CRF 1000L AFRICA preparing for big trips

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Από το Facebook της Heavy Duties σε μετάφραση...

Μετά από 3 εβδομάδες και πολλές διανυκτερεύσεις στο εργαστήριο, έχουμε τελειώσει τοωνεότερο έργο μας μόλις το περασμένο βράδυ.

Εδώ είναι μια προεπισκόπηση των αξεσουάρ που έχουμε σχεδιάσει για το 2016 Honda Africa Twin, το οποίο θα είναι διαθέσιμο από τον Φεβρουάριο του 2017.

Προσπαθήσαμε να κάνουμε κάποια ελκυστικά προϊόντα που προσφέρουν αξιόπιστη προστασία για τη μοτοσικλέτα σας, χρησιμοποιώντας σταθερά σημεία στερέωσης στο πλαίσιο.

Θα έχετε στη διάθεσή σας:

Rack με κενό για το σιγαστήρα (τόσο στενή όσο θα μπορούσαμε να κάνουμε είναι, λαμβάνοντας υπόψη το πλαίσιο, τα αεροδυναμικά και λαβές επιβάτη της Honda) και 48L - 41L βαλίτσες (το ένα με κενό).

3 Μοντέλα από μπάρες συντριβής που θα είναι σε θέση να χρησιμοποιούν αυτόνομα ή σε 5 διαφορετικούς συνδυασμούς / ρυθμίσεις.

πλατφόρμα Triko αλουμινίου για την κορυφαία τσάντες σας ή σακούλες roll, το οποίο θα είναι συμβατό με το μέλλον μας έργο Top Case.

Κεντρικό Stand.

Αναλυτικότερες πληροφορίες σύντομα.
Προσπαθούμε να σας ενημερώσει και να απαντήσει στις ερωτήσεις σας το συντομότερο δυνατόν.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ενθαρρύνσεις σας και για να είναι εκεί για μας αυτό το προηγούμενο έτος, και όλα τα άλλα χρόνια, για την εκτίμησή σας, η οποία θα μας κρατάει, για τα ευγενικά λόγια που είχε μοιραστεί μαζί μας και για μας.

Θα ήθελα να ευχηθώ σε όλους όμορφα Χριστούγεννα, εύθυμες διακοπές με τους αγαπημένους σας, υγεία και πολλες χαρούμενες περιπέτειες στο χρόνο που θα έρθει!

Heavy Duties Team.





























Άντε και καλά ψώνια :D

Επιτέλους και μια εταιρεία που βγάζει βαλίτσες και κάγκελα με σπάσιμο στην εξάτμιση όπως η Bmw στο 1200 :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
.........Επιτέλους και μια εταιρεία που βγάζει βαλίτσες και κάγκελα με σπάσιμο στην εξάτμιση όπως η Bmw στο 1200 :p......

Και πολύ καλη ποιότητα σε υλικά και κατασκευή...τα χα 'δει σε μια έκθεση
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Και πολύ καλη ποιότητα σε υλικά και κατασκευή...τα χα 'δει σε μια έκθεση
Εγώ φόραγα τις βάσεις για βαλίτσες στο KTM. Με δυσκόλεψαν λίγο στην τοποθέτηση (δεν ήταν εύκολη σαν τα Touratech που είχα στο 800) και έπρεπε να ψάξω και για μια βίδα 5mm πιο μακρυά αλλά ήταν πολύ ποιοτικά και στη μισή τιμή!
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ειδα και ξανά ειδα τις φωτογραφίες απο τους Ρουμάνους αλλα δεν μου άρεσε το εμπρός μέρος και αν κάτι δεν σου καθετε καλά τότε μην το πάρεις.

Τελικά εχθές το βράδι κατα τις 10:00μμ έκανα την παραγγελια στην altrider , ταυτόχρονα έχω παραγγείλει διαφορά καλωδιάκια και διακοπτακια απο το eBay , και απο ένα link που μου έστειλε ο @Savvas62 πήρα τα θερμαινόμενα oxford touring μιας και στην Ελλάδα δεν υπήρχαν.

Όποτε με το νέο έτος θα παραλάβουμε και θα ξεκινήσουμε την τοποθέτηση μαζι με ένα σύστημα συναγερμού .



