολογια....

το 'χω , το 'χωωωω !!!!!

:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
θα του δωσω εγω πληροφοριες....
που το εχω με την τεχνολογια....

το 'χω , το 'χωωωω !!!!!

:p:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Θα βάλει προορισμο Τρανσφαγκαρασάν και θα καταληξει Ναύπλιο να τρώει παντσέτες, αν μπλέξει μαζί σου.
 

KAWASOTOS

Μέλος
Όνομα
ΣΩΤΗΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 '06
Κ εγω το bv6000 της blackview εχω εδω κ 3 χρονια, κατι οαραπανω απο ευχαριστημενος με πολυ σκληρη χρηση οσο γ το νερο μεχρι κ υπιβρυχιες φωυο στις κορες μου σε μια πισινα οχι πολυ βαθια κανα μετρο ισως 1,5m χωρις προβλ.
 
Top Bottom