CCM 404 ds (dual sport)

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
H μάσκα του CCM είναι μια κλασσική εντουράδικη με φανάρι που παίρνει λάμπα σαν αυτή:
Από ότι βλέπω στο Ε το ευρωπαικο (Ε1 έκδοση) λείπουν οι βάσεις για το φανάρι. Στο αυστραλέζικο (Ε24 εκδοση) όμως υπάρχουν οι βάσεις όπως και το φανάρι του S που είναι Η4. Δεν υπάρχουν άλλες διαφορες μεταξύ Ε1 και Ε24 στα βασικά ηλεκτρικά (πηνεία, ανορθωτης κλπ) εκτός από τις έξτρα φύσες της πλεξούδας στο Ε24.
Υποθέτω λοιπόν ότι το ίδιο ισχύει για το ccm.
Έχω ένα τέτοιο αν κάνεις μετατροπή σε Η4 και σε ενδιαφέρει :
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Από ότι βλέπω στο Ε το ευρωπαικο (Ε1 έκδοση) λείπουν οι βάσεις για το φανάρι. Στο αυστραλέζικο (Ε24 εκδοση) όμως υπάρχουν οι βάσεις όπως και το φανάρι του S που είναι Η4. Δεν υπάρχουν άλλες διαφορες μεταξύ Ε1 και Ε24 στα βασικά ηλεκτρικά (πηνεία, ανορθωτης κλπ) εκτός από τις έξτρα φύσες της πλεξούδας στο Ε24.
Υποθέτω λοιπόν ότι το ίδιο ισχύει για το ccm.
Έχω ένα τέτοιο αν κάνεις μετατροπή σε Η4 και σε ενδιαφέρει :
Έχω διαφορά στο μυαλό μου για το τι θα κάνω . Θα σου πω :friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα τελικά από τις μηχανάκι ταιριάξες άξονα?
Είναι γνήσιο OEM ανταλλακτικό καινούργιο από Αγγλία.

Πρέπει να είναι από ΚΤΜ ως το 2002 αλλά δεν γνωρίζω μοντέλο και τρέχα γύρευε.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Α μια χαρά αφού έφερες όλα καλά.
Δυστυχώς πόνεσε η τσέπη λόγω Brexit. Ενώ οι τιμές είναι πολύ καλές, παίζει τελωνείο πλέον και δεν συμφέρει. Ειναι το 2ο CCM που έχω στην κατοχή μου και δεν είχε χρειαστεί ποτέ να παραγγείλω κάτι απο Αγγλία απλά τώρα συνέβει κάτι σε κάποιον που το είχα δανείσει και σταματάω εδώ ... :mad:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είναι ωραίο με τα πλαστικά του!
Πολύ ωραίο! :ok:
Δεν μας έχεις συνηθίσει σε τέτοιες :p!!!
:friendship:

Του αξίζει ένα μαζεματάκι...

Τα πίσω καπάκια είναι σα καινούργια. Τα μπροστά ενώ τα αυτοκόλλητα είναι τζαμι, έχουν πολυμεριστει τα πλαστικά και ερωτώ παρακάτω.

Μπορώ να σώσω τα αυτοκόλλητα και να τα κολλήσω ξανά σε νέα καινούργια after καπάκια?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπορώ να σώσω τα αυτοκόλλητα και να τα κολλήσω ξανά σε νέα καινούργια after καπάκια?
Εάν δεν έχουν βερνίκι από πάνω μπορείς να τα βγάλεις με θερμοπίστολο Κωστή.
Έπειτα τους βάζεις ένα αυτοκόλλητο διπλής όψεως καλής ποιότητας και τα τοποθετείς ξανά.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εάν δεν έχουν βερνίκι από πάνω μπορείς να τα βγάλεις με θερμοπίστολο Κωστή.
Έπειτα τους βάζεις ένα αυτοκόλλητο διπλής όψεως καλής ποιότητας και τα τοποθετείς ξανά.
Ευκολάκι, μια χαρά :cool: που λέει και ένας τις στη δουλειά με προφορά χαρούμενη - gay.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Aν και δεν ειναι σιγουρο οτι θα τα σωσεις με τον τροπο που λεει ο thenos λογω του μεγαλου μεγεθους τους και της πολυκαιριας τους, παρ' ολα αυτα αξιζει να δοκιμασεις
Εγω μαλλον θα απεφευγα το θερμοπιστολο και θα χρησιμοποιουσα πιστολακι μαλιων για πιο σιγουρα γιατι με το θερμοπιστολο αν δεν εισαι ιδιαιτερα προσεκτικος μπορει να τα καψεις

Και αν δεν καταφερεις τιποτα τοτε αγοραζεις αλλα, φτιαχτα ισως
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Συνέχεια στο μαστόρεμα μιας και είχα χρόνο σήμερα.

Έβαλα την βαλβίδα στοπ του μπροστινού φρένου και δεν ήταν εύκολο γιατί είχε σπάσει η παλιά και είχε μείνει μέσα ένα κομμάτι σπείρωμα οπότε έπαιξε τρυπανάκι και σιγά σιγά βγήκε. Δουλεύει μια χαρά.

Το Σταντ όταν έκλεινε έβρισκε στο ψαλίδι :waiting:, οπότε έφτιαξα αποστάτες και το έβγαλα πιο έξω.

Ίσιωσα κι ένα μαρσπιε που την είχε ακούσει για τα καλά.


Και τέλος έβαλα κόρνα από xrv 750 που είναι βαρβάτη. Από εκεί που ακουγόταν κάτι ίσα ίσα, μόνο εγώ την άκουγα και όχι πάντα, τώρα ακούγεται σα φορτηγό.
Είναι μεγάλη αλλά ακούγεται και την είχα στην αποθήκη.

 
Top Bottom