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Ειδα και ξανά ειδα τις φωτογραφίες απο τους Ρουμάνους αλλα δεν μου άρεσε το εμπρός μέρος και αν κάτι δεν σου καθετε καλά τότε μην το πάρεις.

Τελικά εχθές το βράδι κατα τις 10:00μμ έκανα την παραγγελια στην altrider , ταυτόχρονα έχω παραγγείλει διαφορά καλωδιάκια και διακοπτακια απο το eBay , και απο ένα link που μου έστειλε ο @Savvas62 πήρα τα θερμαινόμενα oxford touring μιας και στην Ελλάδα δεν υπήρχαν.

Όποτε με το νέο έτος θα παραλάβουμε και θα ξεκινήσουμε την τοποθέτηση μαζι με ένα σύστημα συναγερμού .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Με το καλό να σου έρθουν. Έτσι κι αλλιώς οι Ρουμάνοι έκλεισαν για λίγες μέρες το μαγαζί, πάνε Νότια Αμερική... ;)

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ειδα και ξανά ειδα τις φωτογραφίες απο τους Ρουμάνους αλλα δεν μου άρεσε το εμπρός μέρος και αν κάτι δεν σου καθετε καλά τότε μην το πάρεις.

Τελικά εχθές το βράδι κατα τις 10:00μμ έκανα την παραγγελια στην altrider , ταυτόχρονα έχω παραγγείλει διαφορά καλωδιάκια και διακοπτακια απο το eBay , και απο ένα link που μου έστειλε ο @Savvas62 πήρα τα θερμαινόμενα oxford touring μιας και στην Ελλάδα δεν υπήρχαν.

Όποτε με το νέο έτος θα παραλάβουμε και θα ξεκινήσουμε την τοποθέτηση μαζι με ένα σύστημα συναγερμού .



Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλορίζικα Κωνσταντίνε.
Δεν ξέρω αν θα τα βάλεις μόνος σου, προσωπικά τάβαλα μόνος μου τα πάντα (grips - προβολάκια - μπρίζα αξεσουάρ) με το subharness μάνα, ρελέ - ασφάλεια μάνα και επιπλέον ασφάλειες σε όλα (τα grips έχουν από τη μάνα τους).
Σίγουρα και η ΑΤ θάχει subharness για να ενωθούν όλα όμορφα και ωραία με κλείσιμο από τον κεντρικό διακόπτη χωρίς σφαξίματα καλωδίων κλπ κλπ.
Οι φύσες είναι τύπου <<sumimoto>>.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Καλορίζικα Κωνσταντίνε.
Δεν ξέρω αν θα τα βάλεις μόνος σου, προσωπικά τάβαλα μόνος μου τα πάντα (grips - προβολάκια - μπρίζα αξεσουάρ) με το subharness μάνα, ρελέ - ασφάλεια μάνα και επιπλέον ασφάλειες σε όλα (τα grips έχουν από τη μάνα τους).
Σίγουρα και η ΑΤ θάχει subharness για να ενωθούν όλα όμορφα και ωραία με κλείσιμο από τον κεντρικό διακόπτη χωρίς σφαξίματα καλωδίων κλπ κλπ.
Οι φύσες είναι τύπου <<sumimoto>>.
Πήρα τις φύσες και όλους τους ανταπτορες καθώς και τους διακόπτες για να μην σφάζω κανένα καλώδιο , έχει το μηχανάκι αναμονή για ολα αυτα όποτε θα κανω ακριβώς οτι έκανες και εσύ .
Κανένα καλώδιο κομμένο και ολα θα κλείνουν με τον διακόπτη .

Θα βάλω αρκετές φωτο λογικά σε λίγες μέρες που θα ξεκινήσω τα ηλεκτρικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Με το καλό να σου έρθουν. Έτσι κι αλλιώς οι Ρουμάνοι έκλεισαν για λίγες μέρες το μαγαζί, πάνε Νότια Αμερική... ;)

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
Η altrider δεν τα είχε ετοιμοπαράδοτα όποτε μπήκα σε backorder και θα περιμένω ενημέρωση .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Πήρα τις φύσες και όλους τους ανταπτορες καθώς και τους διακόπτες για να μην σφάζω κανένα καλώδιο , έχει το μηχανάκι αναμονή για ολα αυτα όποτε θα κανω ακριβώς οτι έκανες και εσύ .
Κανένα καλώδιο κομμένο και ολα θα κλείνουν με τον διακόπτη .

