CFMOTO 800MT 2021

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
πιστευω στην εκθεση στο γκαζι την αλλη βδομαδα θα εχει πολυ κοσμο γυρω απ αυτο
εχει κολπακια πανω που εχουν πολυ ακριβοτερα μηχανακια..χθες χαζευα εναν κατοχο που δοκιμαζε την πλοηγηση στην οθονη(εχει και τετοιο!!!)
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
πιστευω στην εκθεση στο γκαζι την αλλη βδομαδα θα εχει πολυ κοσμο γυρω απ αυτο
εχει κολπακια πανω που εχουν πολυ ακριβοτερα μηχανακια..χθες χαζευα εναν κατοχο που δοκιμαζε την πλοηγηση στην οθονη(εχει και τετοιο!!!)
Σοβαρά έχει πλοήγηση;Πραγματικά δεν το έχω διαβάσει πουθενά και μου κάνει (ευχάριστη) εντύπωση!Σε ανάλυση κάπως με χαλάει η οθόνη και τα γραφικά πολύ φτωχά.

Από τις φωτογραφίες πάντως και τα βίντεο φαίνεται ως μηχανή πολύ στιβαρή,μένει να αποδείξει αξιοπιστία σε όλα τα μπλιμπλιλικια που φοράει (είναι και αρκετά).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Κρατήστε μικρό καλάθι. Βέβαια το μοτέρ είναι επώνυμο, αλλά τα υπόλοιπα....
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Σοβαρά έχει πλοήγηση;Πραγματικά δεν το έχω διαβάσει πουθενά και μου κάνει (ευχάριστη) εντύπωση!Σε ανάλυση κάπως με χαλάει η οθόνη και τα γραφικά πολύ φτωχά.

Από τις φωτογραφίες πάντως και τα βίντεο φαίνεται ως μηχανή πολύ στιβαρή,μένει να αποδείξει αξιοπιστία σε όλα τα μπλιμπλιλικια που φοράει (είναι και αρκετά).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Νατο..


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Κρατήστε μικρό καλάθι. Βέβαια το μοτέρ είναι επώνυμο, αλλά τα υπόλοιπα....
Δδλ τι φοράει που δεν είναι από επώνυμη εταιρεία σε χαρντγουερ που λένε και στο χωρίομ;;;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Δδλ τι φοράει που δεν είναι από επώνυμη εταιρεία σε χαρντγουερ που λένε και στο χωρίομ;;;
Αναρτήσεις έχει kayaba καλή σειρά. Ψεκασμό έχει Bosch, abs έχει Bosch, φρένα έχει νομίζω jjuan θυγατρική της brembo. Τώρα από εκεί και πέρα καλωδιώσεις, tablet αν το έχει πάρει ας πούμε από τη Lenovo τη φτηνη σειρά ενώ η yamaha παιρνει ξέρω γω από τη Lenovo τη καλή σειρά η το ανάποδο ο Θεός κι η ψυχή τους!! Μόνο όταν λυθούν μηχανάκια για service επισκευές θα βγουν πρσγματα στο φως για παραμέσα είτε θετικά είτε αρνητικά όπως και η γενικότερη ποιότητα σε επιμέρους όπως αντλίες, ανορθωτες, πηνία, καλωδιώσεις, επαφες, ποιότητα βαφής σε βάθος χρόνου και πολλά πολλά άλλα..
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
JJuan είναι εταιρεία ξεχωριστή. Η bybre είναι της brembo.
Τέλος πάντων. Επειδή είμαι πολύ αρνητικά προκατειλημμένος, θα περιμένω να δείξει ο καιρός.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Αναρτήσεις έχει kayaba καλή σειρά. Ψεκασμό έχει Bosch, abs έχει Bosch, φρένα έχει νομίζω jjuan θυγατρική της brembo. Τώρα από εκεί και πέρα καλωδιώσεις, tablet αν το έχει πάρει ας πούμε από τη Lenovo τη φτηνη σειρά ενώ η yamaha παιρνει ξέρω γω από τη Lenovo τη καλή σειρά η το ανάποδο ο Θεός κι η ψυχή τους!! Μόνο όταν λυθούν μηχανάκια για service επισκευές θα βγουν πρσγματα στο φως για παραμέσα είτε θετικά είτε αρνητικά όπως και η γενικότερη ποιότητα σε επιμέρους όπως αντλίες, ανορθωτες, πηνία, καλωδιώσεις, επαφες, ποιότητα βαφής σε βάθος χρόνου και πολλά πολλά άλλα..
Ίδια εταιρια φρένα δε φοράει γνωστή γερμανική μάρκα ;;; Τώρα αν καθόμαστε και μιλάμε αν είναι η καλή σειρά η μεσαία η έτσι η αλλιώς χωρίς να έχουμε στο νου μας το σημαντικό (δλδ αν δουλεύει το σύνολο και πόσο αντοχή έχει ) τότε κατά την γνώμη μου είμαστε υπερβολικοί...
Θα ήθελα πάρα πολύ να βγάλει η Kawasaki η Aprilia η Honda ή η Ktm τέτοιο μηχανάκι με τέτοιο εξοπλισμό και τιμή και να το πάρω χωρίς δεύτερες.σκεψεις αν έκανα καλά...
Αλλά τα τελευταία χρόνια μεγάλες εταιρίες στο χώρο στα "μεσαία" τους μοντέλα κάνουν εκπτώσεις σε ποιότητα οπότε θα έλεγα
Ότι αν είχα το χρήμα και ήθελα καινούριο μηχανάκι θα το τολμούσα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Προς το παρόν οι πρώτοι ιδιοκτήτες βγάζουν πινακίδες και γράφουν τα πρώτα χλμ και βγαίνουν και τα πρώτα test ride. Υποθέτω συντιμα θα έχουμε τα πρώτα reviews και δοκιμές από τον ειδικό τύπο. Ειδωμεν.. Πάντως αν βρω την ευκαιρία θέλω να το οδηγήσω.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
JJuan είναι εταιρεία ξεχωριστή. Η bybre είναι της brembo.
Τέλος πάντων. Επειδή είμαι πολύ αρνητικά προκατειλημμένος, θα περιμένω να δείξει ο καιρός.
Αν μη τι άλλο έχουν έμπνευση εκεί στη μπρεμπο, bybre?
Σοβαρά τώρα? :ha
Spam off.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
και την JJuan την εξαγόρασε η Βrembo την χρονιά που μας πέρασε.
Αγόρασε και την SBS Friction καθώς και τμήμα της Pirelli.
Γίγαντας, άνευ προηγουμένου στα συστήματα πέδησης αναφέρουν...
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αγόρασε και την SBS Friction καθώς και τμήμα της Pirelli.
Γίγαντας, άνευ προηγουμένου στα συστήματα πέδησης αναφέρουν...
Κάθε φορά που διαβάζω τη λέξη "γίγαντας" νιώθω ότι κρύβεται Κίνα από πίσω.


