Crash bars HEED για f800. Η γνωμη σας μετράει...

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Όχι βαμμένα είναι..

Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ragnarsson

Μέλος
Περιοχή
Άνω Πατήσια, Αθήνα
Όνομα
Thanos
Μοτό
Φρέσκος Έρωτας F 800 GS Anniversary
1.82 είμαι και είχα θέμα. Όχι πως δε μπορούσα να οδηγήσω αλλά κοπανούσα στο άσχετο τα γόνατα και σε μακροχρόνια χρίση θα έτρωγα στάνταρ καμία καλή.
Εγώ έχω τα Touratech (νομίζω πως έχουν αλλάξει μοντέλο πλέον, εγώ τα είχα πάρει το 09) τα οποία ξεκινούσαν απότομα προς τα μπρος και δεν υπήρχε θέμα.


Με 1.75 πιθανότατα δεν έχεις θέμα φαντάζομαι.
Επειδή κάτι δεν πιάνω και διαβάζω συχνά πυκνά αυτήν εδώ τη συζήτηση, ψάχνοντας κάγκελα, να ρωτήσω @Markas : Είχες θέμα με τα Πολωνικά που λέει ο @Rangos ή με τα AdventureSpek που λέει ο @yns ; Σε διαφορετική περίπτωση, υπάρχει κάποιος περί το 1.82 που έχει ή είχε τα πολωνικά να μου πει αν και πόσο βρίσκουν τα γόνατα;
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Επειδή κάτι δεν πιάνω και διαβάζω συχνά πυκνά αυτήν εδώ τη συζήτηση, ψάχνοντας κάγκελα, να ρωτήσω @Markas : Είχες θέμα με τα Πολωνικά που λέει ο @Rangos ή με τα AdventureSpek που λέει ο @yns ; Σε διαφορετική περίπτωση, υπάρχει κάποιος περί το 1.82 που έχει ή είχε τα πολωνικά να μου πει αν και πόσο βρίσκουν τα γόνατα;
Είχα θέμα με τα advspec

Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Καλησπέρα σας Κύριοι!
Έρχεται η ώρα που θα γίνει δικό μου ένα 800άκι του 09!!!
Θέλω γνώμες, λύσεις, για κάποια θεματάκια!
Ωραία τα ΗEED, ίσως καταλήξω σε αυτά, αν και το φυσάω και δεν κρυώνει από άλλη παραγγελία που έγινε στην επίσης Πολωνική HOLLAN για μπάρες προστασίας για KTM 640 ADV που πληρώθηκαν και δεν ήρθαν ποτέ. Επίσης γενικά, αποφεύγω τις ιντερνετικές αγορές αν κάτι υπάρχει στο ελληνικό εμπόριο, κι ας το πληρώσω παραπάνω.
Οπότε την γνώμη σας για κάγκελα προστασίας που υπάρχουν εδώ.
Puig. Σε τιμή 140 ευρώ περίπου, με καλές κριτικές στα ξένα.
GIVI TN 5103.Μ αρέσουν εμφανισιακά, δύο συνδέσεις μεταξύ των πλευρών, γενικά πιστεύω πως προστατεύουν καλύτερα και τα πλαστικά στο πάνω μέρος, παράπονα για την ευκολία τοποθέτησής τους.
SW.Moteck. Ωραία, στιβαρή κατασκευή.
Αν υπάρχει κάτι ακόμα, μέχρι 220 περίπου ευρώ εδώ Ελλάδα, άντε με μια μικρή αναμονή, σας ακούω!
Αυτό που πάντα με προβλημάτιζε στο 800, είναι η έλλειψη προστασίας του πίσω αμορτισέρ από λάσπες, σκόνη, πέτρες κ.α. Λύσεις τύπου φτερού, ΑΠΟΡΡΊΠΤΟΝΤΑΙ!!! Λύσεις τύπου MAIER, πολύ καλή, αλλά ακριβή. Κάποια άλλη λύση; Κάτι έχω στο μυαλό μου... Να την παραλάβω την κούκλα μου και θα το ψάξω!...
Ναι, η μηχανή θα κάνει πολλές χωμάτινες διαδρομές.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπέρα σας Κύριοι!
Έρχεται η ώρα που θα γίνει δικό μου ένα 800άκι του 09!!!
Θέλω γνώμες, λύσεις, για κάποια θεματάκια!
Ωραία τα ΗEED, ίσως καταλήξω σε αυτά, αν και το φυσάω και δεν κρυώνει από άλλη παραγγελία που έγινε στην επίσης Πολωνική HOLLAN για μπάρες προστασίας για KTM 640 ADV που πληρώθηκαν και δεν ήρθαν ποτέ. Επίσης γενικά, αποφεύγω τις ιντερνετικές αγορές αν κάτι υπάρχει στο ελληνικό εμπόριο, κι ας το πληρώσω παραπάνω.
Οπότε την γνώμη σας για κάγκελα προστασίας που υπάρχουν εδώ.
Puig. Σε τιμή 140 ευρώ περίπου, με καλές κριτικές στα ξένα.
GIVI TN 5103.Μ αρέσουν εμφανισιακά, δύο συνδέσεις μεταξύ των πλευρών, γενικά πιστεύω πως προστατεύουν καλύτερα και τα πλαστικά στο πάνω μέρος, παράπονα για την ευκολία τοποθέτησής τους.
SW.Moteck. Ωραία, στιβαρή κατασκευή.
Αν υπάρχει κάτι ακόμα, μέχρι 220 περίπου ευρώ εδώ Ελλάδα, άντε με μια μικρή αναμονή, σας ακούω!
Αυτό που πάντα με προβλημάτιζε στο 800, είναι η έλλειψη προστασίας του πίσω αμορτισέρ από λάσπες, σκόνη, πέτρες κ.α. Λύσεις τύπου φτερού, ΑΠΟΡΡΊΠΤΟΝΤΑΙ!!! Λύσεις τύπου MAIER, πολύ καλή, αλλά ακριβή. Κάποια άλλη λύση; Κάτι έχω στο μυαλό μου... Να την παραλάβω την κούκλα μου και θα το ψάξω!...
Ναι, η μηχανή θα κάνει πολλές χωμάτινες διαδρομές.
Σχετικά με τα heed εγώ τα παράγγειλα από το ebay που έχει καρτέλα προμηθευτή και η ίδια η heed οπότε είσαι καλυμενος 100%.... Και η τιμή είναι ακριβώς ιδια

