CFMOTO 800MT 2021

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Μιας και δεν υπάρχει ο οίστρος του Αμυρού από πάνω στον γραπτό λόγο,
θα τα πούμε στις κρύες νύχτες του troffy.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ο Βαγγέλης πιο πάνω έκανε κάποια σχόλια για το mt800 και έχει πέσει μέσα σύμφωνα και με αυτα που διάβασα στην παρακάτω παρουσίαση:

BIKEIT.GR: Test – CFMOTO 800MT Sport (2022) – Αποστολή στο Ισραήλ.
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Να ρωτήσω κάτι off topic?
Μπορεί κάποιος κατασκευαστής σήμερα να φτιάξει boxer δικύλινδρο-αντιγραφή του GS ή υπάρχουν δικαιώματα?
Πόσο δύσκολο θα ήταν ?
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Ο Βαγγέλης πιο πάνω έκανε κάποια σχόλια για το mt800 και έχει πέσει μέσα σύμφωνα και με αυτα που διάβασα στην παρακάτω παρουσίαση:

BIKEIT.GR: Test – CFMOTO 800MT Sport (2022) – Αποστολή στο Ισραήλ.
Αυτό με τον ψεκασμό και την ηλεκτρονική γκαζιερα είναι μάστιγα ρε γμτ....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό με τον ψεκασμό και την ηλεκτρονική γκαζιερα είναι μάστιγα ρε γμτ....
Δεν ξέρω πώς αυτές οι προδιαγραφές Euro 5(?) και τα ηλεκτρόγκαζα(?) έχουν κάνει τόσο κακούς τους ψεκασμούς και νευρικούς. ¨Μάστιγα όπως λες! Ενας απ τους λόγους που αποφάσισα να κρατήσω το 800.
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Δεν ξέρω πώς αυτές οι προδιαγραφές Euro 5(?) και τα ηλεκτρόγκαζα(?) έχουν κάνει τόσο κακούς τους ψεκασμούς και νευρικούς. ¨Μάστιγα όπως λες! Ενας απ τους λόγους που αποφάσισα να κρατήσω το 800.
Το θέμα φίλε Βαγγέλη είναι ότι τείνει να γίνει κανονικότητα....
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το θέμα φίλε Βαγγέλη είναι ότι τείνει να γίνει κανονικότητα....
Μέχρι και ένα VOGE 650DSX που έκανα test ride τελευταία είχε απότομο ψεκασμό!! Έκλεινες το γκάζι και στο άνοιγμα τίναγμα!

Εν τω μεταξύ η μεγάλη πλάκα είναι πώς άλλες μηχανές δεν το κάνουν. Έκανα επίσης ένα Test ride το Daytona Maverick 500 που φοράει κι αυτό BOSCH ψεκασμό και ήταν ωραία ρυθμισμένο. Δηλαδή λέμε Euro 5 άλλα κάποιοι το καταφέρνουν και δουλέυει. Τώρα άμα μπαίνει βέβαια και ηλεκτρόγκαζο στη μέση ίσως μπερδεύει κι άλλο η φάση.. Ας βρουν μια λύση, δεν γίνεται να οδηγάς με λόξυγγα. Ένας απο τους λόγους που είχα δώσει το tiger το 1050 Sport ήταν ακριβώς αυτός, βαρέθηκα τον λόξυγγα!
 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Μέχρι και ένα VOGE 650DSX που έκανα test ride τελευταία είχε απότομο ψεκασμό!! Έκλεινες το γκάζι και στο άνοιγμα τίναγμα!

Εν τω μεταξύ η μεγάλη πλάκα είναι πώς άλλες μηχανές δεν το κάνουν. Έκανα επίσης ένα Test ride το Daytona Maverick 500 που φοράει κι αυτό BOSCH ψεκασμό και ήταν ωραία ρυθμισμένο. Δηλαδή λέμε Euro 5 άλλα κάποιοι το καταφέρνουν και δουλέυει. Τώρα άμα μπαίνει βέβαια και ηλεκτρόγκαζο στη μέση ίσως μπερδεύει κι άλλο η φάση.. Ας βρουν μια λύση, δεν γίνεται να οδηγάς με λόξυγγα. Ένας απο τους λόγους που είχα δώσει το tiger το 1050 Sport ήταν ακριβώς αυτός, βαρέθηκα τον λόξυγγα!
Του μαγειρα ο τίγρης με το πρόγραμμα έχει στρώσει.
Δε ξέρω αν είναι θέμα διαχείρισης καυσίμου η ποντεσιομετρων....
Στο versys 1000 έχουν παντρέψει τους 2 κόσμους και δουλεύει πολύ καλά από μαμά δε ξέρω αν υπάρχει μόνο σε "φτηνότερα" μοντέλα ...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50
Κάθε φορά που βλέπω.... tablet σε μηχανάκι, μου γυρίζει το μάτι!!!!!!!
Και δεν το λέω μόνο για αυτό το μηχανάκι.
Netflix να πιάνει και όλα ΟΚ.
Τίποτα καλύτερο στη βαρετή εθνική από τα νέα επεισόδια του Ozark...
 

