CFMOTO 800MT 2021

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs

Ξεκινάνε σιγά σιγά να βγαίνουν βίντεο από δοκιμές κλπ.
Το παραπάνω είναι μια κοντινή ματιά.
Μου φαίνεται στο φόρουμ πρέπει να μπει καινούργια κατηγορία με τα κινέζικα ονοφ,μιας και σκάνε συνέχεια μύτη νέα πράγματα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κατασκεύασαν μια μοτοσυκλέτα εντυπωσιασμού και μάλλον θα δικαιωθούν. Όλα θα κριθούν στη τελική τιμή αλλά και σε βάθος χρόνου με το δίκτυο υποστήριξης που θα στήσουν στην Ευρώπη. Για συνολική επιτυχία χρειάζονται όλα.
Πάντως η πρώτη ματιά με εντυπωσίασε αν εξαιρέσεις το τρόπο σκέψης και δράσης κατά την εκφόρτωση....
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ δεν βλέπω καθόλου ρίσκο σε μια ενδεχόμενη αγορά της.
Ότι βγάλει (αν βγαλει ) τον 790 της Ktm φοράει ,οπότε δίκτυο υπάρχει ,έστω και ανεπίσημα.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δεν αναφέρθηκα σε ρίσκο, συμφωνώ τα περισσότερα θα τα βρίσκεις. Απλά θέλω να δω τη συνολική επιτυχία της εταιρείας με την εδραίωση της στην Ευρωπαϊκή αγορά. Δεν είναι εύκολος αγώνας αλλά μάλλον καλά το 'πάνε (να δούμε και τις τιμές όμως).
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Έχει έρθει το πρώτο στην Ελλάδα.
Είδα φωτογραφίες στο φατσοβιβλίο από την αντιπροσωπεία.
Οπότε μάλλον οποίος θέλει μπορεί να το δει και από κοντά ...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Έχει έρθει το πρώτο στην Ελλάδα.
Είδα φωτογραφίες στο φατσοβιβλίο από την αντιπροσωπεία.
Οπότε μάλλον οποίος θέλει μπορεί να το δει και από κοντά ...
Σίγουρα θα είσαι ο πρώτος που θα το οδηγήσει....το καλύτερο πελατακι..θα έχει τη τιμή...!!!!!
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs

Βλέπω στο μέλλον οι φτωχομπινεδες σαν και μένα να παίζουμε είτε σε εγνωσμένης αξίας μοτοσυκλέτες 10+ χρόνων μεταχειρισμένες η αλλιώς σε κάτι πιο φρέσκο κινεζικής καταγωγής.
Αν παίζουν τωρα τα κινέζικα μεσαίου κυβισμού στα στις τιμές που έπαιζαν πριν καμία δεκαετία τα γιαπωνέζικα πχ 7 χιλιάρικα ,η ψαλίδα μεγαλώνει πολύ σε σχέση με τα υπόλοιπα που παίζουν πάνω από 10000.
Νομίζω είμαστε μπροστά στην αλλαγή πολλών πραγμάτων όσον αφορά την μοτοσυκλέτα.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06

Βλέπω στο μέλλον οι φτωχομπινεδες σαν και μένα να παίζουμε είτε σε εγνωσμένης αξίας μοτοσυκλέτες 10+ χρόνων μεταχειρισμένες η αλλιώς σε κάτι πιο φρέσκο κινεζικής καταγωγής.
Αν παίζουν τωρα τα κινέζικα μεσαίου κυβισμού στα στις τιμές που έπαιζαν πριν καμία δεκαετία τα γιαπωνέζικα πχ 7 χιλιάρικα ,η ψαλίδα μεγαλώνει πολύ σε σχέση με τα υπόλοιπα που παίζουν πάνω από 10000.
Νομίζω είμαστε μπροστά στην αλλαγή πολλών πραγμάτων όσον αφορά την μοτοσυκλέτα.
Καλα τα λες
Επίσης υπάρχει και κόσμος που μπορεί αλλαδε γουστάρει να δώσει ένα 20αρικο για μοτο ας πούμε, ο καθείς για τους λόγους του...
Θα δούμε διαφορα όντως..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Βλέπω στο μέλλον οι φτωχομπινεδες σαν και μένα να παίζουμε είτε σε εγνωσμένης αξίας μοτοσυκλέτες 10+ χρόνων μεταχειρισμένες η αλλιώς σε κάτι πιο φρέσκο κινεζικής καταγωγής.
Αν παίζουν τωρα τα κινέζικα μεσαίου κυβισμού στα στις τιμές που έπαιζαν πριν καμία δεκαετία τα γιαπωνέζικα πχ 7 χιλιάρικα ,η ψαλίδα μεγαλώνει πολύ σε σχέση με τα υπόλοιπα που παίζουν πάνω από 10000.
Νομίζω είμαστε μπροστά στην αλλαγή πολλών πραγμάτων όσον αφορά την μοτοσυκλέτα.
Ναι αλλά.... ΑΝ παίζει στα 7 - 7,5 χιλιάρικα. Γιατί αν παίζει στα 9 - 9,5 χιλιάρικα εγώ μάλλον θα προτιμήσω μια επιλογή μεταχειρισμένου στα ίδια λεφτά.
Φαίνεται οπτικά πολύ καλό το 800ΜΤ αλλά οι Κινέζοι έχουν ακόμη διαδρομή μέχρι να αποδείξουν πράγματα "συνολικά" και μέχρι τότε θα πρέπει να παραμείνουν λίγο πιο γενναιόδωροι. Άποψη μου.

