Dakar 2019

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Πιστεύει κανείς ότι αν αποφασίσει η Honda να σπρώξει πακέτα για να βγαίνει πρώτη και στο dakar, θα ξαναβγεί άλλη εταιρεία πρώτη??
Η ΚΤΜ είναι σίγουρα πρώτη και με διαφορά στα χώματα...... Αλλα!!!
Πακετο ριχνει...μακαρι να ριξει και πιο πολυ.Θα ηταν πολυ καλο για τον αγωνα και θα προσελκουσε ισως και τους αλλους γιαπωνεζους.Το αποτέλεσμα ποτε δεν ξερεις
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Πιστεύει κανείς ότι αν αποφασίσει η Honda να σπρώξει πακέτα για να βγαίνει πρώτη και στο dakar, θα ξαναβγεί άλλη εταιρεία
Μα τοσο πολυ σ εχει σημαδεψει αυτος ο Γκαντι ? :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μα τοσο πολυ σ εχει σημαδεψει αυτος ο Γκαντι ? :p
Όχι βρε φίλε... Δεν είναι αυτό.
Είναι η διαφορά που έχει η συγκεκριμένη εταιρεία σαν οικονομικό μέγεθος σε σχέση με τους υπόλοιπους!
Μπορεί να κάνω και λάθος.
 

mxersraz

Βοσκός
Περιοχή
Κρήτη
Όνομα
Ορέστης
Μοτό
xrv750 , crf450
Το τρολαρισμα που κανουμε στους γιαπωνεζους ειναι για πλακα παιδιά... το ιδιο θα καναν και στην αντίθετη περιπτωση.Δεν υπαρχει ψαλιδα αναμεσα σε ευρωπη-τζαπαν πια...στον ιδιο παρανομαστη ειναι
Ποιο τρολλάρισμα ακριβως? Δεν καταλαβαίνω! Υπονοείς κάτι ρε φίλε ή είναι ιδέα μου?
Αν υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει οτι η Χόνδα δε χάνει τα ντακάρ επίτηδες και οτι δεν είναι καραστημένοι οι αγώνες από τους ελευθεροτεκτονιστές γερμανοευραιομασόνους να βγεί να το πεί ανοιχτά! Πολύ θα θέλατε όμως κάποιοι νομίζω! Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας μεγάλα παιδια!! Αντε να μην τα πάρω βραδιάτικο τώρα!

Πιστεύει κανείς ότι αν αποφασίσει η Honda να σπρώξει πακέτα για να βγαίνει πρώτη και στο dakar, θα ξαναβγεί άλλη εταιρεία πρώτη??
Η ΚΤΜ είναι σίγουρα πρώτη και με διαφορά στα χώματα...... Αλλα!!!
Μα αφου δεν την αφήηηνουνεεεε λεμεεεε...
Κι εσύ κοτζαμ διαχειριστής πράμα! Τον ύπνο του δικαίου κοιμόσαστε κάποιοι εδω μέσα! Που θελετε να πάμε μπροστά? Αισχος!












Νταξ, ξεθύμανα κάπως.
Νιωθω καλύτερα
:hungry:
Νομιζω



οχι
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ποιο τρολλάρισμα ακριβως? Δεν καταλαβαίνω! Υπονοείς κάτι ρε φίλε ή είναι ιδέα μου?
Αν υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει οτι η Χόνδα δε χάνει τα ντακάρ επίτηδες και οτι δεν είναι καραστημένοι οι αγώνες από τους ελευθεροτεκτονιστές γερμανοευραιομασόνους να βγεί να το πεί ανοιχτά! Πολύ θα θέλατε όμως κάποιοι νομίζω! Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας μεγάλα παιδια!! Αντε να μην τα πάρω βραδιάτικο τώρα!



Μα αφου δεν την αφήηηνουνεεεε λεμεεεε...
Κι εσύ κοτζαμ διαχειριστής πράμα! Τον ύπνο του δικαίου κοιμόσαστε κάποιοι εδω μέσα! Που θελετε να πάμε μπροστά? Αισχος!












Νταξ, ξεθύμανα κάπως.
Νιωθω καλύτερα
:hungry:
Νομιζω



οχι
Καλά έκανες... Μόνο που δεν είναι πια διαχειριστής καρντια μου και για αυτό κοιμάμαι! :p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν είναι εκέι το θέμα τωρα! Μην υπεκφεύγεις! Και έχεις και έιτσαρσί!

:wacky:
Το τελευταίο είναι που πήραν τα σνίτσελ..... Έχω στείλει μήνυμα στο hrc!!!
Θα τους θωπευσουμε του χρόνου.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...:wacky:
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Εδώ δεν αναφέρθηκε αλλά αλλού έγινε κουβέντα για τη honda και στην F1...δεν νομίζω ότι είναι θέμα πακέτων. νομίζω λεφτά υπάρχουν και πέφτουν. από τη μια είναι θέμα προτεραιοτήτων και από την αλλη στο μηχανοκίνητο αθλητισμό δεν κερδίζει ουτε ο αναβάτης μόνος του ουτε το μηχανάκι μόνο του αλλά υπάρχει ολόκληρη ομάδα. Το κλίμα συνεργασίας που προβάλλεται μεταξύ των αναβατών της Redbull KTM αλλά και η υποστήριξη που δίνει η KTM και στους "μη εργοστασιακούς" είναι πολύ υψηλότερο και για αυτό νομίζω οι μισοί στο Dakar τρέχουν με KTM...και η KTM για αυτό το κάνει. Μπείτε στη σελίδα της KTM και μπείτε στη σελίδα της Honda...Στη σελίδα της Honda βλέπεις μια γκάμα από on off μέχρι σκουτερ στη σελίδα της KTM βλέπεις χώματα παντού και λίγο άσφαλτο. Βεβαια σιγα σιγα όλοι για να επιβιώσουν θα αρχίζουν να παίζουν παντού. Μεχρι και η Mercedes εχει βγάλει αγροτικό...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Αυτο με τη Honda εγινε δυο φορες με επιτυχια αν δε κανω λαθος. Μια με το SP2 αρχες του 2000 και αλλη μια με το NXR στα 80s. Στη πρωτη περιπτωση ετρεξε τρεις χρονιες ολες κι ολες απο τις οποιες τη μια το πηρε με ευκολια τη δευτερη το εχασε απο την 996R και την τριτη το κερδισε καταιδρωμενη ενω το πρωταθλημα κατασκευαστων το πηρε η Ducati. Στα του Dakar εφτιαξε ενα μηχανακι πηρε 4 σερι πρωταθληματα κι εχει να δει κουπα απο το 1989.. Περα απο τα παπια και τα σκουτερ δε νομιζω οτι υπαρχει κατι στο οποιο η Honda εχει τα πρωτεια. Οπως και δε νομιζω να μπορει οσο και να θελει. Δεν εχουμε 1989 ουτε 2000 για να κανει κατι καινουριο και πρωτοποριακο οπως εκανε τοτε. Εχουμε 2019 και ο κοσμος πλεον δεν εντυπωσιαζεται με αποτυχιες τυπυ NR.. Αυτη η καραμελα με το αν η Honda το θελει τοτε θα γινει νομιζω πρεπει να σταματησει! Αλλωστε το GP μηχανακι τους δεν ουτε κατα διανοια το καλυτερο του γκριντ. Ο οδηγος τους ομως ειναι!
Στα του Dakar αξιος ο Price και μαγεια οι φωτογραφιες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
οταν λεμε τρολαρισμα,εννουμε τις εγκαταλειψεις της χοντα και αν εγκατελειπε η κτμ θα ειχαμε το αναποδο τρολαρισμα,αυτο και τιποτα αλλο.Δεν νομιζω να ειναι στημενο το ντακαρ,με την καμια,αμα μπουμε σε αυτη τη λογικη,ολα ειναι στημενα και ολα ειναι ψεκασμενα!!!
τα bmw δεν εχουν μοτερ στα κυβικα που τρεχουν,πως να τρεξουν?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
οταν λεμε τρολαρισμα,εννουμε τις εγκαταλειψεις της χοντα και αν εγκατελειπε η κτμ θα ειχαμε το αναποδο τρολαρισμα,αυτο και τιποτα αλλο.Δεν νομιζω να ειναι στημενο το ντακαρ,με την καμια,αμα μπουμε σε αυτη τη λογικη,ολα ειναι στημενα και ολα ειναι ψεκασμενα!!!
τα bmw δεν εχουν μοτερ στα κυβικα που τρεχουν,πως να τρεξουν?
Έτσι.... Έτρεχε στο καλό το dakar της Αφρικής.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
να προσθεσω οτι το ντακαρ κατεβηκε σε κυβικα διοτι στα τωρινα εχουν πολλες εταιριες μοτερ και κεντριζει το εδιαφερον να κατεβουν..Βεβαια η δικαιολογια ηταν η ταχυτητα των μεγαλων,αλλα και τα μικρα πανε τα ιδια!!!!!!
 
Top Bottom