thleon

Μέλος
Όνομα
Θεόφραστος
Μοτό
BMW F800gs
Δηλώνω ερωτευμένος με εμφάνιση και αίσθηση πάνω της,ψιλό απογοητευμένος με σέλα (σαν να βουλιάζει πολύ εύκολα το αφρώδες) και πλαστικά.Τα περίμενα πιο ποιοτικά.

Η μηχανή είναι χάρμα οφθαλμού (το ανέφερα η δεν το ανέφερα; ) με ύψος 1,80 πατούσα κανονικά με τα δυο πόδια κάτω.Είναι τερατάκι από κοντά,στις φωτό από διαδύκτιο φαινόταν πιο μικροσκοπική μοτοσυκλέτα.

Έχω κλείσει test Ride και θα επανέλθω με λεπτομέρειες.








Sent from my iPhone using Tapatalk
Που υπάρχει διαθέσιμο για test ride ?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κάθε φορά που βλέπω.... tablet σε μηχανάκι, μου γυρίζει το μάτι!!!!!!!
Και δεν το λέω μόνο για αυτό το μηχανάκι.
Συνηθισε το γιατί από δω και πέρα μόνο τέτοια θα βλέπεις.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Συνηθισε το γιατί από δω και πέρα μόνο τέτοια θα βλέπεις.
:ha
Θα στρίβω το κεφάλι (βλέπω να με πιάνει όμως αυχενικό με τον καιρό :laugh: )!!!!



Κανονίζουμε να παμε βόλτα με παρέα για καφέ. Συναντιομαστε εν κινήσει και συνεχίζουμε όλοι μαζί!
Φτάνουμε, πίνουμε το καφεδάκι μας, λέμε τις διάφορες μαλακίες μας και έρχεται η ώρα να την κάνουμε!
Η πιο παλιά μηχανή είναι η δικιά μου ....
Πάμε στα μηχανάκια, βάζω κράνος, γάντια και βάζω μπροστά τον κινητήρα. Σηκώνω το βλέμμα μου τότε να δω τους υπόλοιπους........... Ήταν όλοι καβάλα στα μηχανάκια, κανένας δεν είχε βάλει μπροστά ακόμα, και προσπαθούσαν: ο ένας να συνδέσει το Bluetooth, ο άλλος το ραδιόφωνο, ο άλλος το κράνος, ο άλλος να αλλάξει την χαρτογράφηση.......
Είχε περάσει ώρα και ακόμα εκεί είμαστε :UH:!!!!

Άμα είναι έτσι πλέον τα μηχανάκια, να τα βράσω :wacky:!!!
Εγώ θέλω να καβαλάω και να φεύγω, όχι να "προγραμματίζω" κάνα μισάωρο πριν.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:ha
Θα στρίβω το κεφάλι (βλέπω να με πιάνει όμως αυχενικό με τον καιρό :laugh: )!!!!



Κανονίζουμε να παμε βόλτα με παρέα για καφέ. Συναντιομαστε εν κινήσει και συνεχίζουμε όλοι μαζί!
Φτάνουμε, πίνουμε το καφεδάκι μας, λέμε τις διάφορες μαλακίες μας και έρχεται η ώρα να την κάνουμε!
Η πιο παλιά μηχανή είναι η δικιά μου ....
Πάμε στα μηχανάκια, βάζω κράνος, γάντια και βάζω μπροστά τον κινητήρα. Σηκώνω το βλέμμα μου τότε να δω τους υπόλοιπους........... Ήταν όλοι καβάλα στα μηχανάκια, κανένας δεν είχε βάλει μπροστά ακόμα, και προσπαθούσαν: ο ένας να συνδέσει το Bluetooth, ο άλλος το ραδιόφωνο, ο άλλος το κράνος, ο άλλος να αλλάξει την χαρτογράφηση.......
Είχε περάσει ώρα και ακόμα εκεί είμαστε :UH:!!!!

Άμα είναι έτσι πλέον τα μηχανάκια, να τα βράσω :wacky:!!!
Εγώ θέλω να καβαλάω και να φεύγω, όχι να "προγραμματίζω" κάνα μισάωρο πριν.....
Γεράματα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
:ha
Θα στρίβω το κεφάλι (βλέπω να με πιάνει όμως αυχενικό με τον καιρό :laugh: )!!!!



Κανονίζουμε να παμε βόλτα με παρέα για καφέ. Συναντιομαστε εν κινήσει και συνεχίζουμε όλοι μαζί!
Φτάνουμε, πίνουμε το καφεδάκι μας, λέμε τις διάφορες μαλακίες μας και έρχεται η ώρα να την κάνουμε!
Η πιο παλιά μηχανή είναι η δικιά μου ....
Πάμε στα μηχανάκια, βάζω κράνος, γάντια και βάζω μπροστά τον κινητήρα. Σηκώνω το βλέμμα μου τότε να δω τους υπόλοιπους........... Ήταν όλοι καβάλα στα μηχανάκια, κανένας δεν είχε βάλει μπροστά ακόμα, και προσπαθούσαν: ο ένας να συνδέσει το Bluetooth, ο άλλος το ραδιόφωνο, ο άλλος το κράνος, ο άλλος να αλλάξει την χαρτογράφηση.......
Είχε περάσει ώρα και ακόμα εκεί είμαστε :UH:!!!!

Άμα είναι έτσι πλέον τα μηχανάκια, να τα βράσω :wacky:!!!
Εγώ θέλω να καβαλάω και να φεύγω, όχι να "προγραμματίζω" κάνα μισάωρο πριν.....
Βιαστικός!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
:ha
Θα στρίβω το κεφάλι (βλέπω να με πιάνει όμως αυχενικό με τον καιρό :laugh: )!!!!



Κανονίζουμε να παμε βόλτα με παρέα για καφέ. Συναντιομαστε εν κινήσει και συνεχίζουμε όλοι μαζί!
Φτάνουμε, πίνουμε το καφεδμε αυάκι μας, λέμε τις διάφορες μαλακίες μας και έρχεται η ώρα να την κάνουμε!
Η πιο παλιά μηχανή είναι η δικιά μου ....
Πάμε στα μηχανάκια, βάζω κράνος, γάντια και βάζω μπροστά τον κινητήρα. Σηκώνω το βλέμμα μου τότε να δω τους υπόλοιπους........... Ήταν όλοι καβάλα στα μηχανάκια, κανένας δεν είχε βάλει μπροστά ακόμα, και προσπαθούσαν: ο ένας να συνδέσει το Bluetooth, ο άλλος το ραδιόφωνο, ο άλλος το κράνος, ο άλλος να αλλάξει την χαρτογράφηση.......
Είχε περάσει ώρα και ακόμα εκεί είμαστε :UH:!!!!

Άμα είναι έτσι πλέον τα μηχανάκια, να τα βράσω :wacky:!!!
Εγώ θέλω να καβαλάω και να φεύγω, όχι να "προγραμματίζω" κάνα μισάωρο πριν.....
Γι αυτό βλέπω να μένουμε με αυτά που έχουμε...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
:ha
Θα στρίβω το κεφάλι (βλέπω να με πιάνει όμως αυχενικό με τον καιρό :laugh: )!!!!



Κανονίζουμε να παμε βόλτα με παρέα για καφέ. Συναντιομαστε εν κινήσει και συνεχίζουμε όλοι μαζί!
Φτάνουμε, πίνουμε το καφεδάκι μας, λέμε τις διάφορες μαλακίες μας και έρχεται η ώρα να την κάνουμε!
Η πιο παλιά μηχανή είναι η δικιά μου ....
Πάμε στα μηχανάκια, βάζω κράνος, γάντια και βάζω μπροστά τον κινητήρα. Σηκώνω το βλέμμα μου τότε να δω τους υπόλοιπους........... Ήταν όλοι καβάλα στα μηχανάκια, κανένας δεν είχε βάλει μπροστά ακόμα, και προσπαθούσαν: ο ένας να συνδέσει το Bluetooth, ο άλλος το ραδιόφωνο, ο άλλος το κράνος, ο άλλος να αλλάξει την χαρτογράφηση.......
Είχε περάσει ώρα και ακόμα εκεί είμαστε :UH:!!!!

Άμα είναι έτσι πλέον τα μηχανάκια, να τα βράσω :wacky:!!!
Εγώ θέλω να καβαλάω και να φεύγω, όχι να "προγραμματίζω" κάνα μισάωρο πριν.....
Αυτό μου είχε προξενήσει αρνητική εντύπωση στο νέο Africa χωρίς να κάνω καμία "σύνδεση" περίμενα την έναρξη της οθόνης αρκετά δευτερόλεπτα...

Έχεις δει τους γέρους στην ουρά στις τράπεζες, στα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας και όπου αλλού θέλουν να πληρώσουν λογαριασμούς. Πάντα βιάζονται... γεράσαμε Νικόλα!
 
Top Bottom