CF MOTO 650MT to buy or not to buy ....

barbadinos

Μέλος
Περιοχή
Αγ.Ανάργυροι
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Vstrom χίλια
Εντάξει η τιμή δεν υπάρχει.. το θέμα είναι να κάθεσαι καλά πάνω του και να σου αρέσει εσένα με τους όποιους συμβιβασμούς...
Και στο λέω γιατί και εγώ πέρασα από αυτή την διαδικασία πρίν καναμήνα....
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Το είχα δει από κοντά στε αντιπροσωπεία στο Ηράκλειο, είναι εντυπωσιακό μηχανάκι και ευρύχωρο. Στην τιμή αυτή δεν έχεις να χάσεις πολλά, τι να πάρεις, βεστρόμ 10ετίας ή CBF που λένε πιο πάνω 15 ετών... Απαιτήσεις τρελές πέραν του "Δεν σπάει δεν χαλάει", (στατιστικά ένα μηχανάκι 10ετίας είναι πιο πιθανό να βγάλει κάτι), δεν έχεις.
κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ και είναι εντός των οικονομικών μου δυνατοτήτων ....
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Δεν είναι Καβασάκι.
Ειναι ίδιο ακριβως αλλά δεν είναι Καβασάκι.
Βασίζεται σε αυτό.
Γκουγκλαρε το να δεις.
Για όλα αυτά τα κινέζικα συνήθως έτσι ακούγονται φήμες κατά καιρούς,το ένα μοτέρ Σουζούκι,το άλλο Χόντα,αλλά όχι...
Βασίζονται σ αυτά,δεν είναι τα ίδια.
Ok δεν επιμένω, μπορεί να μπέρδεψε το πράγμα επειδή τον πρώτο καιρό τα είχε η Τεομοτο.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Φαίνεται να κανουν καλοι δουλεια αλλα και εγω φοβαμαι την αντιπροσωπεία στην Ελλαδα..Αγγλια πχ μιλανε για 40 αντιπροσωπους μεσα στο 2020..Ελλαδα?
Αν βγουν καλα θα περιμενω να παρω το χιλιαρι τους αφου εχουν παρει τα δικαιωματα του lc8.το μοτερ του 650 παροτι φαινεται ιδιο με της kawassaki λενε οτι ειναι self developed.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
εχει καλες κριτηκες η cfmoto...ειναι ο επομενος μεγαλος κατασκευαστης εξαλλου και μπαινει με τα μπουνια...

η τιμη ειναι χωμα και η μοτο αρκετα καλη, προχωρα στην κουτα και δε νομιζω να το μετανιωσεις
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Εντάξει η τιμή δεν υπάρχει.. το θέμα είναι να κάθεσαι καλά πάνω του και να σου αρέσει εσένα με τους όποιους συμβιβασμούς...
Και στο λέω γιατί και εγώ πέρασα από αυτή την διαδικασία πρίν καναμήνα....
Κώστα, ένιωσα καλά πάνω του, μου άρεσε οδηγικά, όσον αφορά το αισθητικό οκ δεν κόβω και φλέβες ...

Ευτυχώς που έχω βγάλει πολλές φωτογραφίες το Himalayan να το χαζεύω :D:D:D
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Φαίνεται να κανουν καλοι δουλεια αλλα και εγω φοβαμαι την αντιπροσωπεία στην Ελλαδα..Αγγλια πχ μιλανε για 40 αντιπροσωπους μεσα στο 2020..Ελλαδα?
Αν βγουν καλα θα περιμενω να παρω το χιλιαρι τους αφου εχουν παρει τα δικαιωματα του lc8.το μοτερ του 650 παροτι φαινεται ιδιο με της kawassaki λενε οτι ειναι self developed.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοίτα εδώ και 2.5 χρόνια που έχω το himalayan με αυτούς είχα να κάνω και δεν έχω κανένα παράπονο, ίσα ίσα ....
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
εχει καλες κριτηκες η cfmoto...ειναι ο επομενος μεγαλος κατασκευαστης εξαλλου και μπαινει με τα μπουνια...

η τιμη ειναι χωμα και η μοτο αρκετα καλη, προχωρα στην κουτα και δε νομιζω να το μετανιωσεις
θα το κάνω αλλη μια βόλτα αυτή την εβδομάδα μαλλον και θα δούμε αν θα δέσει το γλυκό ...
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
ολοκαίνουργιο μηχανάκι με τη μυρωδιά των μετάλλων όταν πρωτοζεσταίνεται = αξία ανεκτίμητη! (μαζί με την εργοστασιακή εγγύηση)
όντως σαν το καινούργιο δεν υπάρχει ....
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Ασυναγώνιστη τιμη για καινούργιο μηχανάκι.

Άσπαστο απο οσα εχω διαβάσει και ακουσει στο διαδυκτιο. Οι κανιβαλοι του ΜΟΤΟ μεχρι άλματα του εχουν κανει και αν δεν σπασει αυτο που εχουν για long term test δεν θα σπασει κανενα. :D

Τα περιφερειακά της μπορει κανεις να τα κρινει και να τα βαθμολογήσει σε επιπεδο πολυ καλου. Πιρούνι πισω αναρτηση,φρενα,ψαλιδι,κ.ο.κ.

Ενας απο τους δυο σοβαρότερους κατασκευαστες της Κινας. Η συνεργασια της με την KTM,Kawasaki αλλα και η συνεργασια με KISKA Work – top projects for adidas, Chetak, KTM, Atomic… καθως και οτι δεκαετίες τωρα βρισκεται στον χωρο των ATV κατι εχει να μας πει.

