Christmas TOP 5

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
θα ψωνιζα του μανιακ ενα καινουργιο 1250
θα επαιρνα και εγω ενα 1250
με τα αλλα 50Κ θα ταξιδευα μεχρι το τελος του κοΖμου....
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Τι να το κάνεις το γκαράζ χωρίς χρόνο?

Θα έπαιρνα, λοιπόν, ένα καινούριο SVάκι, quit my job, sold my staff, ride the world.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καταλαβαίνω ότι η ερώτηση του νηματοθετη είναι τελείως διαφορετική από την απάντησή μου αλλά ειλικρινά δεν θα ήθελα κάτι το οποίο δεν θα αξιοποιούσα...
Ως εκ τούτου θα ήθελα ένα αυτοκινούμενο τροχόσπιτο,θα φόρτωνα πίσω μία μοτοσικλέτα,τα υπόλοιπα θα γινόταν ελεύθερος χρόνος και βενζίνες και μην τον είδατε μην τον απαντήσατε...;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καταλαβαίνω ότι η ερώτηση του νηματοθετη είναι τελείως διαφορετική από την απάντησή μου αλλά ειλικρινά δεν θα ήθελα κάτι το οποίο δεν θα αξιοποιούσα...
Ως εκ τούτου θα ήθελα ένα αυτοκινούμενο τροχόσπιτο,θα φόρτωνα πίσω μία μοτοσικλέτα,τα υπόλοιπα θα γινόταν ελεύθερος χρόνος και βενζίνες και μην τον είδατε μην τον απαντήσατε...;)


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτή η απάντηση και του maniak, μακράν οι καλύτερες επιλογές!!!!! ;)
Ταιριάζουν, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μια απάντηση, συνδιασμός!!! :friendship:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτή η απάντηση και του maniak, μακράν οι καλύτερες επιλογές!!!!! ;)
Ταιριάζουν, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μια απάντηση, συνδιασμός!!! :friendship:
Αν την πάμε εκτός μότο επιλογές την κουβέντα.... Τότε θα ψώνιζα σκαρί με πανιά.
Σιγά μην ασχολιομουν με τη στεριά.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
εγω θα παω στο γκαραζ του γατου....
να μου κανει ανακατασκευη το αφρικανακι...
και καπακι φευγω για ασια....
Αυτή η απάντηση και του maniak, μακράν οι καλύτερες επιλογές!!!!! ;)
Ταιριάζουν, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μια απάντηση, συνδιασμός!!! :friendship:
νομιζες οτι εγω κανω πλακα????
αισιως 320000χλμ εχει το αφρικανακι...
ξερεις ποσα θα εγραφε ακομη , με τα 100000 ευρω ????
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
νομιζες οτι εγω κανω πλακα????
αισιως 320000χλμ εχει το αφρικανακι...
ξερεις ποσα θα εγραφε ακομη , με τα 100000 ευρω ????
Έχεις δίκιο και ήταν παράλειψη μου, να μην σε συμπεριλάβω στις άλλες δύο απαντησεις:inlove:!!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν την πάμε εκτός μότο επιλογές την κουβέντα.... Τότε θα ψώνιζα σκαρί με πανιά.
Σιγά μην ασχολιομουν με τη στεριά.
Εσένα, τρία πράγματα θα σε "φάνε" :p!!!
Το χώμα, η μαρμαροσκονη και η αλμύρα ;)!!!
Εγώ, το τελευταίο το έχω σιχαθεί, το δεύτερο δεν το γνωρίζω, αλλά το πρώτο το γουσταρω:happy:!!!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Έχεις δίκιο και ήταν παράλειψη μου, να μην σε συμπεριλάβω στις άλλες δύο απαντησεις:inlove:!!!
θα ΄ρθει η ωρα που θα μετανιωσεις...
μολις φυγω για ασια...
θα ανεζω φωτο , αλλα δεν θα μπορεις να βλεπεις...
θα ΄σαι για banακι επι 12μηνο....

:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
θα ΄ρθει η ωρα που θα μετανιωσεις...
μολις φυγω για ασια...
θα ανεζω φωτο , αλλα δεν θα μπορεις να βλεπεις...
θα ΄σαι για banακι επι 12μηνο....

:p:laugh::laugh::laugh::laugh:
Θα φτιάξω άλλο "λογαριασμό", μόνο για την πάρτυ σου. Δεν τα χάνω εγώ αυτά :allk:!!!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Διαβάζεις το νήμα, θα πει κανείς "όλοι στο χώμα θα καταλήξετε" και δεν θα ξέρεις τι εννοεί, πελάτες του μάνιακ ή με δίτροχο...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
πολυ νορμαλ σας κοβω τους πιο πολλους!!!
Ναι έλα ντε!! Λες και θα τα πληρώσουν απ τη τσέπη τους!! :roflmao:

Και στα όνειρα μνημόνιο ρε ΄φιλε, ένας λέει θα κράταγα το Africa, αλλος θα τα κανα βενζίνες.

