Cyclops led λαμπες για KTM 950/990

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Ενα λεντ δεν βγαζει θερμοτητα πολυ, σε συνολο. Το "προβλημα" με τα λεντ ειναι οτι ολη τους τη θερμικη ενεργεια τη συσσωρευουν σε ενα πολυ μικρο σημειο, με αποτελεσμα η θερμοκρασια εκει να ανεβαινει παρα πολυ. Γι αυτο και υπαρχει εκει πισω απο τη βαση ψυκτρα, για να ψυχει αυτη τη μικρη επιφανεια και να προστατεψει το λεντ απο την καταστροφη
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Έχουμε καμία εξέλιξη , βρήκαμε λύση ; μόνο κυκλοψ τελικά ;


Sent from my iPad using Tapatalk
Εγώ πάντως φίλε σε αυτή που πήρα βάλαμε έως 3 αντιστάσεις συγκεκριμένες που έπρεπε και η λάμπα δε δούλεψε ! Η ίδια λάμπα στα gs με μία αντίσταση δουλεύει χωρίς θέμα ! Καταλήξαμε να μου πει ο άνθρωπος που την πήρα φέρε εδώ το μηχανάκι να το παλέψουμε και αν δε γίνει τίποτα θα σου επιστρέψω τα χρήματα πίσω ! Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω μια δοκιμή ακόμα και αν δε cyclops που έχει όλα τα απαραίτητα πάνω την κουμπώνεις απλά και δουλεύει ! Μιλάω πάντα για το 1190
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Έχουμε καμία εξέλιξη , βρήκαμε λύση ; μόνο κυκλοψ τελικά ;


Sent from my iPad using Tapatalk


:roflmao::roflmao::roflmao: κουφαλα Κωστα......
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ πάντως φίλε σε αυτή που πήρα βάλαμε έως 3 αντιστάσεις συγκεκριμένες που έπρεπε και η λάμπα δε δούλεψε ! Η ίδια λάμπα στα gs με μία αντίσταση δουλεύει χωρίς θέμα ! Καταλήξαμε να μου πει ο άνθρωπος που την πήρα φέρε εδώ το μηχανάκι να το παλέψουμε και αν δε γίνει τίποτα θα σου επιστρέψω τα χρήματα πίσω ! Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω μια δοκιμή ακόμα και αν δε cyclops που έχει όλα τα απαραίτητα πάνω την κουμπώνεις απλά και δουλεύει ! Μιλάω πάντα για το 1190

Θες να φερω ενα σετ να δεις το φως σου ?
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τι εγινε... δεν εχει ποστ για led σημερα???
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

καλη φωτο δεν ειναι,αλλα ενδεικτικη για ξενον και προβολια εκατερωθεν του φαναριου σε hand made βαση
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ζευγάρι Η4 από κινα. 28 ευρώ χωρίς μεταφορικά. Και μερικά πρόχειρα δείγματα δέσμης στον δρόμο και σε τοίχο. Απόλυτα ικανοποιημένος


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ζευγάρι Η4 από κινα. 28 ευρώ χωρίς μεταφορικά. Και μερικά πρόχειρα δείγματα δέσμης στον δρόμο και σε τοίχο. Απόλυτα ικανοποιημένοςΣτάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
:ok:
Τις περιμενω και εγω απο Κινα και δε σου κρυβω οτι εχω ενα αγχος σχετικα με το αποτελεσμα. Αλλαξες και μεγαλη σκαλα;

Edit: Τωρα ειδα τις φωτο καλυτερα...εχεις και μεγαλη σκαλα. Μηπως η μεγαλη βαραει αρκετα ψηλα ή ειναι η ιδεα μου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
:ok:
Τις περιμενω και εγω απο Κινα και δε σου κρυβω οτι εχω ενα αγχος σχετικα με το αποτελεσμα. Αλλαξες και μεγαλη σκαλα;

Edit: Τωρα ειδα τις φωτο καλυτερα...εχεις και μεγαλη σκαλα. Μηπως η μεγαλη βαραει αρκετα ψηλα ή ειναι η ιδεα μου;
Η μεγάλη απλώνει λίγο περισσότερο από τις αλογονου. Φωτίζει πολύ ωραία στο πλάι του δρόμου και δημιουργεί έναν ωραιο "διάδρομο". Δεν νομίζω να φωτίζει πιο μακριά από τις αλογονου πάντως.

Δεν χρειάστηκε καθόλου ρύθμιση, η μεσαία χτυπάει ακριβώς κάτω από τους καθρέφτες του μπροστινου, όπως και οι αλογονου. Γενικά αρκετά καλή δεσμη.
Φυσικά παίζει ρόλο και το κάτοπτρο του κάθε μοντελου, αλλά γενικά είμαι ικανοποιημένος.

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:ok:
Τις περιμενω και εγω απο Κινα και δε σου κρυβω οτι εχω ενα αγχος σχετικα με το αποτελεσμα. Αλλαξες και μεγαλη σκαλα;

Edit: Τωρα ειδα τις φωτο καλυτερα...εχεις και μεγαλη σκαλα. Μηπως η μεγαλη βαραει αρκετα ψηλα ή ειναι η ιδεα μου;
Η4 Γιαννη.
Μαζι σε καθε λαμπα και οι2 σκαλες. Οι Ιαπωνες χρησιμοποιουν Η4. Οι Ευπρωπαιοι πλην εξαιρεσεων, Η7.
Οι Η4 εχουν γενικα και καλυτερα κατοπτρα, καλυτερο αποτελεσμα. Varadero, Vstrom και Caponord οπως βλεπουμε εδω, εχουν φωτα μακραν καλυτερα απο BMW, KTM κλπ.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Η4 Γιαννη.
Μαζι σε καθε λαμπα και οι2 σκαλες. Οι Ιαπωνες χρησιμοποιουν Η4. Οι Ευπρωπαιοι πλην εξαιρεσεων, Η7.
Οι Η4 εχουν γενικα και καλυτερα κατοπτρα, καλυτερο αποτελεσμα. Varadero, Vstrom και Caponord οπως βλεπουμε εδω, εχουν φωτα μακραν καλυτερα απο BMW, KTM κλπ.
Ετσι ακριβώς. Ειδικά τα vstrom έχουν φωταρες που βάζουν τα γυαλιά και σε πολλά αυτοκινητα

Αλλά πλέον βλέπω ότι η Η4 τείνει να εξαφανιστεί από τα νέα μοντέλα. Ο λογος, φυσικά το design. H H4 θέλει μεγάλο φανάρι, μιας και το πάνω μισό είναι η μικρή σκάλα και το κάτω μισό η μεγάλη. Ενώ με Η7 μπορούν και σχεδιάζουν μικροσκοπικά φανάρια με όμορφο design και φυσικά με προτζεκτορακια που δείχνουν πιο όμορφα.


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Η4 Γιαννη.
Μαζι σε καθε λαμπα και οι2 σκαλες. Οι Ιαπωνες χρησιμοποιουν Η4. Οι Ευπρωπαιοι πλην εξαιρεσεων, Η7.
Οι Η4 εχουν γενικα και καλυτερα κατοπτρα, καλυτερο αποτελεσμα. Varadero, Vstrom και Caponord οπως βλεπουμε εδω, εχουν φωτα μακραν καλυτερα απο BMW, KTM κλπ.
:ok:

Δεν το'ξερα Θοδωρή.
Περιμένω Η7 από Κίνα για το ΚΤΜ, για να δούμε τι αποτέλεσμα θα έχω.

Edit: Εκτος απο καλος πλοηγος, εισαι και καλος ηλεκτρολογος!
Θα χρειαστώ τις γνωσεις σου οσωνουπο σε αγορα montana ή 276cx...
 
Τελευταία επεξεργασία:

STELTH

Μέλος
Περιοχή
ΧΙΟΣ-ΑΘΗΝΑ-ΜΥΤΙΛΗΝΗ
Όνομα
ΣΤΕΛΙΟΣ
Μοτό
GS 1200 ADV DOHC
TRICITY 125 YAMAHA

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Για τη μεγάλη σκάλα του 990Adve εχουμε καμιά λύση; τα Η3 με ψήκτρα από κορδέλες χαλκού ίσως ειναι λύση. Βλέπω led μάρκας Phillips και Cree και κάτι άλλες άγνωστες.
 
Top Bottom