Crash Bar made in Romania

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Έψαχνα καιρό ήταν κάτι που να μπορεί να προστατέψει τα fairing του dakar σε περίπτωση πτώσης.

Όχι δεν είμαι απ'αυτους που δεν θέλουν ούτε γρατζουνια στο μότο τους.
(Άλλωστε χώμα και φθορά πάνε μαζί)
Θέλω όμως να είμαι καλυμμένος όσο μπορώ, να μην σπάσει κάτι, ( δοχείο λαδιού, υγρών ψυγείου κτλ).

Ψάχνω λοιπόν σε διάφορα forum του εξωτερικού. Κάποια στιγμή βρίσκω στο faq.f650 μια σελίδα στο fb.
Έφτιαχνε καταπληκτικα πράγματα, πιο πολύ για chopper.
Του στέλνω μνμ λοιπόν λίγο διστακτικά...

Να μην τα πολύλόγω, ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας με όλη την έννοια της λέξης
Σε 5 μέρες είχε έτοιμες τις μπάρες, μου τις έστειλε σε φώτο, του έβαλα τα λεφτά, 150 € μέσω PayPal (αυτό μου είχε προτείνει,
--- πρώτα τις φτιάχνω και μετά πληρώνεις)
και σε άλλες 5 εργάσιμες οι μπάρες ήταν εδώ





Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα.
Ούτως ή άλλως έφαγα την πρώτη κρυαδα από τους πετσακιδες :p :p :p
(Σαν τα σωληνουργια Κορίνθου το έχεις κάνει)
Αγενεις και αληθινοί , τι να τους κάνεις;
:D :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Φιλε ομορφα δεν ειναι,και αυτο διοτι για να ομορφυνει το καγκελο πρεπει να κυκλοφορησει και να το δουμε πολλες φορες.
ΟΜΩΣ για την δουλεια που τα θελεις φαινονται να ειναι μανουλα,φαινονται ποιοτικα επισης'.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μια χαρα ειναι εμενα μπορω να σου πω οτι απο τις φωτό μου αρεσει κιόλας εκτός απο την προστασία που σιγουρα φαίνεται οτι προσφέρει !! Οι πετσακιδες ειναι πετσακιδες αστούς να λένε!! Δωστους την καλημερα μου και μια φάπα στον καθένα μετα!!!
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Φιλε ομορφα δεν ειναι,και αυτο διοτι για να ομορφυνει το καγκελο πρεπει να κυκλοφορησει και να το δουμε πολλες φορες.
ΟΜΩΣ για την δουλεια που τα θελεις φαινονται να ειναι μανουλα,φαινονται ποιοτικα επισης'.
Δεν με πολύ πειράζει η ομορφιά.Ολα είναι θέμα συνήθειας. ;)

Αυτο που με ανησυχεί είναι σε ενδεχόμενη γερή στουκα από μπροστά μην χαιρετισει ο σκελετός (οι μπάρες πιάνουν πάνω στον κόρμο της μηχανης)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω την μαύρη αλήθεια . ...ούτε εμένα μου αρέσουν οπτικά!
Φαίνεται καλή δουλειά από την φώτο. ..πάντως.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Μια χαρά είναι ...πολεμικό το εργαλείο !!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ρε πολύ μάχιμο το έκανες και άστους να λένε! ;)
Το μόνο θέμα που βλέπω είναι μήπως κόβουν φως αλλά αυτό θα μας το πεις μετά από μια βραδινή βόλτα.
Α και δεν είναι κακό να βάλεις και το όνομα της εταιρίας να το έχουμε στα υπόψιν.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Ρε πολύ μάχιμο το έκανες και άστους να λένε! ;)
Το μόνο θέμα που βλέπω είναι μήπως κόβουν φως αλλά αυτό θα μας το πεις μετά από μια βραδινή βόλτα.
Α και δεν είναι κακό να βάλεις και το όνομα της εταιρίας να το έχουμε στα υπόψιν.
Παραπλανει η φώτο, δεν είναι τόσο ψηλά ώστε να επηρεάζει τη φωτεινότητα. Δεν είναι εταιρία.
Ένα προφίλ στο Facebook έχει μόνο. Μπορείς να τον ψάξεις σαν Evil chop
 
Reactions: yns

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Από εμφάνιση...:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::D (θυμίζει αυτά της νέας Άφρικα...)

Αλλά φαίνεται γερό πράμα, που προσφέρει προστασία!
Οπότε καλή επιλογή ;)
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Εντάξει... Όμορφα δεν είναι άλλα και άσχημα δε τα λες κατά τη γνώμη μου. Νομίζω πως αν το κάνεις το μηχανάκι πιο extreme ίσως τότε τα κάγκελα να φανούν πιο όμορφα πάνω του.

Φαντάζομαι το μηχανάκι με κανένα κουστούμι "παραλαγης" από crispy designs θα γινει πολύ hardcore! το οποίο κουστούμι επίσης θα αναβαθμίσει την προστασία των πλαστικών σου...
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αυτο που με ανησυχεί είναι σε ενδεχόμενη γερή στουκα από μπροστά μην χαιρετισει ο σκελετός (οι μπάρες πιάνουν πάνω στον κόρμο της μηχανης)
Σε γερη στουκα, οπως ειπες, ΕΣΥ να βγεις αλωβητος, και τα κωλοσιδερα φτιαχνονται ή αντικαθιστουνται!!

Καλους δρομους!
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Σε γερη στουκα, οπως ειπες, ΕΣΥ να βγεις αλωβητος, και τα κωλοσιδερα φτιαχνονται ή αντικαθιστουνται!!

Καλους δρομους!

Δεν εννοουσα τοσο γερη που να μην τη βγαλω εγω αλλα να την βγαλει το μηχανακι :roflmao::roflmao::roflmao:
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Ρε πολύ μάχιμο το έκανες και άστους να λένε! ;)
Το μόνο θέμα που βλέπω είναι μήπως κόβουν φως αλλά αυτό θα μας το πεις μετά από μια βραδινή βόλτα.
Α και δεν είναι κακό να βάλεις και το όνομα της εταιρίας να το έχουμε στα υπόψιν.
και εγώ αυτό σκεφτόμουν:)

Παραπλανει η φώτο, δεν είναι τόσο ψηλά ώστε να επηρεάζει τη φωτεινότητα. Δεν είναι εταιρία.
Ένα προφίλ στο Facebook έχει μόνο. Μπορείς να τον ψάξεις σαν Evil chop
αν δεν επηρεάζουν όπως λες, σούπερ:ok:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Στις εφτιαξε με δικα του μετρα ή σου ζητησε να στείλεις στοιχεια;'
Φαινονται μασιφ και δυνατη κατασκευη,σε περιπτωση που χρειασθει θα κανουν δουλεια...απευχομαι βεβαια να το δεις...;)
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Πολύ καλη την βρίσκω και εγώ, σωστή και δείχνει και πολύ επαγγελματική δουλειά.
Όντως κάτι γίνεται πιο όμορφο οσο το βλέπεις και το ξανα βλέπεις μέχρι που ξαφνικά το συνηθίζει το μάτι και δεν το χορταίνεις μετά.
Σαν το τενερε 660 (προσωπική γνώμη) που οταν πρωτοβγήκε ντρεπόμουνα να το κοιτάξω και ούτε όρεξη για κουβέντα δεν μου έκανε. Τώρα όμως το βρίσκω πραγματικά το πιο όμορφο και ιδιαίτερο και τίμιο εντούρο τούρινγκ μηχανάκι της αγοράς, σε όλο το σύνολο.
Τώρα τρώω το ίδιο σκάλωμα με το new KTM 1290 Super Adventure R (γιατί είναι και η "αγαπημένη μου μάρκα" βλέπεις) με το μπροστά του φανάρι, που μου θυμίζει κάτι απο γαιδούρι και μύγα μαζί και θέλω να τους κάνω μύνηση αν ηταν στο χέρι μου :rage::rage::D:D:D, αλλά προς το παρών θα κάνω υπομονή και την πάπια:pointu:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
απο κοντα φενεται μια χαρα.εμενα μου φανηκε δλδ σαν κατι "συνιθησμενο" με την καλη εννοια, + την εξτρα προστασια που προσφερει.
το εξτρα βαρος ειναι ενα θεμα σε αυτα τα μηχανακια..αλλα και τι να κανεις..διαλεγεις και περνεις.
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μοιάζουν με αυτά που βγάζει ή πολωνική Heed(εκτός και εάν είναι η ίδια εταιρεία που έφτιαξε και τα δικά σου, παίζουν και στο ebay αλλά χωρίς την έξτρα μπάρα που περνάει κάτω από το φανάρι. Επίσης βγάζουν και πλαϊνά τσαντακια για τα κάγκελα τους
 
Top Bottom