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Για το αμορτισέρ, στο fazer φοράω κάλτσα από κορντούρα εδώ και δέκα χρόνια, όταν βγαίνει για σέρβις είναι πεντακάθαρο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ αγόρασα στο 800 και τοποθέτησα τα heed πρι 2 βδομαδες 214 ευρό αν θυμάμαι καλά με τα μεταφορικά. Μια βδομάδα έκαναν να έρθουν νομίζω πλήρωσα με PayPal συνεπώς είσαι ασφαλής αλλιώς μέσω eBay που λέει και ο Αποστόλης.

Έψαξα κι εγώ όλες τις άλλες λύσεις αλλά σαν αυτά δεν υπάρχουν. Κυριολεκτικά ΆΡΜΑ! Εξαιρετική κατασκευή συνολική προστασία και αρκετά εύκολη τοποθέτηση.
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Εγώ αγόρασα στο 800 και τοποθέτησα τα heed πρι 2 βδομαδες 214 ευρό αν θυμάμαι καλά με τα μεταφορικά. Μια βδομάδα έκαναν να έρθουν νομίζω πλήρωσα με PayPal συνεπώς είσαι ασφαλής αλλιώς μέσω eBay που λέει και ο Αποστόλης.

Έψαξα κι εγώ όλες τις άλλες λύσεις αλλά σαν αυτά δεν υπάρχουν. Κυριολεκτικά ΆΡΜΑ! Εξαιρετική κατασκευή συνολική προστασία και αρκετά εύκολη τοποθέτηση.
Tα εβαλε προσφατα φιλος σε Africa 1000 Adventure sports, πραγματικα ΑΡΜΑ γινεται η μηχανη, φουλ προστασια παντου και παρα πολυ καλη τιμη!
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Με πείσατε. Από βδομάδα θα πέσει παραγγελία στην Πολωνία! Γιατί όντως είναι αλλού!
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Για το αμορτισέρ, στο fazer φοράω κάλτσα από κορντούρα εδώ και δέκα χρόνια, όταν βγαίνει για σέρβις είναι πεντακάθαρο.
για δωσε πληροφοριες.....
για ενα φιλαρακι με cb500x....
ψαχνει τροπο να γλυτωσει τις βρωμιες....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει το motoraid σίγουρα. Θα σου πω κωδικό αύριο, λογικά το γράφει στην συσκευασία.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καρακουκλάρα η δικιά σου!!!
TKC 80 φοράς μπροστά;
Το led φανάρι αντέχει στους κραδασμούς στο χώμα άραγε;
Ευχαριστώ. Tkc80 μπροστά ναι. Τώρα για το φανάρι θέλω να ελπίζω πως ναι! Δεν χω κάνει και τόσο χώμα με αυτό επάνω ακόμα αλλά το φοράνε αρκετά παιδιά και δεν χω ακούσει για αστοχία.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Το φανάρι μια χαρά αντέχει στο χώμα . Δν θα έχετε πρόβλημα . Το μόνο που θα χρειαστείς αν κανεις πολύ χώμα είναι να βάλεις μια σίτα στο φανάρι για να μην το κλάψεις από καμία πέτρα
 

tomBrast

Μέλος
Όνομα
ΘΩΜΑΣ
Μοτό
ΤΕΝΕRE 700
Λοιπόν, τα κάγκελα από την HEED έφτασαν, σε δέκα μέρες ήταν στην πόρτα μου.
Πολύ καλή ποιότητα, πολύ εύκολη τοποθέτηση.
Δείχνουν πολύ στιβαρά, μακάρι να μην δοκιμαστούν ποτέ!
 

