Cyclops led λαμπες για KTM 950/990

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@pumba. Μααλον εχουμε τις ιδιες λαμπες, τωρα τις βαζω εγω.

Να σε ρωτησω:
1) Πως αναγνωριζεις την πολικοτητα στο φισακι της μηχανης; το καφε ειναι το συν η το μπλε;

2) Εκοψες τη λαστιχενια ταπα για να περασεις την καλωδιωση;



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πηρα και αυτες τις Η3 και τις
κουμπωσα απανω....κινεζικες εννοειτε.

Αν γινει καμια ανατιναξη θα ακουσετε το μπαμ :)



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
@pumba. Μααλον εχουμε τις ιδιες λαμπες, τωρα τις βαζω εγω.

Να σε ρωτησω:
1) Πως αναγνωριζεις την πολικοτητα στο φισακι της μηχανης; το καφε ειναι το συν η το μπλε;

2) Εκοψες τη λαστιχενια ταπα για να περασεις την καλωδιωση;



Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ρωτάς εμένα αλλά αφού το έχω κάνει οφείλω να απαντήσω...:)
Πολικότητα:Με δοκιμή,κουμπώνεις και ανάβεις.Αν ανάψει Ο.Κ αν οχι γυρνάς το φις...
Δεν χρειάζεται να κόψετε τίποτα για να μπεί.
Απλά κουμπώνεις πρώτα την μαύρη πλαστική βάση της λάμπας στην υποδοχή του φαναριού,έπειτα συνδέεις το φις και το σπρώχνεις στο πίσω μέρος του καθρέφτη μαζί με τα καλώδια.Στη συνέχεια κουμπώνεις την λάμπα και αυτό ήταν...:yew:
Η λαστιχένεια τάπα μπαίνει χωρίς μετατροπή...
Έτσι το έχω εγώ τουλάχιστον...;)
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Οπως ειπε ο κατεμης...διδος ειναι το λεντ, συνεπως απλα παιζει απο την μια πλευρα και απο την αλλη οχι, οποτε το αφηνεις οπου σου δουλεψει.

Εγω μονο τη μεσσαια σκαλα εβαλα για τη δοκιμη, οποτε αν χωραει αυτη που πηρες στη μεγαλη σκαλα , πες μας μοντελο, βαττ, διαστασεις και φυσικα αποτελεσμα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Μολις καθαρισω το φιλτρο αερα και κουμπωσω τη μπαταρια, τοτε θα δοκιμασω και τα φωτα και θα ανεβασω αποτελεσμα και λεπτομερειες.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τελικα; Με τη μεγαλη σκαλα τι γινεται;
Με έχει καλύψει η μεσαία οπότε δεν ασχολήθηκα με την μεγάλη...;)
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Με έχει καλύψει η μεσαία οπότε δεν ασχολήθηκα με την μεγάλη...;)
Εχω βαλει και εγω αυτη τη λαμπα στο 950 για τη μεσσαια σκαλα...για την μεγαλη σκαλα ρωταω αποτελεσμα ;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εχω βαλει και εγω αυτη τη λαμπα στο 950 για τη μεσσαια σκαλα...για την μεγαλη σκαλα ρωταω αποτελεσμα ;)
Σου έχω απαντήσει ήδη...
Δεν χρειάστηκε να την αλλάξω...;)
Αν την έχει αλλάξει κάποιος άλλος καλό είναι να μας πει εντυπώσεις...:yew:
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Σου έχω απαντήσει ήδη...
Δεν χρειάστηκε να την αλλάξω...;)
Αν την έχει αλλάξει κάποιος άλλος καλό είναι να μας πει εντυπώσεις...:yew:
Δε λέω σε σένα βρε συ
Ο 1070 πανω έβαλε αν δες τις φωτογραφιες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
@pumba Φιλε θα αργησω λιγο να ανεβασω αποτελεσμα γιατι κανω γενικο σερβις στο μωρο.

Πιστευω μεχρι την παρασκευη θα ειναι κομπλε.

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οπως ειχα γραψει πριν λιγο καιρο ειχα παρει μια led λαμπα απο την xenon hellas αλλα δεν μπορουσε να λειτουργησει στο 1190 ουτε με αντιστασεις που προσθεσαμε . Τελικα πηγα με το μηχανακι στον ανθρωπο εκει την δοκιμασε αλλα παλι το ιδιο προβλημα παρουσίαζε. Τελικα εβαλε μια αλλη καλωδιαση με ηλεζκρονικο ρελε αδιαβροχη με 2 αντιστασεις και βουαλα . Βρηκαμε το φως το αληθινό !!


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ηλια βγαλε το διχτυ απο το φαναρι... βαλε τζαμι αν θες οπωςδηποτε προστασια.. ωραιο φως αλλα οι σκιες ισως σε κουρασουν..
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
ηλια βγαλε το διχτυ απο το φαναρι... βαλε τζαμι αν θες οπωςδηποτε προστασια.. ωραιο φως αλλα οι σκιες ισως σε κουρασουν..
Φιλε δε θα παω πουθενα ετσι κι αλλιως :laugh::laugh::laugh:
Εχεις δικιο παντως σε αυτο που λες θα πω του @Phoenix να την βγαζει αν οδηγει βραδυ αρκετη ωρα γιατι θα κουραζετε το πουλακι μου ;):p
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
@ilai Μεγιες μεγιες Ηλια!! Αν σε ενοχλει η προστασια βγαλτη προσωρινα αλλα οταν το παρω την θελω μιας και δεν κυκλοφορω πολυ βραδυ.:p:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@ilai Μεγιες μεγιες Ηλια!! Αν σε ενοχλει η προστασια βγαλτη προσωρινα αλλα οταν το παρω την θελω μιας και δεν κυκλοφορω πολυ βραδυ.:p:p
Ρε βρηκα το μπελα μου σπο τη μια εχω εσενα απο την αλλη το Χαλατση ! :laugh::laugh: πως θα κανω βολτα την κορη ρε ρεμαλια αν την πουλησω ? Πρεπει το παιδι να μαθει σωστα απο μικρο! Οποιος ερθει να γαμπρισει και δεν διαθετει κτμ θα τρωει πορτα !:p:D ακους @BillyGs ;;;:roflmao::roflmao::roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε βρηκα το μπελα μου σπο τη μια εχω εσενα απο την αλλη το Χαλατση ! :laugh::laugh: πως θα κανω βολτα την κορη ρε ρεμαλια αν την πουλησω ? Πρεπει το παιδι να μαθει σωστα απο μικρο! Οποιος ερθει να γαμπρισει και δεν διαθετει κτμ θα τρωει πορτα !:p:D ακους @BillyGs ;;;:roflmao::roflmao::roflmao:
ή χονδάκιας, ή μπεμβεδάκιας θα στη φάει την κόρη και να μου το θυμάσαι αυτό ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
ή χονδάκιας, ή μπεμβεδάκιας θα στη φάει την κόρη και να μου το θυμάσαι αυτό ;)
Μπα αυτοι δεν εχουν τσεπη ρε δε χαλανε ποτε τα ρημαδια :p ενω οι κτμαδες καθε τρεις και λιγο συνεργειο τρεχουν απο τα πατζακια τα φραγκα :laugh::laugh::laugh:
 
Top Bottom