Οσο αναφορά το δικτυο των ανταλλακτικων αξίζει λιγη πίστωση χρόνου μιας και τωρα οργανώνονται Η CF Moto στα χέρια της Motostuff | MOTOMAG.
Ποσο θα ειναι η τιμη ενος οποιουδήποτε μεταχειρισμενου σε 2-3 χρονια σε αυτα τα χρηματα απο σημερα; Ποσο παρακατω απο του CF ;

Ειδικα εσυ που απο οτι διαβαζω στα θεματα σου γραφεις χλμ και παίρνεις οτι μπορεί να σου δωσει ενα μηχανακι, εκτιμω οτι ειναι Value for money για εσενα που οπως λες κρατας και το R.E. για αλλες καταστάσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
να κάνεις υπομονή να πάρεις κανονικό μηχανάκι δεν παίζει?

Όχι τίποτε άλλο αν μείνεις στη Ντουρκιά
με παράξενο μηχανάκι θα έρθει πίσω με τραίνο
(αν έχει εκεί που είσαι)
ή θα μείνει εκεί για πάντα
μνημείο στην τόλμη και την ανδρεία
:ag2:
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Παναγιώτη για να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου :yew: και χωρίς να έχω άποψη εκτός από αυτά που διάβασα εδώ, νομίζω ότι σε περίπτωση που θα θες να το πουλήσεις μελλοντικά ίσως δεν θα υπάρχει αγοραστικό ενδιαφέρον.

Όχι ότι δεν θα βγει καλή η μοτοσυκλέτα, αλλά γιατί συμβαίνει στα "ιδιαίτερα" μεταχειρισμένα να μην βρίσκεται εύκολα υποψήφιος.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
να κάνεις υπομονή να πάρεις κανονικό μηχανάκι δεν παίζει?

Όχι τίποτε άλλο αν μείνεις στη Ντουρκιά
με παράξενο μηχανάκι θα έρθει πίσω με τραίνο
(αν έχει εκεί που είσαι)
ή θα μείνει εκεί για πάντα
μνημείο στην τόλμη και την ανδρεία
:ag2:
Το "κανονικό" μηχανάκι θα θέλει και πάρκινγκ και προσοχή για να μην στο πάρουν ....
Από του χρόνου ο μικρός θα σπουδάζει κάπου, οπότε το υπουργείο έβγαλε ανακοίνωση μικρό μπάτζετ και απο του χρόνου ξεχνάς αυτά που ήξερες.
Οπότε κοιτάω να πάρω κάτι σχετικά φθηνό και να μείνουν και τίποτα ψιλά για κανά ταξίδι ...

Εδώ δεν με άφησε o Ινδός στην Τουρκία λές να με αφήσει o Κινέζος....

Αν και στην Τουρκία πάλι με το Himalayan θα πάω αν ξαναπάω ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Παναγιώτη για να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου :yew: και χωρίς να έχω άποψη εκτός από αυτά που διάβασα εδώ, νομίζω ότι σε περίπτωση που θα θες να το πουλήσεις μελλοντικά ίσως δεν θα υπάρχει αγοραστικό ενδιαφέρον.

Όχι ότι δεν θα βγει καλή η μοτοσυκλέτα, αλλά γιατί συμβαίνει στα "ιδιαίτερα" μεταχειρισμένα να μην βρίσκεται εύκολα υποψήφιος.
Και καλά κάνεις Γιάννη,
συνήθως δεν κοιτάω την μεταπώληση (δηλαδή πάντα)

Λόγω του ότι δεν έχω πάρκινγκ και παρκάρω στο πεζοδρόμιο και στον δρόμο κοιτάω να παίρνω πάντα αντιεμπορικά μηχανάκια ...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Με 4500 θα έλεγα πάρτο. Ουσιαστικά ένα Versys 650 είναι σε γεύση.

Έχει και 3 χρόνια εγγύηση, καινούργιο είναι, αν το οδήγησες και σε κάλυψε πάρτο. Η τιμή είναι χώμα και το ρίσκο μικρό.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Παναγιώτη για να κάνω λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου :yew: και χωρίς να έχω άποψη εκτός από αυτά που διάβασα εδώ, νομίζω ότι σε περίπτωση που θα θες να το πουλήσεις μελλοντικά ίσως δεν θα υπάρχει αγοραστικό ενδιαφέρον.

Όχι ότι δεν θα βγει καλή η μοτοσυκλέτα, αλλά γιατί συμβαίνει στα "ιδιαίτερα" μεταχειρισμένα να μην βρίσκεται εύκολα υποψήφιος.

worst case scenario, θα χασεις 4 χιλιαρικα, και θα εχεις ενα κουτα μηχανακι με εγγυηση...ακομα και αν το πεταξεις στα σκουπιδια συμφερει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με 4500 θα έλεγα πάρτο. Ουσιαστικά ένα Versys 650 είναι σε γεύση.

Έχει και 3 χρόνια εγγύηση, καινούργιο είναι, αν το οδήγησες και σε κάλυψε πάρτο. Η τιμή είναι χώμα και το ρίσκο μικρό.
Αν το οδηγήσεις και σε κάλυψε... Σοφή κουβέντα ο πειραιωτης!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ενα συγχρονο κ κουτα μηχανακι ειναι καλυτερο απο ενα 15-20χρονων...απο οπου κ να προερχεται..
Πηρες ενα ρισκο οταν πηρες τον Ινδο..κ εισαι ευχαριστημενος...θα σε
χαλασει το Κινεζικο δεν νομιζω....
Αν κ το καλυτερο ειναι το W 800...ξερεις εσυ...!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom