Continental TKC 70

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τι φοράς τώρα Χρηστάρα?
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Άσε τι φοράω και τι φορούσα .. Χα Χα ..
θέλω να ξέρω αν εχει βάλει κάποιος απο την παρεα αυτο το λαστιχο σε GS .. και να ακουςω εντυπώσεις απο ελληνικά δεδομένα :)


Sent from parallel universe using black holes.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Χρήστο το έιχε ένα παιδί στην Κρήτη ο Μιχάλης με 800 gs adv και ήταν πολύ ευχαριστημένος !! Πιστεύω ότι σε όλα τα μηχανάκια είναι τρομερό λάστιχο! το στρίβεις τέρμα χωρίς χαζογλιστρίματα κτλ ! Επειδή ζεστένεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου μηχανάκι θέλει προσοχή στις μεγάλες ζέστες όταν η άσφαλτος έχει πολύ μεγάλη θερμοκρασία ! Τότε ίσως γλιστράει λίγο ! Επίσης σε βροχή είναι πάρα μα πάρα πολύ καλό και σταθερό και γενικά βγάζει πολλά χλμ αν δεν το λιώνεις σε ευθείες με τσίτα το γκάζι !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χρήστο δεν το φόρεσα ποτέ, αλλά έχω μια άποψη από ανθρώπους που εμπιστεύομαι.
Έχει θεματάκι στις παρατεταμένες υψηλές ταχύτητες, σε σχέση πάντα με τα πιο ασφάλτινα (ΝΕΧΤ κλπ...).
Κατά τα άλλα όπως τα είπε ο Λιάκος παραπάνω, κι επιπλέον είναι πάρα πολύ καλά στο στεγνό χώμα!!!
Θα έλεγα ότι παίζουν με αντίπαλο τα Heidenau, από τα οποία πιστεύω ότι είναι μακράν καλύτερα!
Τα σκέπτομαι ως επόμενη επιλογή, αλλά επειδή υπάρχει 2ο σετ με ντακούνια ζανταρισμένα κι έχω καλομάθει στην άσφαλτο με τα απίστευτα Dunlop Trailsmart, δύσκολα θα το αποφασίσω...
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
@tattoopanther
χρηστο ειναι λαστιχαρα....
βεντουζα παντου....
αυτα παραγγειλα πριν λιγες μερες....
τελικα ομως τα ακυρωσα....
υπαρχει ενα θεμα με μια παρτιδα μπροστινων....
τρεμουλο στα λιγα και χοροπηδημα στα πολλα....
εξ ου και η αρνηση του λαστιχα μου, να τα φερει....
οποτε ξαναβαζω METZELER TOURANCE NEXT ....
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
@tattoopanther
χρηστο ειναι λαστιχαρα....
βεντουζα παντου....
αυτα παραγγειλα πριν λιγες μερες....
τελικα ομως τα ακυρωσα....
υπαρχει ενα θεμα με μια παρτιδα μπροστινων....
τρεμουλο στα λιγα και χοροπηδημα στα πολλα....
εξ ου και η αρνηση του λαστιχα μου, να τα φερει....
οποτε ξαναβαζω METZELER TOURANCE NEXT ....
..ναι και γω αυτο άκουσα απο φίλο που τα έχει βάλει,
δεν μπορούσε να οδηγήσει απο το τρέμουλο..
σε GS1200lc

για αυτό γραφω και στην αρχή, γνώμες απο όσους και αν τα έχουν βάλει.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χρήστο την περασμένη Πέμπτη είδα σε συνεργείο, μηχανάκι (GS 1200) που τα φορούσε. Είχε 10 -11000χλμ + και ήταν ευχαριστημένος από τη συμπεριφορά τους στην άσφαλτο, στη βροχή, αλλά στο χώμα -όπως είπε- ήταν κατώτερο του Heidenau που φορούσε πριν.
Στα χλμ που είχαν τα λάστιχα ήταν για πέταμα όμως! Τετραγωνισμένο το πίσω και το εμπρός σχεδόν κατεστραμμένο.
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Μάλιστα ..
ναι δεν το παίρνεις για χώμα αυτο το λαστιχο, αλλα για τους βαλκανικούς δρομους ,
ενας αντιπρόσωπος με είπε ότι Σε μια φουρνιά είχε πρόβλημα μονο το μπροστινό με Αποτέλεσμα να τρέμει το τιμόνι, και ειδικά στα lc..
Αφού διορθώθηκε το πρόβλημα το λαστιχάκι ειναι μια χαρα ..αλλα στην κατηγορία του θα προτιμούσα το χαιντενάου K76..

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες έβαλα πάλι τα καρού3 που τα ξέρω και ολα μια χαρα !!!!





Sent from parallel universe using black holes.
 
Top Bottom