CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μας κατατρόμαξες! :)

Το 2023 μια 1100 ATAS χωρίς τα καλούδια (DCT & EERA) αν πέσει στα 15 χιλιαρικα με κανά παχάρι θα ήταν μια σχεδόν τίμια πρόταση. Για τουριστική χρήση θα μπορούσε να ήταν μια από τις επιλογές μου σε καινούρια.
Επειδή πήγα και πήρα προσφορά για την africa twin adventure sports την 1.100 χωρίς τα καλούδια μου είπαν ότι έκπτωση πάνω στην τιμή του καταλόγου δεν μπορούν να κάνουν διότι ακόμα δεν έχουν φύγει όλες οι χιλιάρες.

Εκείνη τη στιγμή βέβαια που συζητούσαμε η adventure sports 1000 είχε γύρω στα 14 χιλιάρικα και άτοκες ευκολίες πληρωμής. Στα 16400 όσα δηλαδή είχε και πριν δεν μπορώ να καταλάβω ποιος θα πάει να την αγοράσει. γεγονός είναι ότι έχει τα κάγκελα που δεν έχει καινούργια στο στάνταρ εξοπλισμό Αλλά και πάλι δεν παύει να είναι το παλιό μοντέλο στην ίδια τιμή με το καινούργιο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επειδή πήγα και πήρα προσφορά για την africa twin adventure sports την 1.100 χωρίς τα καλούδια μου είπαν ότι έκπτωση πάνω στην τιμή του καταλόγου δεν μπορούν να κάνουν διότι ακόμα δεν έχουν φύγει όλες οι χιλιάρες.

Εκείνη τη στιγμή βέβαια που συζητούσαμε η adventure sports 1000 είχε γύρω στα 14 χιλιάρικα και άτοκες ευκολίες πληρωμής. Στα 16400 όσα δηλαδή είχε και πριν δεν μπορώ να καταλάβω ποιος θα πάει να την αγοράσει. γεγονός είναι ότι έχει τα κάγκελα που δεν έχει καινούργια στο στάνταρ εξοπλισμό Αλλά και πάλι δεν παύει να είναι το παλιό μοντέλο στην ίδια τιμή με το καινούργιο.
Έχω λόγους να πιστεύω ότι σε 1-2 χρόνια το χιλιάρικο θα κόβετε σχετικά εύκολα σε συγκεκριμένα καταστήματα ή και στο Σαρακάκη.
Τα 15,5 χιλιάρικα βέβαια παραμένουν ένα μεγάλο ποσό, αλλά είναι αρκετά λιγότερα από όσα θα μπορούσε να στοιχίζει ένα καινούριο GS1250 στη φθηνότερη εκδοχή του (καινούριο).
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σε δύο χρόνια μπορεί να μην ζω κιόλας, οπότε αδιαφορώ για το τι έκπτωση ίσως και να γίνεται τότε. Λογικά βέβαια έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε δύο χρόνια θα γίνει ανανέωση του 1100 κρίνοντας από την ως τώρα πορεία οπότε λογικά θα έχει έκπτωση το απερχόμενο. Το ζήτημα είναι να χαρούμε λίγο τώρα.


Το βλέπω από κινητό, αλλά αυτό με παρέσυρε, έχει κάτι λάθος η δεν το είδα εγώ σωστά;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σωστό! Αρκεί να μπορούμε. Γιατί αν δε μπορούμε... το μόνο που μας μένει είναι να ονειρευόμαστε και να περιμένουμε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σε δύο χρόνια μπορεί να μην ζω κιόλας, οπότε αδιαφορώ για το τι έκπτωση ίσως και να γίνεται τότε. Λογικά βέβαια έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αλλά σε δύο χρόνια θα γίνει ανανέωση του 1100 κρίνοντας από την ως τώρα πορεία οπότε λογικά θα έχει έκπτωση το απερχόμενο. Το ζήτημα είναι να χαρούμε λίγο τώρα.


Το βλέπω από κινητό, αλλά αυτό με παρέσυρε, έχει κάτι λάθος η δεν το είδα εγώ σωστά;
Αυτός ο τιμοκατάλογος έχει λάθη στα Africa.... και δικαιολογημένα σε παρέσυρε αλλά φαίνεται ότι κάτι δε πάει καλά. Το φουλ εξοπλισμένο ATAS... είναι το φθηνότερο!!!!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

ΥΓ. Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι το σωστό νήμα...
Πολύ καλύτερη κάλυψη από τα "μαμά" light bars για εμπρός βλέπω, πίσω δεν μου αρέσει πόσο εξέχουν τα σίδερα σε σχέση με τα "μαμά" που ακολουθούν τις γραμμές της ουράς και λεπταίνουν το μηχανάκι φορτωμένο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Δωράκι για τους Αφρικανούς, να ξέρουν πως φθάνει στα χέρια τους η μοτοσυκλέτα τους. Νομίζω πως μυρίζω τους χώρους του εργοστασίου.
Μη ξεχάσετε να δείτε το βίντεο.

 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Δωράκι για τους Αφρικανούς, να ξέρουν πως φθάνει στα χέρια τους η μοτοσυκλέτα τους. Νομίζω πως μυρίζω τους χώρους του εργοστασίου.
Μη ξεχάσετε να δείτε το βίντεο.

το 1000 ειναι,που για καποιο λογο το γουσταρω πολυ...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Δωράκι για τους Αφρικανούς, να ξέρουν πως φθάνει στα χέρια τους η μοτοσυκλέτα τους. Νομίζω πως μυρίζω τους χώρους του εργοστασίου.
Μη ξεχάσετε να δείτε το βίντεο.

Στο 2:07 βλέπω μια μελλοντική ανάκληση. :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Νέα χρώματα για το 21 για να γιορτάσουν 200 χρόνια από την επανάσταση. Δηλαδή εντάξει, για να ξυπνήσει η ρετρίλα των νικών πριν έρθει η ΚΤΜ και κλείσει σπίτια στο Ντακάρ.




 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νέα χρώματα για το 21 για να γιορτάσουν 200 χρόνια από την επανάσταση. Δηλαδή εντάξει, για να ξυπνήσει η ρετρίλα των νικών πριν έρθει η ΚΤΜ και κλείσει σπίτια στο Ντακάρ.




Επιτέλους!
Ε, αυτό έπρεπε να το κάνουν! Άφρικα = tricolor + white frame (έστω και μισό) :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Καλησπέρα , οπως ολα δείχνουν είναι μια φανταστική μηχανή αλλα στην απέναντι πλευρά του ατλαντικού και οχι μόνο, σύμφωνα με το παρακάτω thread υπάρχει πρόβλημα με οξείδωση στα ντεπόζιτα , η οξείδωση φράζει την τρόμπα βενζίνης. Η μαμά Honda για την ώρα λέει αλλάξτε τρόμπα και καθαρίστε τα ντεπόζιτα. Το πρόβλημα παρατηρήθηκε σε μοντέλα adventure sports 18-19 και 20, ναι 2020 καινούρια με λίγα χλμ.

Λεπτομέρειες, φωτο , video στο παρακάτω link.

2018-2020+ Africa Twin Adventure Sports (ATAS)...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι ΖΩΝΤΑΝΑ τα χόντα.....
(η φωτό από το αποπάνω νήμα, Ιάπωνας κάτοχος 2020)





Και αυτό φαίνεται να είναι η εικόνα της ζημιάς για όσους δεν έχουν τέρατα μέσα στο ντεπόζιτο..

 

Juve_750

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
CapoNord 2006 Abs a.k.a το ιταλικό διαμάντι!
Είναι ΖΩΝΤΑΝΑ τα χόντα.....
(η φωτό από το αποπάνω νήμα, Ιάπωνας κάτοχος 2020)





Και αυτό φαίνεται να είναι η εικόνα της ζημιάς για όσους δεν έχουν τέρατα μέσα στο ντεπόζιτο..

Πάρε το λόγο σου πίσω.... Τα Honda δε χαλάχα χαχα χα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είναι ΖΩΝΤΑΝΑ τα χόντα.....
(η φωτό από το αποπάνω νήμα, Ιάπωνας κάτοχος 2020)





Και αυτό φαίνεται να είναι η εικόνα της ζημιάς για όσους δεν έχουν τέρατα μέσα στο ντεπόζιτο..

Καίνε και βιοντίζελ...?
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Είναι ΖΩΝΤΑΝΑ τα χόντα.....
(η φωτό από το αποπάνω νήμα, Ιάπωνας κάτοχος 2020)





Και αυτό φαίνεται να είναι η εικόνα της ζημιάς για όσους δεν έχουν τέρατα μέσα στο ντεπόζιτο..

στομαχάκι για πατσαδάκο????

τι ακριβώς είνια αυτό??? σαλεύει?????
 
Top Bottom