Θα βάλω αρκετές φωτο λογικά σε λίγες μέρες που θα ξεκινήσω τα ηλεκτρικά


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τέλεια και αν χρειαστεί εδώ είμαι για βοήθεια με φωτό κλπ από όταν τάκανα, έχω κρατήσει αρκετές.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Ξεκίνησα την Παρασκευή που μας πέρασε να τοποθετισω τα ηλεκτρικά αξεσουάρ .(βασικά ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ) εγώ κοιτούσα !

1.θερμενομενα γκριπ oxford στην φυσσα τις μηχανής .
2.θερμενομενα γάντια klan (κατ'ευθιαν στην μπαταρία )
3.αναμονη ρεύματος για αναπτήρα στις αναμονές τις μηχανής , πίσω απο το φανάρι (με ειδική φυσσα Honda ) και παράλληλη σύνδεση για 2 USB στο εμπρός μέρος .
4.Διακόπτης για προβολείς ομίχλης Honda στην εργοστασιακή υποδοχή .
5.usb πίσω στο πλάι για τον συνοδηγό .
6.ηλεκτρικα ανακλινόμενη πινακίδα με διακόπτη στην εργοστασιακή θέση και led λαμπάκι για να ξέρεις ποτε ειναι ενεργοποιημένο .
7.συνεγερμος και εντοπίστης στην εργοστασιακή φυσσα .
8.ενεργοποιηση τον alarm όταν η μηχανή ειναι με κλειστό τον διακόπτη αλλα μόνο απο το κοντρόλ .
9.αναμονη για τον προβολέα ομίχλης (led bar )

Τέλος τα ηλεκτρικά και χωρίς να κόψουμε και να ματισουμε τίποτα .



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μόλις έχει καλύτερες μέρες θα βγάλω και άλλες μακρινές , να φαίνονται τα κάγκελα και τα γκριπ .

Τα κάγκελα πίσω ειναι sw με ανταπτορες για givi monokey , ειναι μισής στροφής κm, αφαιρούνται σε 1 λεπτό και μένουν πάνω μόνο οι βάσεις .

Αυτα τα βάλαμε με το @elgato , καφές και κουβεντούλα , περνάνε ωραία τα απογεύματα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Hello,

These are expected to sip to the European location around mid march. We are awaiting our first production run of these.

Please let me know if you need any further assistance.

Kind Regards,


Αυτή ειναι η απάντηση της altrider .

Η παραγγελια έγινε 31/12/2016

Σε αναμονη λοιπόν για να παραλάβουμε .

Μάζεψα ολα τα ηλεκτρικά που ήθελα να βάλω για να λύσω το μηχανάκι μόνο μια φορά και πριν βάλω τα κάγκελα . Όποτε ολα οκ πάνε .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Tο σύστημα ανάκλησης της πινακίδας ποσο κάνει, εχεις κάποιο λινκ?
Αφού το τοποθέτησες τι λέει, αξίζει τα λεφτά του?
Αξίζει αλλα ειναι λίγο μπελαλίδικο στη τοποθέτηση.
Μπαίνει πολύ εύκολα σε gs1200.
Θέλω ακόμα καμία 10αρια μέρες να το τεστάρω σε πολλά km/h.

Θα επανέλθω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Αξίζει αλλα ειναι λίγο μπελαλίδικο στη τοποθέτηση.
Μπαίνει πολύ εύκολα σε gs1200.
Θέλω ακόμα καμία 10αρια μέρες να το τεστάρω σε πολλά km/h.

Θα επανέλθω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μπελαλίδικο ας είναι. Χαρά μας και δουλειά μας. Αν φέρνει και τα αποτελάσματα τότε δεν μας σταματάει τίποτα.
Για το F 800 μπαίνει?
Τιμή, λινκ?
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μπελαλίδικο ας είναι. Χαρά μας και δουλειά μας. Αν φέρνει και τα αποτελάσματα τότε δεν μας σταματάει τίποτα.
Για το F 800 μπαίνει?
Τιμή, λινκ?
Απο οτι βλεπω το f800 gs ειναι σαν το Africa πίσω , όποτε πιστεύω οτι μπαίνει !

Θα ανεβάσω και ένα βιντεάκι αυριο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom