Dainese πλάτες

Cbxakias

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
Honda cb500x 2015
Για σας παιδια εχω ενα μπουφαν dainese air flux D1 καλοκαιρινό διάτρητο και θελω να πάρω πλάτη και είμαι αναμεσα σε 2 μοντελα. Το ενα ειναι το pro speed g3 το οποιο μ αρεσει πολυ κ βγαινει στα 71€ και το αλλο είναι το wave d1 g2 στα 65€ το οποίο και μ προτειναν σε κατάστημα που μιλησα σαν ιδανικότερο για καλοκαιρινούς μήνες. Θέλω να ρωτήσω αν καποιος εχει χεησιμοποιησει καποια απο τις συγκεκριμένες πλατες καθως θελω να παρω την ποιο ασφαλη. Στο κατάστημα π μιλησα μ ειπαν οτι δεν εχει καμια διαφορα ως προς την ασφαλεια αλλά εμενα δεν μ βγαίνει απο το μυαλο οτι η pro speed g3 μοιαζει ποιο ασφαλές και αντοχης σε πτώση
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Από προσωπική εμπειρία, θα σου πρότεινα να διαλέξεις το pro-armor για το καλοκαιρινό μπουφάν σου. Είναι το προηγούμενο μοντέλο από το pro-speed, αλλά εντελώς διάτρητο, ενώ το pro-speed έχει μόλις 28% αναπνευσιμότητα.

Όσον αφορά στην ασφάλεια οι διάφορες λογικά είναι απειροελάχιστες, μεγαλύτερο ρόλο παίζει να είναι το μπουφάν σωστό νούμερο ώστε να εφαρμόζει και η προστασία σωστά στην πλάτη.

Καλή αγορά
 

Cbxakias

Μέλος
Όνομα
Θωμάς
Μοτό
Honda cb500x 2015
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ. Η pro armor μ αρεσει και φαινεται αρκετά εργονομική και ανετη αλλα μ φαινεται αρκετα λεπτη και αν εχω καταλάβει καλα ειναι απο μαλακο υλικο και λεπτό με αποτέλεσμα σε μια πτωση να είναι οσο ασφαλές θα ηθελα. Αυτα τα γραφω με βαση το πως την βλεπω απο τις φωτό. Αν μπορούσες να γραψεις πως είναι σε αισθηση ασφαλεια θα με βοηθουσε πολυ ευχαριστώ
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σ. Η pro armor μ αρεσει και φαινεται αρκετά εργονομική και ανετη αλλα μ φαινεται αρκετα λεπτη και αν εχω καταλάβει καλα ειναι απο μαλακο υλικο και λεπτό με αποτέλεσμα σε μια πτωση να είναι οσο ασφαλές θα ηθελα. Αυτα τα γραφω με βαση το πως την βλεπω απο τις φωτό. Αν μπορούσες να γραψεις πως είναι σε αισθηση ασφαλεια θα με βοηθουσε πολυ ευχαριστώ
Σου είπα ήδη πως αυτό που έχει σημασία είναι η εφαρμογή στην πλάτη. Κατά τα αλλά δεν είμαι στο r&d της dainese για να ξέρω περαιτέρω λεπτομέρειες. Όπως και να έχει ψωνίζεις premium εξοπλισμο premium εταιρείας και το internet είναι γεμάτο reviews.
 

tripper.gr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ
Όνομα
Γούλας Θάνος
Μοτό
KTM 990R
Θωμά νομίζω πως η καλύτερη επιλογή είναι η pro-armor, έχει πολύ καλύτερο αερισμό από τις υπόλοιπες και είναι αρκετά εύκαμπη και με χαμηλό βάρος, που για την χρήση που θέλεις κυρίως καλοκαίρι έχει πλεονέκτημα, σε θέμα προστασίας είναι επίσης Level2, για ότι χρειαστείς στη διάθεσή σου.
 
Top Bottom