CRF1100L - AFRICA TWIN & AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Φιλτατε Ταχυδρομε ασε το big tank, το απλο 1100 ειναι ολα τα λ7 ;):ok:
Αυτό του λέω κι εγώ... :p
Είναι πραγματικά παράξενο πάντως που το απλό έχει ανέβει +70 ευρώ από πέρυσι, ενώ το ΑΤ +700. o_O
Είναι εξωφρενική η διαφορά, ενώ δε δίνει κάτι καινούριο. Ίσα ίσα, που το απλό έχει standard από φέτος τη σχάρα, που σαν ξεχωριστό αξεσουάρ έχει 400+ ευρώ!!!!

Είναι επίσης παράξενο, το γεγονός πως πέρισυ είχε ανέβει άλλο τόσο σε σχέση με το μοντέλο του 20, που σημαίνει ότι έχουμε:
Μοντέλο 2020: ~16300 (ΑΝ θυμάμαι καλά) / Μοντέλο 2022: 17700.
Αν εξαιρέσεις το νέο DCT, στο μοντέλο με το συμπλέκτη η μόνη διαφορά είναι η ζελατίνα που είναι πιο κοντή.
Δηλαδή αλήθεια; :mad:

Κουβέντα να γίνεται βέβαια, γιατί το δικό μου ΔΕΝ θα είναι το AT... :yew:
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
Αυτό του λέω κι εγώ... :p
Είναι πραγματικά παράξενο πάντως που το απλό έχει ανέβει +70 ευρώ από πέρυσι, ενώ το ΑΤ +700. o_O
Είναι εξωφρενική η διαφορά, ενώ δε δίνει κάτι καινούριο. Ίσα ίσα, που το απλό έχει standard από φέτος τη σχάρα, που σαν ξεχωριστό αξεσουάρ έχει 400+ ευρώ!!!!

Είναι επίσης παράξενο, το γεγονός πως πέρισυ είχε ανέβει άλλο τόσο σε σχέση με το μοντέλο του 20, που σημαίνει ότι έχουμε:
Μοντέλο 2020: ~16300 (ΑΝ θυμάμαι καλά) / Μοντέλο 2022: 17700.
Αν εξαιρέσεις το νέο DCT, στο μοντέλο με το συμπλέκτη η μόνη διαφορά είναι η ζελατίνα που είναι πιο κοντή.
Δηλαδή αλήθεια; :mad:

Κουβέντα να γίνεται βέβαια, γιατί το δικό μου ΔΕΝ θα είναι το AT... :yew:
Όχι άλλες σαμπρέλες εν έτη 2022!!!
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Όχι άλλες σαμπρέλες εν έτη 2022!!!
Αν είναι να δώσω 2 χιλιάρικα παραπάνω, θα ζήσω και με σαμπρέλες, κανένα πρόβλημα (όπως έκανα τόσο καιρό)!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πάντως αν έχω καταλάβει καλά σχεδόν όλες οι εταιρείες έκαναν αυξήσεις. Λιγότερο ή περισσότερο έχουν κάνει όλες.
Τώρα οι Αφρικάνες όντως έχουν ξεφύγει πολύ, σε αυτό το εύρος τιμής έχουν γίνει δυσπρόσιτες.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κουβέντα να γίνεται βέβαια, γιατί το δικό μου ΔΕΝ θα είναι το AT... :yew:
Ββαγγελη, τι εγινε, αλλαξες γνωμη?

Παντως το απλο 1100 του 2021 το δινανε καποιοι εξουσιοδοτημενοι 14600€ σε σχεση με τα 15300€ του καταλογου. Δεν ξερω τι παιζει με τα 2022, αλλα, οπως παντα, το εντελως καινουργιο το πληρωνεις full price.

Ξερω ενα κομματι του 2020 με 10000χμ που πουληθηκε 12800€ με καποια εξτρα, αλλα απ'οτι ειπε ο αγοραστης δυσκολα βγαινουν τετοια στο car. Ο οποίος αγοραστης εσπρωξε ενα Τ700 που ειχε παρει καινουργιο.


ΥΓ Το απλο 1100 πουλιεται ουσιαστικα στην ιδια τιμη που πουλιοτανε το 1000 5 χρονια πριν και με αρκετα περισσοτερη τεχνολογια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Ββαγγελη, τι εγινε, αλλαξες γνωμη?

Παντως το απλο 1100 του 2021 το δινανε καποιοι εξουσιοδοτημενοι 14600€ σε σχεση με τα 15300€ του καταλογου. Δεν ξερω τι παιζει με τα 2022, αλλα, οπως παντα, το εντελως καινουργιο το πληρωνεις full price.

Ξερω ενα κομματι του 2020 με 10000χμ που πουληθηκε 12800€ με καποια εξτρα, αλλα απ'οτι ειπε ο αγοραστης δυσκολα βγαινουν τετοια στο car. Ο οποίος αγοραστης εσπρωξε ενα Τ700 που ειχε παρει καινουργιο.


ΥΓ Το απλο 1100 πουλιεται ουσιαστικα στην ιδια τιμη που πουλιοτανε το 1000 5 χρονια πριν και με αρκετα περισσοτερη τεχνολογια.
ΒιΕφΓιώργο, όχι καθόλου δεν άλλαξα γνώμη.
Mόλις είδα ότι έγραψα "AT" αντί για "ΑS" :p
Το απλό περιμένω λοιπόν.

Το θέμα με την τιμή είναι ότι η προσφορά που έχω έγινε στον κατάλογο του 21 αλλά κανονικά (λογικά) θα πρέπει να μου βγει ΛΙΓΟΤΕΡΑ το 22ρι που περιμένω.
Κι αυτό γιατί αφ' ενός το 22ρι έχει πακέτο τη σχάρα, την οποία εγώ θα έπαιρνα έξτρα με 400-450 επιπλέον και αφ' ετέρου, η Χόνδα στο σάιτ, έχει το κόκκινο σαν ΑΠΛΟ χρώμα, σε αντίθεση με του 21 που ήταν στα special. Φυσικά δεν αποκλείω να έχει κάνει και μ@λ@κί@ αυτός που έχει περάσει στο site τα στοιχεία βέβαια.....

Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι η μηχανή θα έρθει κάποια στιγμή... :rage::rage::rage::rage:
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
ΒιΕφΓιώργο, όχι καθόλου δεν άλλαξα γνώμη.
Mόλις είδα ότι έγραψα "AT" αντί για "ΑS" :p
Το απλό περιμένω λοιπόν.

Το θέμα με την τιμή είναι ότι η προσφορά που έχω έγινε στον κατάλογο του 21 αλλά κανονικά (λογικά) θα πρέπει να μου βγει ΛΙΓΟΤΕΡΑ το 22ρι που περιμένω.
Κι αυτό γιατί αφ' ενός το 22ρι έχει πακέτο τη σχάρα, την οποία εγώ θα έπαιρνα έξτρα με 400-450 επιπλέον και αφ' ετέρου, η Χόνδα στο σάιτ, έχει το κόκκινο σαν ΑΠΛΟ χρώμα, σε αντίθεση με του 21 που ήταν στα special. Φυσικά δεν αποκλείω να έχει κάνει και μ@λ@κί@ αυτός που έχει περάσει στο site τα στοιχεία βέβαια.....

Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι η μηχανή θα έρθει κάποια στιγμή... :rage::rage::rage::rage:
ΒιΕφΓιώργο, όχι καθόλου δεν άλλαξα γνώμη.
Mόλις είδα ότι έγραψα "AT" αντί για "ΑS" :p
Το απλό περιμένω λοιπόν.

Το θέμα με την τιμή είναι ότι η προσφορά που έχω έγινε στον κατάλογο του 21 αλλά κανονικά (λογικά) θα πρέπει να μου βγει ΛΙΓΟΤΕΡΑ το 22ρι που περιμένω.
Κι αυτό γιατί αφ' ενός το 22ρι έχει πακέτο τη σχάρα, την οποία εγώ θα έπαιρνα έξτρα με 400-450 επιπλέον και αφ' ετέρου, η Χόνδα στο σάιτ, έχει το κόκκινο σαν ΑΠΛΟ χρώμα, σε αντίθεση με του 21 που ήταν στα special. Φυσικά δεν αποκλείω να έχει κάνει και μ@λ@κί@ αυτός που έχει περάσει στο site τα στοιχεία βέβαια.....

Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι η μηχανή θα έρθει κάποια στιγμή... :rage::rage::rage::rage:
Δεν ξαναπάς μια βόλτα από κει;
Λέω γω τωρα:wtng:
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Εμένα πάντως με το αυτοκίνητο μου έτυχε να το περιμένω τέλος Ιανουαρίου του 2020 (παραγγελία από τέλη Αυγούστου), και κάποια στιγμή η αντιπροσωπεία να μου λέει για Μάιο.

Πέρασα από εκεί και μάλλον κάτι είδαν στο βλέμμα μου και ως δια μαγείας το αμάξι ήρθε κανονικά...

Θέλω να πω ότι καμιά φορά παίζει να γίνονται και κόλπα με τους ντίλερ και να δίνονται τα οχήματα που περιμένουμε σε "βιαστικούς" με κονέ στην αντιπροσωπεία και εμείς να ευχόμαστε για το επόμενο καράβι....

Οπότε δεν θέλει πάντα υπομονή και καρτερικότητα....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εμένα πάντως με το αυτοκίνητο μου έτυχε να το περιμένω τέλος Ιανουαρίου του 2020 (παραγγελία από τέλη Αυγούστου), και κάποια στιγμή η αντιπροσωπεία να μου λέει για Μάιο.

Πέρασα από εκεί και μάλλον κάτι είδαν στο βλέμμα μου και ως δια μαγείας το αμάξι ήρθε κανονικά...

Θέλω να πω ότι καμιά φορά παίζει να γίνονται και κόλπα με τους ντίλερ και να δίνονται τα οχήματα που περιμένουμε σε "βιαστικούς" με κονέ στην αντιπροσωπεία και εμείς να ευχόμαστε για το επόμενο καράβι....

Οπότε δεν θέλει πάντα υπομονή και καρτερικότητα....
Το θέμα είναι ότι για να συμβαίνει ακόμη και αυτό... υπάρχει πρόβλημα.
 

Vvag

Αντβέτσουρερ
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Άφρικα Τουίν Ιλέβεν Χάντρεντ
Εμένα πάντως με το αυτοκίνητο μου έτυχε να το περιμένω τέλος Ιανουαρίου του 2020 (παραγγελία από τέλη Αυγούστου), και κάποια στιγμή η αντιπροσωπεία να μου λέει για Μάιο.

Πέρασα από εκεί και μάλλον κάτι είδαν στο βλέμμα μου και ως δια μαγείας το αμάξι ήρθε κανονικά...

Θέλω να πω ότι καμιά φορά παίζει να γίνονται και κόλπα με τους ντίλερ και να δίνονται τα οχήματα που περιμένουμε σε "βιαστικούς" με κονέ στην αντιπροσωπεία και εμείς να ευχόμαστε για το επόμενο καράβι....

Οπότε δεν θέλει πάντα υπομονή και καρτερικότητα....
Να πω ότι δεν πέρασε απ' το μυαλό μου... θα έλεγα ψέματα.
Το πρόβλημα στην περίπτωσή μου, είναι ότι είμαι σε άλλη πόλη οπότε δε φαίνεται το μάτι που γυαλίζει..! :p

Πάντως με διαβεβαίωσαν και απ' την αντιπροσωπεία αλλά και από το Σαρακάκη (γιατί ναι, πήρα τηλέφωνο ΚΑΙ εκεί σήμερα), ότι κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί.
Αλήθεια, ψέματα... δε θα μάθουμε ποτέ. Εγώ πάντως θέλω να είμαι καλοπροαίρετος (ακόμα). ;)
 

desert fox

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Σε αναμονη......
Ανανεωση χρωμάτων και μικρές αναβαθμίσεις στα μοντέλα του 22'
Τιμες στα ίδια επίπεδα.
 

Postman

Head of Neuroscience, Psychology & Medicine
Περιοχή
Alpha Centauri
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Africa Twin 1100
ΒιΕφΓιώργο, όχι καθόλου δεν άλλαξα γνώμη.
Mόλις είδα ότι έγραψα "AT" αντί για "ΑS" :p
Το απλό περιμένω λοιπόν.

Το θέμα με την τιμή είναι ότι η προσφορά που έχω έγινε στον κατάλογο του 21 αλλά κανονικά (λογικά) θα πρέπει να μου βγει ΛΙΓΟΤΕΡΑ το 22ρι που περιμένω.
Κι αυτό γιατί αφ' ενός το 22ρι έχει πακέτο τη σχάρα, την οποία εγώ θα έπαιρνα έξτρα με 400-450 επιπλέον και αφ' ετέρου, η Χόνδα στο σάιτ, έχει το κόκκινο σαν ΑΠΛΟ χρώμα, σε αντίθεση με του 21 που ήταν στα special. Φυσικά δεν αποκλείω να έχει κάνει και μ@λ@κί@ αυτός που έχει περάσει στο site τα στοιχεία βέβαια.....

Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι η μηχανή θα έρθει κάποια στιγμή... :rage::rage::rage::rage:
Ρε περίμενε λίγο σε λεω, έρχεται το Norden !!! :ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αν ο αναβάτης έχει ικανότητες...


 
Top Bottom