Ρε μάγκες δε στερεύει η κάνουλα εδω μέσα!! 100 χιλιάρικα είναι μόνο για να αγοράσεις! Μετά δίνουμε κι άλλα για βενζίνες-ταξίδια μη μασάτε και κάνετε οικονομία!!

Πάρτε καμιά Agusta καμιά Ducati να ανοίξει το ματάκι σας, ποιά Africa του 90 και ποια Royal Enfield θα πηδηχτώ απ το παράθυρο!!! Τζάμπα είναι λέμε!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βαγγελάκη παιδί μου.

Αν δεν χωράς στο ρδέλο τι να το κάνεις.

Οπότε δεν ψωνίζουμε θεωρητικό βασανιστήριο. Θα ψωνίσουμε αληθινό "βασανάκι" και τα άλλα τα όμορφα που λες σε μάτσμποξ και μπουράγκο για στολίδια στο δέντρο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βαγγελάκη παιδί μου.

Αν δεν χωράς στο ρδέλο τι να το κάνεις.

Οπότε δεν ψωνίζουμε θεωρητικό βασανιστήριο. Θα ψωνίσουμε αληθινό "βασανάκι" και τα άλλα τα όμορφα που λες σε μάτσμποξ και μπουράγκο για στολίδια στο δέντρο.
Ενώ ρε Γιάνναρε στη βέσπα που έβαλες παραπάνω χωράς εσύ και η κυρά σου και βάζετε και τα ψώνια απ το Σκλαβενίτη.. :roflmao::roflmao:

Υπάρχουν και μηχανές High End και για τα δικά σου βάσανα λεβεντιά μου να βολέψεις κάθε πόντο απ το στριμωγμένο σου κορμί (οτι δηλαδή στο FZS ρίχνεις και μια ζεμπεκιά στα μαρσπιέ άμα ακούσεις τον Τερλέγκα απ το βόλεμα!)

Πάρε ένα 1250GS, Πάρε ένα Multistrada 1260, πάρε ένα Goldwing, πάρε ένα 1290, 100 χιλιάρικα σου δωσα και δυσκολέυεσαι σαν να σου ζήτησα δανεικά!!

Δε σου πα να πά να πάρεις Royal Enfield Interceptor ούτε bajaj Dominator να πούμε, ούτε καν GTR 150 Χονδα να καγκουρεύεις στο Mπουρνάζι. Dream Bike σου πα να ψωνίσεις και κανεις σα να σου βαλα κάνα δάχτυλο στη μύτη ξερω γω..:roflmao::roflmao:

Άκυρο φέρε το κατοστάρικο πίσω και για σένα το πολύ κέρασμα μια τυρόπιτα!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ενώ ρε Γιάνναρε στη βέσπα που έβαλες παραπάνω χωράς εσύ και η κυρά σου και βάζετε και τα ψώνια απ το Σκλαβενίτη.. :roflmao::roflmao:

Υπάρχουν και μηχανές High End και για τα δικά σου βάσανα λεβεντιά μου να βολέψεις κάθε πόντο απ το στριμωγμένο σου κορμί (οτι δηλαδή στο FZS ρίχνεις και μια ζεμπεκιά στα μαρσπιέ για το σεκλέντι!)

Πάρε ένα 1250GS, Πάρε ένα Multistrada 1260, πάρε ένα Goldwing, πάρε ένα 1290, 100 χιλιάρικα σου δωσα και κλαίγεσαι σαν να σου ζήτησα δανεικά!!

Δε σου πα να πά να πάρεις Royal Enfield Interceptor ούτε bajaj Dominator να πούμε, ούτε καν GTR 150 Χονδα να καγκουρεύεις στο Mπουρνάζι. Dream Bike σου πα να ψωνίσεις και κανεις σα να σου βαλα κάνα δάχτυλο στη μύτη ξερω γω..:roflmao::roflmao:
Στην βέσπα σε πλεροφορώ και χωράω και είναι ευχάριστη (όχι άνετη για 500άρες βόλτες μάλλον, χαμηλά το τιμόνι) και ψώνια χωράνε κάτω από την σέλα. Εξάδα νερά με 47 νούμερο παπούτσι δεν έβαλε κανείς στην ποδιά αλλά προτίθεμαι να δοκιμάσω. Και είναι στο mid term plan εκτός αν φάω πετριά (έχει και έκπτωση ως το τέλος του χρόνου).

Για τα άλλα που λες, σόρι δεν κλαίγομαι αλλά ΞΕΡΩ τι θα ευχαριστηθώ πιά, όχι από φωτογραφίες, το πωπουδίνι μου έχει ακουμπήσει όλες τις σέλες που προανέφερες συν μερικές ακόμα που δεν εισάγονται καν εδώ.


Το ηδονικό γκαράζ μου στοιχίζει κάπου 40,000 ευρώ (αν αγοραστούν όλα καινούρια) και δεν είναι εκτός πραγματικότητας long term.
 
Top Bottom