Να συμπληρώσω εδώ ότι έχω "σκαλίσει" λίγο την CF Moto και έχει τεράστια ποικιλία μοτοσυκλετών στη γκάμα της αντίστοιχης οπτικής ομορφιάς. Φαίνεται να έχει κάνει πολύ σοβαρή δουλειά και μάλλον θα είναι από τις Κινέζικες εταιρείες που θα ανοίξει το δρόμο στις αγορές για τις Κινέζικες μοτοσυκλέτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ αν μπορώ να κάνω μια υπόθεση όπως το βλέπω θα πω το μοντέλο με τις ακτινωτές ζάντες γύρω στα 8500€. Κοντά στο V-strom και κάνα 2χίλιαρο φτηνότερο απο το tenere. Για πιο ακριβά όσο καλή και να ναι δύσκολα θα πουλήσει.

Πάντως αντικειμενικά φαίνεται οπτικά καλή περίπτωση.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ναι αλλά.... ΑΝ παίζει στα 7 - 7,5 χιλιάρικα. Γιατί αν παίζει στα 9 - 9,5 χιλιάρικα εγώ μάλλον θα προτιμήσω μια επιλογή μεταχειρισμένου στα ίδια λεφτά.
Φαίνεται οπτικά πολύ καλό το 800ΜΤ αλλά οι Κινέζοι έχουν ακόμη διαδρομή μέχρι να αποδείξουν πράγματα "συνολικά" και μέχρι τότε θα πρέπει να παραμείνουν λίγο πιο γενναιόδωροι. Άποψη μου.

Να συμπληρώσω εδώ ότι έχω "σκαλίσει" λίγο την CF Moto και έχει τεράστια ποικιλία μοτοσυκλετών στη γκάμα της αντίστοιχης οπτικής ομορφιάς. Φαίνεται να έχει κάνει πολύ σοβαρή δουλειά και μάλλον θα είναι από τις Κινέζικες εταιρείες που θα ανοίξει το δρόμο στις αγορές για τις Κινέζικες μοτοσυκλέτες.
Μεσαία εννοώ στα 600-700 κυβικά.
Αυτό συγκεκριμένα τείνει προς τα 1000 άρια .
Το voge και το μορινι που παίζουν στα 7-7.5 χιλιάρικα πχ συγκριτικά με το στρώμ 650 που έχει 9-9.5 είναι διαφορά όπως και να το κάνουμε.
Το cf αυτό που είναι φουλ έξτρα λέει ότι έχει μέχρι και σταμπιλιζατερ και νομίζω συμπεριλαμβάνεται και τριπλέτα βαλίτσες κλπ κάμποσα έξτρα που αν τα λάβουμε υπόψην κοστίζουν κάμποσα στο να τα βάλεις έξτρα ( όποιον ενδιαφέρουν βέβαια αυτά τα έξτρα).
Νομίζω το 800αρι θα παίζει γύρω στα 8-9.
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το 800MT Sport (σε χρώμα Black Starlight) και 800MT Touring (σε Ocean Blue) θα κοστίζει 12.990 και 13.990 δολάρια Αυστραλίας αντίστοιχα .
Μετατρέποντας σε ευρώ, αντιστοιχούν σε 8.100€ και 8.700€ . Για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης, το KTM 890 Adventure κοστίζει 13.990 δολάρια στην Αυστραλία (500 περισσότερα απ' όσο κοστίζει στην Ιταλία) και το Yamaha Ténéré 700 πωλείται για 11,100 δολάρια, 1.000 περισσότερα από ό, τι στην Ιταλία.
Τα περισσότερα μοντέλα της Honda κοστίζουν λίγο λιγότερο από ό,τι στην Ιταλία, ακόμη και 10% σε ορισμένες περιπτώσεις.

Πηγή
 
Top Bottom