CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε παιδιά πόσο σας ζητάνε για μια ζυγοστάθμιση;;

οταν αλλαζετε λάστιχα σαν την κάνουν εκει, αλλα επειδη αλλαζω τα λάστιχα σπίτι και τωρα εμφανιστηκανε κάτι κραδασμοί και πήρα να ρωτήσω, μου λενε 30€ ! Λες και τους είπα οτι τσαπίσουν κανα κήπο
Μαζί με αλλαγή ελαστικών το ανώτερο που έχω δώσει είναι 25€.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Θα δούμε τί δουλειά θα κάνουν …
Προς το παρον στο τηλ είναι ευγενικοί οπότε χαλάλι
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν αλλάζεις μόνος σου λάστιχα γιατί δεν κάνεις και την ζυγοστάθμιση, στα βίδεος του ιουτούβιου δεν φαίνεται "τραγικό" σαν διαδικασία, ΟΚ δεν παίρνει και ένα λεπτό σαν το μηχάνημα αλλά δεν παίρνει ένα λεπτό το να πας τα λάστιχα με αυτοκίνητο στο μαγαζί και πίσω.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Αν αλλάζεις μόνος σου λάστιχα γιατί δεν κάνεις και την ζυγοστάθμιση, στα βίδεος του ιουτούβιου δεν φαίνεται "τραγικό" σαν διαδικασία, ΟΚ δεν παίρνει και ένα λεπτό σαν το μηχάνημα αλλά δεν παίρνει ένα λεπτό το να πας τα λάστιχα με αυτοκίνητο στο μαγαζί και πίσω.
Δεν είχα ποτέ θέμα στα 50/50 δεν είναι και τόσο αναγκαίο .. εφόσον δεν πας και γρήγορα + Χοντα…

Ξεκίνσε οταν άλλαξα το ενα απο τα 2 και καραφαίνεται οτι το τιμόνι εχει κραδασμούς.

Νομίζω 70€ εχει ο ζυγοσταθμιστής του youtube.
Ειδα και μερικά DIY.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω 70€ εχει ο ζυγοσταθμιστής του youtube.
Ειδα και μερικά DIY.
Δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα Γιάννη!
Άνετα το κάνεις μόνος σου σπίτι.
Είναι πανευκολη δουλειά. Μόνο βαρακια διαφορά χρειάζεσαι!
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Γιάννη χρειάζεται και ακτινολογηση μια στο τόσο. Μπορεί να έχεις και από εκεί κραδασμούς. Εγώ έκανα στην Πάτρα γιατί εδώ στο χωριό δεν ασχολείται κανείς. Ήθελε και στις δύο ζάντες. .
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Γιάννη χρειάζεται και ακτινολογηση μια στο τόσο. Μπορεί να έχεις και από εκεί κραδασμούς. Εγώ έκανα στην Πάτρα γιατί εδώ στο χωριό δεν ασχολείται κανείς. Ήθελε και στις δύο ζάντες. .
Με την ίδια απλή βάση (ιδιοκατασκευή εύκολη και φθηνή) γίνονται και οι δύο αυτες δουλίτσες!
Μια φορά την φτιάχνεις, και όταν γεράσεις την δίνεις στον επόμενο! Δεν γίνεται να χαλάσει, δεν έχει κάτι να χαλάσει!!!
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Με την ίδια απλή βάση (ιδιοκατασκευή εύκολη και φθηνή) γίνονται και οι δύο αυτες δουλίτσες!
Μια φορά την φτιάχνεις, και όταν γεράσεις την δίνεις στον επόμενο! Δεν γίνεται να χαλάσει, δεν έχει κάτι να χαλάσει!!!
θέλει πολλη ακρίβεια πως θα κόψεις τις βάσεις και που θα στηρίξεις τα ρουλεμάν πάντως..

Στο θέμα DYI μπορεί να το αναλύσει καποιος αν είναι..

Γιάννη χρειάζεται και ακτινολογηση μια στο τόσο. Μπορεί να έχεις και από εκεί κραδασμούς. Εγώ έκανα στην Πάτρα γιατί εδώ στο χωριό δεν ασχολείται κανείς. Ήθελε και στις δύο ζάντες. .
Τί συμπτώματα είχες;
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
θέλει πολλη ακρίβεια πως θα κόψεις τις βάσεις και που θα στηρίξεις τα ρουλεμάν πάντως..

Στο θέμα DYI μπορεί να το αναλύσει καποιος αν είναι..



Τί συμπτώματα είχες;
Δεν είχα κάποιο σύμπτωμα. Το βρήκε ο μάστορας που μου έκανε ζυγοστάθμιση, ότι η μπροστινή ζάντα ήθελε και έκανα και στις δύο. Η πίσω ήθελε λιγότερο.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Δεν είχα κάποιο σύμπτωμα. Το βρήκε ο μάστορας που μου έκανε ζυγοστάθμιση, ότι η μπροστινή ζάντα ήθελε και έκανα και στις δύο. Η πίσω ήθελε λιγότερο.
ήθελε 50αρικο ο μάστορας :roflmao:
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
ήθελε 50αρικο ο μάστορας :roflmao:
Ο μάστορας που μου έβαλε τα λάστιχα δεν ασχολείται με ακτινολογηση. Σε άλλον (Πάτρα) τα πήγα για ακτινολογηση. Για την συχνότητα που κάνεις εσύ χώμα και επειδή δεν είναι εκατό κιλά το μηχανάκι, κάθε δεύτερο ζευγάρι λάστιχα θέλει ένα τσεκαρισμα...
 
Top Bottom