Costiera Amalfitana - Τuscany

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
πολυ ρομαντικα..........αχχχ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γειά σου ρε Γιώργαρε ταξιδευτή!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
με το καλο Γιωργαρα,δυνατη εποχη πας!ελαχιστη τουριστικη κινηση κ φουλ η φυση στα φορτε της!!
ισως να βρεις λιγες μπορες αλλα δεν μασαμε...!
την εχω σαρωσει την Τοσκανη με την Ουμπρια 3-4 φορες,αν μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ονειρεμένο μελλοντικο ταξίδι με τη γυναίκα!!!!
Δώσε πόνο Γιώργο!! Καλούς δρόμους και όλα να πάνε σούπερ
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
με το καλο Γιωργαρα,δυνατη εποχη πας!ελαχιστη τουριστικη κινηση κ φουλ η φυση στα φορτε της!!
ισως να βρεις λιγες μπορες αλλα δεν μασαμε...!
την εχω σαρωσει την Τοσκανη με την Ουμπρια 3-4 φορες,αν μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!

Αν καταφέρω να ψήσω την κυρά να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι από το 2010 που γεννήσαμε , θα βοηθήσεις και πολύ Γιωργάρα . Μία εβδομάδα είμαστε καλά ; Γιατί δεν μας βλέπω για παραπάνω .
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το κομμάτι του αμαλφι είναι τα πιο στριφτερα 50 χλμ που υπάρχουν.... Αλλα πρέπει να τα κάνεις βράδυ για να μην υπάρχει κίνηση.
Το ποζιτανο είναι μια κούκλα και συμφωνώ ότι πρέπει όλοι να πάτε με τις γυναίκες σας 4 μέρες ή το αγόρι σας.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αν καταφέρω να ψήσω την κυρά να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι από το 2010 που γεννήσαμε , θα βοηθήσεις και πολύ Γιωργάρα . Μία εβδομάδα είμαστε καλά ; Γιατί δεν μας βλέπω για παραπάνω .
Οτι θες αδερφε,μην διστασεις,στειλε πμ με ημερες κ τι θες να δεις κ θα σε μονταρω ακριβως!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Το κομμάτι του αμαλφι είναι τα πιο στριφτερα 50 χλμ που υπάρχουν.... Αλλα πρέπει να τα κάνεις βράδυ για να μην υπάρχει κίνηση.
Το ποζιτανο είναι μια κούκλα και συμφωνώ ότι πρέπει όλοι/ΟΛΕΣ να πάτε με τις γυναίκες σας 4 μέρες ή το αγόρι σας.
Τώρα ειναι σωστοτερο...
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
με το καλο Γιωργαρα,δυνατη εποχη πας!ελαχιστη τουριστικη κινηση κ φουλ η φυση στα φορτε της!!
ισως να βρεις λιγες μπορες αλλα δεν μασαμε...!
την εχω σαρωσει την Τοσκανη με την Ουμπρια 3-4 φορες,αν μπορω να βοηθησω εδω ειμαι!
Σύντροχε - Ομοιδεάτη - Συνονόματε
Θα πιούμε 1 καφέ να τα πούμε Live
Έχουμε χρωστούμενα απο το 2017 ✌✌
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Εγώ θα βρίσκομαι Νότια Ιταλία αρχικά, μετά Σικελία και θα ανέβω Τοσκάνη από ακτή Αμάλφι-Ποζιτάνο.
Καράβι από Ηγουμενίτσα το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος ξεκινώ στις 14 μέχρι 29 Ιουνίου επιστροφή.
Καλούς δρόμους !!
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Καλημερα φιλε ! Εχω ετοιμο το ιδιο ταξιδι Umbria - Toscany για τελος Μαιου. Λες να ... βρεθουμε ? :) !
Χμμ θα μιλήσουμε !! :cool:

Εγώ θα βρίσκομαι Νότια Ιταλία αρχικά, μετά Σικελία και θα ανέβω Τοσκάνη από ακτή Αμάλφι-Ποζιτάνο.
Καράβι από Ηγουμενίτσα το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος ξεκινώ στις 14 μέχρι 29 Ιουνίου επιστροφή.
Καλούς δρόμους !!

Ωραίο χάρτη σχηματίζεις !

Καλούς Δρόμους & σε σένα :friendship:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όσοι έχετε προορισμό τη Σικελία, συστήνω ανεπιφύλακτα μια διανυκτέρευση στη Scilla (η γνωστή Σκύλα από την Οδύσσεια, η Χάρυβδη ήταν απέναντι μέσα στη θάλασσα). Είναι πανέμορφο μικρό ρομαντικό μέρος, ότι πρέπει για ανάπαυλα και μια διανυκτέρευση. Βρίσκεται πολύ κοντά στο San Giovanni που φεύγουν τα φέρυ για Μεσσήνη.

Εκεί:
Αν αντέχει η τσέπη και θέλετε να φάτε ψαρικά ή ζυμαρικά/ριζότο με ψαρικά θα κάτσετε στο Ristorante Grotta Azzuro La Grotta Azzurra, Scilla - Ristorante Recensioni, Numero di Telefono & Foto - TripAdvisor

Αν θέλετε να φάτε οικονομικά θα κάτσετε στη πιτσαρίας Ermes (Ερμής) και θα φάτε τη καλύτερη πίτσα με το μέτρο που έχετε δοκιμάσει ποτέ, εκεί έχει και ένα αφρώδες κρασάκι με το κιλό που θα σας φτιάξει το κέφι όσο δε πάει

Και τα δυο μαγαζιά είναι στον κεντρικό παραλιακό δρόμο και θα τα βρείτε πολύ εύκολα! Εγώ είχα πάει το 2005 (Νότια Ιταλία και γύρος Σικελίας) αλλά δε νομίζω να έχουν αλλάξει τα πράγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Όσοι έχετε προορισμό τη Σικελία, συστήνω ανεπιφύλακτα μια διανυκτέρευση στη Scilla (η γνωστή Σκύλα από την Οδύσσεια, η Χάρυβδη ήταν απέναντι μέσα στη θάλασσα). Είναι πανέμορφο μικρό ρομαντικό μέρος, ότι πρέπει για ανάπαυλα και μια διανυκτέρευση. Βρίσκεται πολύ κοντά στο San Giovanni που φεύγουν τα φέρυ για Μεσσήνη.

Εκεί:
Αν αντέχει η τσέπη και θέλετε να φάτε ψαρικά ή ζυμαρικά/ριζότο με ψαρικά θα κάτσετε στο Ristorante Grotta Azzuro La Grotta Azzurra, Scilla - Ristorante Recensioni, Numero di Telefono & Foto - TripAdvisor

Αν θέλετε να φάτε οικονομικά θα κάτσετε στη πιτσαρίας Ermes (Ερμής) και θα φάτε τη καλύτερη πίτσα με το μέτρο που έχετε δοκιμάσει ποτέ, εκεί έχει και ένα αφρώδες κρασάκι με το κιλό που θα σας φτιάξει το κέφι όσο δε πάει

Και τα δυο μαγαζιά είναι στον κεντρικό παραλιακό δρόμο και θα τα βρείτε πολύ εύκολα! Εγώ είχα πάει το 2005 (Νότια Ιταλία και γύρος Σικελίας) αλλά δε νομίζω να έχουν αλλάξει τα πράγματα.
Ενδιαφέρον και πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστώ πολύ και θα τις μελετήσω.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ακτή Αμαλφι πηγα πέρσι τέλη Αυγούστου με τη γυναίκα μου με το DAKAR! Μέναμε Agerolla που ήταν πιο οικονομικά, αλλά πολύ ωραία! Όλη η διαδρομή ήταν πανέμορφη! Μας άρεσε πολύ το Ravello (καφεδάκι στο hotel Caruso, ακριβό μεν αλλά η θέα στην πισίνα σε αποζημιώνει) και το Sorrento! Συνδυάζεται με αξιοθέατα κοντά στη Νάπολη (Πομπηία, Βεζούβιος) αλλά και την υπέροχη πίτσα αυτής της πόλης (Pizzeria da Michele, Sorbillo, Starita)! Καλά να περάσετε!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Top Bottom