Dakar 2022: Βασίλης Μπούδρος #147!

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Που πας χωρίς μαγουλάκια ρε καρμοίρη;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βίντεο από τον Βασίλη στο FB που μας βάζουν στο κλίμα του αγώνα.


Σήμερα αρχίζουν τα δύσκολα, πάνω από 880 χιλιόμετρα στο STAGE 3...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Σήμερα Τρίτη 3 Ιανουαρίου, stage 3: Al Artawiya -> Al Qaysumah, ο Βασίλης είναι 31ος στη γενική κατάταξη και 24ος στη σημερινή.
Λάθος μου το παραπάνω.
Δευτέρα 3 Ιανουαρίου ο Βασίλης είναι 93ος στη γενική κατάταξη και 79ος στο stage 2

 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σήμερα Τρίτη 3 Ιανουαρίου, stage 3: Al Artawiya -> Al Qaysumah, ο Βασίλης είναι 31ος στη γενική κατάταξη και 24ος στη σημερινή.

Αν τερματίσει -στο σύνολο του αγώνα- κάτω από 50η θέση στη γενική θα είναι θρίαμβος. Ελπίζω και θέλω βέβαια να πάει πολύ καλύτερα αλλά κυρίως να τερματίσει χωρίς ατυχίες.
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Σήμερα Τρίτη 3 Ιανουαρίου, stage 3: Al Artawiya -> Al Qaysumah, ο Βασίλης είναι 31ος στη γενική κατάταξη και 24ος στη σημερινή.

Γιώργο, τα στοιχεία είναι σωστά?
Το stage 3 είναι αύριο για παράδειγμα.
Οι θέσεις? Εγώ βλέπω 93 γενικής και 79 stage 2.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Γιώργο, τα στοιχεία είναι σωστά?
Το stage 3 είναι αύριο για παράδειγμα.
Οι θέσεις? Εγώ βλέπω 93 γενικής και 79 stage 2.
Σπυρο, Γιωργο και Στεφ, τα ιδια ειδα κι'εγω που μολις μπηκα για να δω τι εγινε σημερα, μακαρι νατανε το παιδι τοσο ψηλα!

Σιγουρα παντως σημερα ητανε Stage 2, το Σαββατο δε λογιζεται σαν κανονικο stage - ειναι "μινι" εξ'αλλου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Γιώργο, τα στοιχεία είναι σωστά?
Το stage 3 είναι αύριο για παράδειγμα.
Οι θέσεις? Εγώ βλέπω 93 γενικής και 79 stage 2.
Πω πως την πάτησα...
έχω πάρει 3 εβδομάδες άδεια και προσπαθώ να χαλαρώσω χωρίς να κοιτάζω ημερολόγια, ιντερνετ, κτλ.
Μόνο λίγο το dakar που με ενδιαφέρει κοιτάζω.

έχεις δίκιο...
και έγραψα "σήμερα Τρίτη 3 Ιανουαρίου" , ενώ είναι Δευτέρα... Μου θύμισα τη 3χρονη κόρη μου που ρωτάει τη μέρα ειναι και μετά από 2 λεπτά λέει άλλη μέρα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ο άνθρωπος προβλέπει όπως άλλοι ξέρουν τα κρούσματα μια μέρα πριν.


Συμπάθεια στην θυγατέρα, ακριβώς το ίδιο έχω πάθει μετά δύο χρόνια "ίδιων ημερών".
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Πω πως την πάτησα...
έχω πάρει 3 εβδομάδες άδεια και προσπαθώ να χαλαρώσω χωρίς να κοιτάζω ημερολόγια, ιντερνετ, κτλ.
Μόνο λίγο το dakar που με ενδιαφέρει κοιτάζω.

έχεις δίκιο...
και έγραψα "σήμερα Τρίτη 3 Ιανουαρίου" , ενώ είναι Δευτέρα... Μου θύμισα τη 3χρονη κόρη μου που ρωτάει τη μέρα ειναι και μετά από 2 λεπτά λέει άλλη μέρα.
Φέρτε του τώρα τον ΑΛί να τον καρατομίσει !!!
:ha

υγ
σιγά μωρέ δεν χάθηκε κι ο κόσμος !
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
...., αλλά έχω την πεποίθηση ότι ο Βασίλης θα πάει καλά αν έχει και τη τύχη με το μέρος του και δεν αντιμετωπίσει μηχανολογικά προβλήματα.
Να σημειώσω ότι τη πρώτη μέρα πέρασε 25 θέσεις μπροστά, από την 120η της εκκίνησης στην 95η, πράγμα που προφανώς δεν είναι λίγο. Και μόνο να τερματίσει για μένα θα είναι μεγάλο επίτευγμα για πρώτη συμμετοχή.
Ευχόμαστε καλή τύχη στον Βασίλη, και να κρατήσει στα χέρια του την ελληνικη σημαια στον τερματισμό. Να χαρούμε σαν Έλληνες και να αισθανθούμε υπερηφάνεια, για εκείνον πρώτα από όλα, και μετά για εμάς!!!!!!!!
 
Top Bottom