Crash bars HEED για f800. Η γνωμη σας μετράει...

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το μόνο αρνητικό ειναι οτι πλέον είναι +7 κιλά, αλλά χαλάλι τους!
Σε νοιωθω, καθως μολις πηρα κι'εγω τα καγκελα της Motech για το Αφρικα 1000 και ειναι κι'αυτα 7 κιλα :( (τοξερα βεβαια) αλλα η προστασια του bodywork ειναι peace of mind!

Ευχομαι κι'εγω αχρειαστα ναναι και, αν ποτε χρειαστουν, να γρατσουνιστουν μονον αυτα :ok:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Σε νοιωθω, καθως μολις πηρα κι'εγω τα καγκελα της Motech για το Αφρικα 1000 και ειναι κι'αυτα 7 κιλα :( (τοξερα βεβαια) αλλα η προστασια του bodywork ειναι peace of mind!

Ευχομαι κι'εγω αχρειαστα ναναι και, αν ποτε χρειαστουν, να γρατσουνιστουν μονον αυτα :ok:

Ετσι είναι, κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις.
Σημασία έχει το αποτέλεσμα και ο σκοπός!

Καλοφόρετα μας και αγρατζούνιστα ναναι;):ok:
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Καλησπέρα στην παρέα θα χρειαστώ την βοήθεια σας με τα κάγκελα ! Μέχρι πριν λίγο καιρό φορούσα τα κάγκελα της puig! Πλέον δεν τα φοράω μιας κ έβαλα τους λαιμούς της remus οι οποίοι ειναι πιο μεγάλοι κ τα κάγκελα δεν χωράνε να κουμπώσουν μιας κ βρίσκουν πάνω στους λαιμούς στο σημείο που ενώνονται το αριστερό με το δεξί κάγκελο κατω απο το ψυγείο δλδ! Μετά απο λίγο ψάξιμο είδα ότι ταιριάζουν της altrider (τα οποία ούτε μου αρέσουν αλλα ειναι κ απλησίαστα ) κ τα hepco becker τα οποία δεν τα έχω δει σε μοντέλο του 13 κ μετά να δω πως φαίνονται (αν παίζει καμία φωτογραφία θα βοηθούσε την κατάσταση ). Αλλα γενικά κ αυτά δεν με πολύ τρελαίνουν ! Απο την αλλη τα heed μου αρέσουν αρκετά ! Θα μπορούσε κάποιος που τα έχει να ανεβάσει μια φωτογραφία που να δείχνει τι κενό υπάρχει άναμεσα στο κάτω σίδερο που τα ενώνει ώστε μα δω εάν με παίρνει να τα βάλω ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Καλησπέρα στην παρέα θα χρειαστώ την βοήθεια σας με τα κάγκελα ! Μέχρι πριν λίγο καιρό φορούσα τα κάγκελα της puig! Πλέον δεν τα φοράω μιας κ έβαλα τους λαιμούς της remus οι οποίοι ειναι πιο μεγάλοι κ τα κάγκελα δεν χωράνε να κουμπώσουν μιας κ βρίσκουν πάνω στους λαιμούς στο σημείο που ενώνονται το αριστερό με το δεξί κάγκελο κατω απο το ψυγείο δλδ! Μετά απο λίγο ψάξιμο είδα ότι ταιριάζουν της altrider (τα οποία ούτε μου αρέσουν αλλα ειναι κ απλησίαστα ) κ τα hepco becker τα οποία δεν τα έχω δει σε μοντέλο του 13 κ μετά να δω πως φαίνονται (αν παίζει καμία φωτογραφία θα βοηθούσε την κατάσταση ). Αλλα γενικά κ αυτά δεν με πολύ τρελαίνουν ! Απο την αλλη τα heed μου αρέσουν αρκετά ! Θα μπορούσε κάποιος που τα έχει να ανεβάσει μια φωτογραφία που να δείχνει τι κενό υπάρχει άναμεσα στο κάτω σίδερο που τα ενώνει ώστε μα δω εάν με παίρνει να τα βάλω ;

Απο τις φωτό που εχω βάλει, δεν βγάζεις ακρη; Τις είδες;
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Δυστυχως όχι θα ήθελα μια φωτογραφία η τραβηγμένη απο πάνω η απο κάτω ώστε να δω τι απόσταση έχει απο τους λαιμούς ! Θα με βοηθούσε αρκετά αν μου έλεγες κ ποσά εκατοστά περνάει κάτω απο το ψυγείο ευχαριστώ
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Δυστυχως όχι θα ήθελα μια φωτογραφία η τραβηγμένη απο πάνω η απο κάτω ώστε να δω τι απόσταση έχει απο τους λαιμούς ! Θα με βοηθούσε αρκετά αν μου έλεγες κ ποσά εκατοστά περνάει κάτω απο το ψυγείο ευχαριστώ

Οκ, αλλά αύριο τώρα γιατί δεν εχω την μοτό μαζί μου.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Σε ευχαριστώ πολύ αυριο θα προσπαθήσω να ανεβάσω κ εγω κάποιες φωτογραφίες για να φαίνεται το προβλημα
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Έβγαλα κάποιες φωτογραφίες για να δείτε ποσό βγαίνουν οι λαιμοί



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Έκανα κ μια ερώτηση στην heed κ εδώ έχω την απάντησης τους
Hello
Thank you for your email.
Unfortunately we didn't tested out crash bars with Remus headers, so we can't answer if they are compatible.
Ούτε αυτοί γνωρίζουν εάν ειναι συμβατή
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Δες εδω μερικές φωτό και ελπίζω να σε βοηθήσω. Εγω ετσι όπως το βλέπω νομίζω δεν θα εχεις πρόβλημα.








 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Δες εδω μερικές φωτό και ελπίζω να σε βοηθήσω. Εγω ετσι όπως το βλέπω νομίζω δεν θα εχεις πρόβλημα.








Σε ευχαριστώ παρά πολύ θα της μελετήσω κ θα ενημερώσω εάν παίζει να χωράνε η όχι ειδικά αυτή με το μέτρο πιστεύω θα μου δώσει την απάντηση που θέλω σε ευχαριστώ
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400

Δεν έχω προλάβει να τα μελετήσω Αλλα απο μια πρώτη εκτίμηση βλέπω ότι είμαι πολύ οριακά εσείς τι λέτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

Δεν έχω προλάβει να τα μελετήσω Αλλα απο μια πρώτη εκτίμηση βλέπω ότι είμαι πολύ οριακά εσείς τι λέτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
οπως φαινονται μπορει και να μενουν 2-3 χιλιοστα κενο !!!:friendship::yes::yup:
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα τα κάγκελα της heed τελικά χρειάστηκαν πατέντα για να μπούν μιας κ το χαμηλή σίδερο που ενώνει το αριστερό με το δεξί κάγκελο έβρισκε για λίγα χιλιοστά στο σημείο των λαιμων ! Η πρώτη σκέψη ήταν να φάω με έναν τροχό τα σίδερα σε εκείνα τα σημεία ! Το σίδερο όμως αυτό εσωτερικά ήταν κούφιο όποτε θα υπηρχε μεγάλη πιθανότητα να του κάνω ζημιά αν προχωρούσε λίγο παραπάνω ο τροχός ! Το δεύτερο που σκέφτηκα ήταν πάλι στα σημεία που περνάνε οι λαιμοί να κάνω βαθούλωμα στο σίδερο (σαν κουρμπα) κ αυτό έκανα τελικά ! Με την βοήθεια μιας μέγκενης κ ενός χοντρού κατσαβιδιού έκανα τις κουρμπες κ τελικά κατάφερα να το βάλω έχοντας λίγα χιλιοστά απόσταση απο τους λαιμούς ! Βέβαια θα κοιτάξω να το φάω λίγο ακόμα γιατί έχω την αίσθηση ότι με τους κραδασμούς πάλι ίσως να βρίσκουν ! Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις τελειώσω κ το αποτέλεσμα ειναι αυτό που πρέπει ! (Θα χρειαστεί κ λίγο βάψιμο λόγο την μεγκενης) παντός ειναι πολύ ωραία και στιβαρά σαν κάγκελα κ πιστεύω ότι (αφού κατάφερα να τα βάλω) άξιζαν τον κόπο !
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα τα κάγκελα της heed τελικά χρειάστηκαν πατέντα για να μπούν μιας κ το χαμηλή σίδερο που ενώνει το αριστερό με το δεξί κάγκελο έβρισκε για λίγα χιλιοστά στο σημείο των λαιμων ! Η πρώτη σκέψη ήταν να φάω με έναν τροχό τα σίδερα σε εκείνα τα σημεία ! Το σίδερο όμως αυτό εσωτερικά ήταν κούφιο όποτε θα υπηρχε μεγάλη πιθανότητα να του κάνω ζημιά αν προχωρούσε λίγο παραπάνω ο τροχός ! Το δεύτερο που σκέφτηκα ήταν πάλι στα σημεία που περνάνε οι λαιμοί να κάνω βαθούλωμα στο σίδερο (σαν κουρμπα) κ αυτό έκανα τελικά ! Με την βοήθεια μιας μέγκενης κ ενός χοντρού κατσαβιδιού έκανα τις κουρμπες κ τελικά κατάφερα να το βάλω έχοντας λίγα χιλιοστά απόσταση απο τους λαιμούς ! Βέβαια θα κοιτάξω να το φάω λίγο ακόμα γιατί έχω την αίσθηση ότι με τους κραδασμούς πάλι ίσως να βρίσκουν ! Θα ανεβάσω φωτογραφίες μόλις τελειώσω κ το αποτέλεσμα ειναι αυτό που πρέπει ! (Θα χρειαστεί κ λίγο βάψιμο λόγο την μεγκενης) παντός ειναι πολύ ωραία και στιβαρά σαν κάγκελα κ πιστεύω ότι (αφού κατάφερα να τα βάλω) άξιζαν τον κόπο !
Βαλε ένα χοντρό πανί στην μέγγενη και μάλλον δεν θα σου αφήσει κανένα σημάδι. Το στρατζαρισμα βαλε καμιά σωλήνα 1/2" και θα σου το κάνει όμορφο το βουλιαγμα.

Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
μπορεί να λέω και μαλακία αλλά αν είναι πάρα πολύ κοντά με τους λαιμούς το κάγκελο, μην το πολυπειράζεις μη τυχόν και το αδυνατίσεις και μετά με τον συνδυασμό ζέστη/κραδασμοί γίνει καμιά στραβή
 

NastyNash

Μέλος
Όνομα
Αναστάσιος
Μοτό
F800 GS 2010
Τελικά η ωρα τους έφτασε, η παραγγελία έγινε και καμια 10αρια μέρες μετά τις είχα στα χέρια μου!!!!!

Επιτέλους!

Το πιο πολυπόθητο εξτρα που ήθελα να βάλω στην ον-οφ μηχανή μου οταν θα την επαιρνα, ήταν οι μπάρες..:happy::happy::happy::happy:

Η συσκευασία τους άψογη και γενικά κανένα παράπονο απο την εταιρεία αποστολής HEED.

Το μόνο αρνητικό ειναι οτι πλέον είναι +7 κιλά, αλλά χαλάλι τους!













Καθαρισμός λοιπόν όλων των σπειρωμάτων αναμονής με το κολαούζο και κόλα Loctite 243 για τις βίδες συγκράτησης, για να είμαστε σωστοί!



Και ιδου το αποτέλεσμα που μου κάλυψε πραγματικά τα γούστα, όπως τις ήθελα τις βρήκα τελικά:)










Στην θέση οδήγησης και στην οδήγηση δεν εχω το παραμικρό θέμα και η απόσταση απο το γόνατο μου είναι καμια 20αρια πόντους.

Ευχαριστώ πολύ τα παιδια που μου εδωσαν τις διάφορες πληροφορίες και με βοήθησαν ετσι να καταλήξω σε αυτή την επιλογη και να το κάνω οπως πραγματικά το ήθελα:thanx::stm:..
Ψηλές μπάρες που προστατεύουν το πλαστικό με το logo, έχω τις χαμηλές και η αλήθεια είναι ότι οι ψηλές χρειάζονται ! Αλήθεια , τα πλαστικά τα έβαψες η πήρες από τα νέα μοντέλα έτοιμα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom