Crash Bar made in Romania

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally




Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Στις εφτιαξε με δικα του μετρα ή σου ζητησε να στείλεις στοιχεια;'
Φαινονται μασιφ και δυνατη κατασκευη,σε περιπτωση που χρειασθει θα κανουν δουλεια...απευχομαι βεβαια να το δεις...;)
Όχι είδα φωτογραφίες από είδη τοποθετημένα κάγκελα σε dakar. Το μόνο που του είπα είναι να τα κάνει λίγο πιο μπροστά στο σημείο που λυγιζουν τα γόνατα όταν είσαι καθιστος, να μην έχω πιθανή επαφή
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μοιάζουν με αυτά που βγάζει ή πολωνική Heed(εκτός και εάν είναι η ίδια εταιρεία που έφτιαξε και τα δικά σου, παίζουν και στο ebay αλλά χωρίς την έξτρα μπάρα που περνάει κάτω από το φανάρι. Επίσης βγάζουν και πλαϊνά τσαντακια για τα κάγκελα τους
Όχι δεν είναι κάποιας εταιρίας. Τα φτιάχνει μόνος του ένας τύπος κατά παραγγελία. Evil chop μπορείς να τον βρεις στο Facebook. Τα τσαντάκια θα με ενδιέφεραν. Έχεις κάποιο link;
 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Μπορείς εύκολα να κόψεις την σωλήνα που περνάει μπροστά από το φανάρι και να φτιάξεις μία νέα ώστε να την περάσεις κάτω από το φτερό..
Γενικά όμως φαίνονται πολύ σκληροπυρηνικά! :ok:
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μπορείς εύκολα να κόψεις την σωλήνα που περνάει μπροστά από το φανάρι και να φτιάξεις μία νέα ώστε να την περάσεις κάτω από το φτερό..
Γενικά όμως φαίνονται πολύ σκληροπυρηνικά! :ok:
Αναλαμβανεις μετατροπή; :p :p :p έχω να το βάλω μπροστά μια βδομάδα

 

Alexmak 125

Μέλος
Περιοχή
Αστακος, Αιτωλοακαρνανια
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Derbi Senda DRD 125
BMW f800 gs (το προβληματικό)
Αναλαμβανεις μετατροπή; :p :p :p έχω να το βάλω μπροστά μια βδομάδα

Χαχαχα δύσκολα τα πράγματα Πάνο.. Εδώ στο δικό μου λέω να φτιάξω εδώ και κάτι μήνες για μπροστά και όλο δεν προλαβαίνω..
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Κάνω ένα φλασμπακ αλλά επειδή σε πέτυχα σήμερα στην Φραντζή έχω να πω ότι έχεις το πιο ωραίο dakar που έχω δει!! :ok:

Ειχα παει στους πετσακιδες ...ή θα αλλαζα την ντιζα του γκαζιου ή θα σκοτωνομουνα


Ευχαριστω για το κομπλιμαν αλλα υπαρβαλεις ...




Το πιο ομορφο dakar θα ειναι οταν γινει στα χρωματα του f800 trophy edition (ασπρο-μπλε)


:allk::allk::p:p:p
 

AnotherFace

Μέλος
Περιοχή
Aθηνα
Όνομα
Πετρος
Μοτό
Adv950\hsq510
Σε αναγνώρισα αμέσως απτα κάγκελα..
Ημουνα με το παπί, πήγαινα παραγγελία και ήσουνα στο απέναντι ρεύμα.. Δεν μπόρεσα να σου πω ενα γειά!
 

P@vlos.B

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Παύλος
Μοτό
F650GS Dakar
Beta RR250
Gas Gas Txt Pro 250
Piaggio Liberty 150
Μια χαρά μου φαίνονται και μένα τα κάγκελα! Θα μου άρεσαν όμως πολύ περισσότερο αν δεν είχαν την μπάρα που περνάει μπροστά από το φανάρι.
Την έκανες για οπτικό λόγο? Σίγουρα κάτι παραπάνω θα προσφέρει, αλλά ήταν απαραίτητη ή σου άρεσε οπτικά εννοώ?
Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο μιας και πολύ πρόσφατα αγόρασα και γω 1 dakar σαν το δικό σου.
Βλέπω δεν έχεις και συ μπροστά χαμηλό φτερό. Όταν ο δρόμος είναι βρεγμένος δεν σου πετάγονται νερά μπροστά πάνω από το φέρινγκ?
Τις προάλλες οδηγούσα μετά από βροχή, και νόμιζα ότι συνέχιζε να βρέχει με τα τόσα νερά που μου πετάγονταν στη μούρη (φορούσα jet κράνος)!
Μετά κατάλαβα ότι έρχονταν από μπροστά! Τώρα σκέφτομαι να του παραγγείλω το εργοστασιακό φτεράκι!
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Μια χαρά μου φαίνονται και μένα τα κάγκελα! Θα μου άρεσαν όμως πολύ περισσότερο αν δεν είχαν την μπάρα που περνάει μπροστά από το φανάρι.
Την έκανες για οπτικό λόγο? Σίγουρα κάτι παραπάνω θα προσφέρει, αλλά ήταν απαραίτητη ή σου άρεσε οπτικά εννοώ?
Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο μιας και πολύ πρόσφατα αγόρασα και γω 1 dakar σαν το δικό σου.
Βλέπω δεν έχεις και συ μπροστά χαμηλό φτερό. Όταν ο δρόμος είναι βρεγμένος δεν σου πετάγονται νερά μπροστά πάνω από το φέρινγκ?
Τις προάλλες οδηγούσα μετά από βροχή, και νόμιζα ότι συνέχιζε να βρέχει με τα τόσα νερά που μου πετάγονταν στη μούρη (φορούσα jet κράνος)!
Μετά κατάλαβα ότι έρχονταν από μπροστά! Τώρα σκέφτομαι να του παραγγείλω το εργοστασιακό φτεράκι!
Έτσι τα έφτιαχνε ο τύπος από την Ρουμανία... Δεν με χάλασε οπτικά και δεν το σκέφτηκα καν τότε που τα παρήγγειλα...

Τώρα για το φτεράκι, είναι απαραίτητο τις βροχερες μέρες. Εμένα δεν μου φέρνει νερό (πολυ) στο κράνος γιατί έχω ψηλή ζελατίνα. Αλλά τα πόδια, από τα γόνατα και κατω γίνονται χάλια.

Το πρόβλημα είναι ότι το dakar στη γέφυρα που έχει δεν υπάρχουν τρύπες για να μπει το φτερό που κυκλοφορεί κατά κόρον(30€) και το βρίσκεις πολύ εύκολα ακόμα και μεταχειρισμένο.
Πρέπει να βάλεις το φτερό της τουρατεκ.
Αυτο σημαίνει ότι
1 κοστίζει 107€
2 έχει έλλειψη η τουρατεκ και της Ελλάδας και του εξωτερικού

Υ. Γ
Αν έχει κάποιος καμία ιδέα πως μπορεί να μπει άλλο φτερό με πατέντα, καλοδεχουμενη :) :) :D :D
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Καλησπερα ! Ο φιλος απο την Ρουμανια σε επικοινωνια μας ,μου ειπε οτι δεν τα κατασκευαζει πλεον εχουμε καμια ιδεα που μπορω να φτιαξω τα ιδια?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καλησπερα ! Ο φιλος απο την Ρουμανια σε επικοινωνια μας ,μου ειπε οτι δεν τα κατασκευαζει πλεον εχουμε καμια ιδεα που μπορω να φτιαξω τα ιδια?
Δες τα καγκελα της Heed μηπως σου κανουν.

HEED » F 650 GS
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Αυτο το μπαρακι ειναι που μου αρεσει ! Αμα εχει κανενας ιδεα που μπορω να τα φτιαξω ,αναμενω!
 
Top Bottom