claire

nomad
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Θύμιος
Μοτό
f800gs
Γεια σας κι απο μένα
Εγινα πρόσφατα κατοχος μιας επετιακής f800gs '11 και θέλω να την εξοπλίσω.
Αρχικα θα ήθελα να βάλω μπάρες και μετά δυο μπαγκαζιέρες πλάγιες.
Γενικά είμαι ασχετος αλλά εχω καταλήξει και είμαι ανάμεσα στις heed κ heavy duties, οι μεν πολυ καλή κατασκευή και προστασία, όπως φαινεται στην φωτο του βαγγέλη. Οι δε απ οτι βλέπω σε φωτογραφίες προσφέρουν επισης αρκετη προστασία σε σύγκριση με ότι αλλο έχω δει εκτός των heed κ η τιμή τους είναι ασυναγώνιστη. Παίζει ρόλο και η χρήση της μηχανής? Σκοπός είναι από ταξίδια μέχρι χώμα...
Καμία γνώμη για τις heavy duties; Επίσης τρώω κι ενα σκάλωμα με την εμφανιση, νομίζω δεν είμαι ο μόνος...!
(βαγγέλη είναι κουκλάρα!! εχω τρελαθει κι εγω με τη δικια μου, θα σου ήταν ευκολο να στειλεις φωτο απο διαφορετικες γωνίες?)
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Γεια σας κι απο μένα
Εγινα πρόσφατα κατοχος μιας επετιακής f800gs '11 και θέλω να την εξοπλίσω.
Αρχικα θα ήθελα να βάλω μπάρες και μετά δυο μπαγκαζιέρες πλάγιες.
Γενικά είμαι ασχετος αλλά εχω καταλήξει και είμαι ανάμεσα στις heed κ heavy duties, οι μεν πολυ καλή κατασκευή και προστασία, όπως φαινεται στην φωτο του βαγγέλη. Οι δε απ οτι βλέπω σε φωτογραφίες προσφέρουν επισης αρκετη προστασία σε σύγκριση με ότι αλλο έχω δει εκτός των heed κ η τιμή τους είναι ασυναγώνιστη. Παίζει ρόλο και η χρήση της μηχανής? Σκοπός είναι από ταξίδια μέχρι χώμα...
Καμία γνώμη για τις heavy duties; Επίσης τρώω κι ενα σκάλωμα με την εμφανιση, νομίζω δεν είμαι ο μόνος...!
(βαγγέλη είναι κουκλάρα!! εχω τρελαθει κι εγω με τη δικια μου, θα σου ήταν ευκολο να στειλεις φωτο απο διαφορετικες γωνίες?)
Μήπως τα έβαλες ή τα έχει βάλει κάποιος άλλος τα κάγκελα της heavy duties ;
Είναι σε εξαιρετική τιμή,λέω να τα πάρω πακέτο με τα πίσω.
Ναι μεν τα heed είναι τούμπανο αλλά αυτά , μπροστά και πίσω, βγαίνουν όσο τα heed μόνο μπροστά.
Και από προστασία όπως μπορώ να δω,είναι μια χαρά.
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Μήπως τα έβαλες ή τα έχει βάλει κάποιος άλλος τα κάγκελα της heavy duties ;
Είναι σε εξαιρετική τιμή,λέω να τα πάρω πακέτο με τα πίσω.
Ναι μεν τα heed είναι τούμπανο αλλά αυτά , μπροστά και πίσω, βγαίνουν όσο τα heed μόνο μπροστά.
Και από προστασία όπως μπορώ να δω,είναι μια χαρά.
Το νου σου οι τιμές της heavy duties δεν έχουν ΦΠΑ και μεταφορικά. Πάντως σε όποια και να καταλήξεις είναι πολύ ποιοτικά και τα δύο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Το νου σου οι τιμές της heavy duties δεν έχουν ΦΠΑ και μεταφορικά. Πάντως σε όποια και να καταλήξεις είναι πολύ ποιοτικά και τα δύο.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Πολύ καλά κάνεις και το αναφέρεις,το έχω δεί.
Τα μεταφορικά είναι πολύ λίγα,της τάξης των 15-17€ .
Το ΦΠΑ ναι , ανεβάζει το κόστος.
Και πάλι όμως παραμένουν τα οικονομικότερα από ότι έχω βρει.
 
Top Bottom