και την JJuan την εξαγόρασε η Βrembo την χρονιά που μας πέρασε.
Και κάθε φορά που διαβάζω μεγάλη Ευρωπαϊκή εταιρεία εξαγόρασε Κινέζικες... τελικά το αντίθετο συμβαίνει. Είναι τα προπαρασκευαστικά, αρκεί.... να έχεις υπομονή 2-3-4 χρόνια για να το δεις να γίνεται και επίσημο.
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Δηλώνω ερωτευμένος με εμφάνιση και αίσθηση πάνω της,ψιλό απογοητευμένος με σέλα (σαν να βουλιάζει πολύ εύκολα το αφρώδες) και πλαστικά.Τα περίμενα πιο ποιοτικά.

Η μηχανή είναι χάρμα οφθαλμού (το ανέφερα η δεν το ανέφερα; ) με ύψος 1,80 πατούσα κανονικά με τα δυο πόδια κάτω.Είναι τερατάκι από κοντά,στις φωτό από διαδύκτιο φαινόταν πιο μικροσκοπική μοτοσυκλέτα.

Έχω κλείσει test Ride και θα επανέλθω με λεπτομέρειες.








Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Να επανέλθεις. Αυτός ο Motorex κοντά μου είναι για να τον πάρω ένα τηλ για ένα test ride...
Και μετά περιμένεις οι Αυστριακοί, να σου απαντήσουν στα email που τους στέλνεις.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και μετά περιμένεις οι Αυστριακοί, να σου απαντήσουν στα email που τους στέλνεις.
Ρε αλεπουδιάρη, ΚΤΜ και CFmoto έχουν κάνει Joint Venture.. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? To 49% απο τα κέρδη της CF στα μοντέλα που παράγουν ως joint venture πάει πορτοφόλα ΚΤΜ (51/49 είναι τα ποσοστά) Εξ'ού και πάρε μοτεράκια να έχεις. Οι Κινέζοι είναι φίλοι και συνεργάτες λέμε!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ρε αλεπουδιάρη, ΚΤΜ και CFmoto έχουν κάνει Joint Venture.. Ξέρεις τι σημαίνει αυτό? To 49% απο τα κέρδη της CF στα μοντέλα που παράγουν ως joint venture πάει πορτοφόλα ΚΤΜ (51/49 είναι τα ποσοστά) Εξ'ού και πάρε μοτεράκια να έχεις. Οι Κινέζοι είναι φίλοι και συνεργάτες λέμε!
Και βγαίνει πάλι 790 duke για Α2 δίπλωμα... Αφού συνεχίζει η παραγωγή τι πειράζει να δώσουν κάτι παραπάνω στην ΚΤΜ να βολεύονται οι νέοι αναβάτες;
 
Top Bottom