D.I.Y.-Αλλαγή πλάκας Οργάνων F800GS

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Κι επειδη εχω μια λόξα με την λεπτομερεια...κατι για Ψείρας ακουσα...:p,ενα θεμα που δεν μου καθοταν καλα οπτικα σχετικα με τα νεα λευκα οργανακια,που σε πολλους βεβαια απο κοντα ουτε καν φανηκε και μου ειπαν "μην καθεσαι και διυλιζεις τον κώνωπα",αλλά προσωπικα θελησα(παλι...)να το παω ενα βημα παρακατω,το καταφερα...:happy:So stand by και θααα επανελθω επι του θεματος :cool:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Oπως ελεγα πιο πανω,επανερχομαι επι του θεματος...
Κατι δεν μου καθοτανε καλα οπτικα στις νεες πλακες...Ναι μεν το λευκο ειναι αριστο την ημερα αλλά...απο τη μερα που τις τοποθετησα ειχα ενα ενδοιασμο στον φωτισμο...
Ενω κατα τη διαρκεια της ημερας δεν ειχα θεμα,οταν επεφτε σκοταδι,εβλεπα μπροστα μου ενω οδηγουσα αυτο...

Μπορεις να διακρινεις δια γυμνου οφθαλμου,τη διαφορα στην ποσοτητα φωτισμου στο ψηφιακο πανελ σε σχεση με τα οργανα...λιγοτερο φως,θαμπο...:(
Καποιοι μου ειπαν μην ασχοληθω και να ζησω με αυτο,αφου τα λευκα οργανακια ειναι πολυ ομορφα κατα την ημερα...Δεν μου πηγαινε καλα ομως ρε γμτ...Κι οσο το εβλεπα τοσο ετρωγα φλασιά...Δεν θελω και πολυ!Εθεσα το θεμα στον προμηθευτη,ο οποιος μου ζητησε καποια φωτο να καταλαβει και οπτικα τι του λεω,του εστειλα και το μαμα φωτισμο να δει τη διαφορά...

Ο ανθρωπος απο την πρωτη επαφη με οσα του ειπα,βαλθηκε να βοηθησει τα μεγιστα.Συνεργασιμος και ανοιχτος σε οσα του προτεινα καθολικα!!!Και μαλιστα μου ειπε οτι εχω δικιο και οτι θα φτιαξει εκ νεου πλακες χωρις να παρει ουτε μισο ευρω ακομα και για την εκ νεου αποστολη,ενω δεν ζητησε καν τις παλιες και μου ειπε κρατησε τες πεταξε τες οτι θελεις...it's yours!
Ηρθαν λοιπον χθες οι νεες πλακες...:cool:
Βγηκαν τα οργανακια και παλι κοψε-ραψε (τα γνωστα απο το πρωτο ποστ)για να κανουμε την αναμενομενη αλλαγη...
Οπως βλεπεις η οπτικη διαφορα στο εμπρος μερος ειναι ελαχιστη.Στη φωτογραφια οι εως τωρα λευκες πλακες και διπλα οι καινουριες περιμενουν να συνταξιδευουμε απο δω και στο εξης...

Διεκρινα τις αλλαγες στο υλικο αλλά λεπτομερειες δεν ρωτησα δεν γνωριζω και να πω την αληθεια δεν ηθελα να μπω στο τεχνικο how to αφου το μονο που με ενοιαζε ηταν να εχω αυτο που ηθελα σε φωτισμο...
Ε λοιπον..............................με το που επιασα το κλειδι της μιζας για να το γυρισω στο ΟΝ και να φωτισει στις πλακες,με επιασε ενας κομπος...μη ξεροντας αν θα ειχχαμε αποτελεσμα ή αν θα επρεπε παλι να αρχισουν οι διαβουλευσεις(μου ειχε πει ο μαστορας οτι θελεις και παλι να τα πουμε και ξανα θα φτιαξουμε αλλες αν δεν σε ικανοποιει και αυτο...)!.........................................
ΟΝ λοιπον...και ΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!:woot::woot::woot:


Πραγματικα απιστευτη η διαφορά και η βελτιωση...ουτε καν περιμενα τετοια αλλαγη!Like καραααlike λεμε...
Και δειτε και σε σχεση και με τα μαμα ακομα πώς δειχνουν...

Πλεον αφου ευχαριστησα τον μαστορα για την υπομονη και τη βοηθεια του-αψογος-πηρα αυτο που ηθελα και...με το χαμογελο ως τ'αυτια!Αν συμφωνειτε!?...:)
 

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
THIS IS ΠΑΤΡΑΑΑΑΑ
Όνομα
ΑΝΔΡΕΑΣ
Μοτό
YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE
:yew:Συμφωνω!!!! Ειναι τρομεραααα!!! Απλα καμια σχεση τοσο με τις προηγουμενες λευκες, οσο και με τις μαμα μαυρες. :hungry: Θελω κι εγω για την Τενεκεδαρα μου......
 
Top Bottom