Daytona Maverick 500

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Πήρα χτες, δεν υπήρχε κάτι διαθέσιμο για το συγκεκριμένο μοντέλο από τις συνεργαζόμενες εταιρείες. Για βάση εννοώ. Θα ρωτήσω; για universal βάση. Όποιος γνωρίζει κωδικό μοντέλου ας μου πει.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Κάτι τέτοιο ήταν ,απλά είχε στα κατάλληλα σημεία τις τρύπες για να προσαρμόσεις τα κουμπώματα για τη βαλίτσα σου.

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι αυτό αν φυσικά έχει ο φίλος σου βαλίτσα Monokey. Δεν ξέρω μήπως αυτή τη βάση την δίνουν μαζί με τη βαλίτσα αν δεν έχει αγοράσει.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μπορεί και να κάνει ,πρέπει να δείτε αν τα ελάσματα που έχει μπορούν να πιάσουν κάπου στο σχαρακι της μοτό
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έχει μπαγκαζιέρα ο φίλος σου? Αν όχι ίσως έχω κάποια λύση να βολευτεί μαζί με βάση που μπορεί να γίνει πατέντα καλή. Αν δεν έχει στείλε μου μηνυμα
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Όχι δεν έχει. Ουσιαστικά είναι μόνο η σχάρα που έχει από όταν το αγόρασε.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Λοιπόν, καθότι τη Κυριακή έχουμε το riding school, στον Λαγκαδά, αποφασίσαμε με τον φίλο να κατέβουμε από Σάββατο πρωί για αγοράσει βαλίτσα και μια βάση για το κινητό του για το Daytona. Πήραμε τηλέφωνο στα πιο γνωστά καταστήματα της Θεσσαλονίκης πρώτα για να δούμε ποιος μπορεί με την αγορά να μας κάνει και τοποθέτηση universal βάσης για τη βαλίτσα. Μόνο τα παιδιά στο motoraid μας απάντησαν θετικά, και πάλι αν έρθουμε νωρίς και δεν έχει δουλειά. Φτάσαμε γύρω στις 11, δεν είχε κόσμο, η βάση μπήκε, η βαλίτσα μπήκε, αγοράστηκε quad lock. Ένα σύνολο γύρω στα 500 ευρώ και όλοι μείναμε ευχαριστημένοι.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

eSocratis

Ιωαννης
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
Τ700
Τα Alter Ego του Daytona Maverick 500:
Καλησπερα ,
ειδα αυτη τη σελιδα σερφαροντας και την παραθετω στη συζητηση γιατι εχει αληθειες κ πλακα το κειμενο:

σε αυτη τη σελιδα ομως σοβαρεψαν λιγο τα πραγματα...


( 07-19-2019, 02:42 PM
9/19/19, 13,000km Update )
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Το σκέφτομαι γιά υπηρέτρια, να δώσω το σκούτερ και να πάρω αυτό ή το Voge 500 DSX, γέρνω πιό πολύ σε αυτό λόγω του πιό χωμάτινου προσανατολισμού.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Το σκέφτομαι γιά υπηρέτρια, να δώσω το σκούτερ και να πάρω αυτό ή το Voge 500 DSX, γέρνω πιό πολύ σε αυτό λόγω του πιό χωμάτινου προσανατολισμού.
Αυτή τη περίοδο για το maverick προσωπικά θα περίμενα. Ουσιαστικά το μηχανάκι είναι Kove rebadged από τον Γκοργκολη. Η Kove moto όμως ήδη κάνει είσοδο στην Ευρώπη ως αυτόνομη μάρκα,έκλεισε ήδη αντιπρόσωπο στην Ιταλία στην Ελλάδα όμως δεν έχουμε ανακοίνωση για τίποτα ακόμα. Θα την έχει ο Γκοργκολης? Θα την πάρει άλλος? Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως ξεσκαρταρει όσα maverick έχει 400€ κάτω αλλά δεν ξέρουμε κάτι για το αύριο και την υποστήριξη σε αυτό το μηχανάκι. Καλό μηχανάκι είναι και καλύπτει αυτά που θες μάλλον αλλά προς το παρόν υπάρχει μαύρη τρύπα στην ενημέρωση για Ελλάδα.

Όσο για την Voge εμφανίστηκε στην έκθεση το καινούργιο 525ds με ανανεωμένο μοτέρ και εμφάνιση φαίνεται να αξίζει. αλλά ακόμα αναμένεται.
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Αυτή τη περίοδο για το maverick προσωπικά θα περίμενα. Ουσιαστικά το μηχανάκι είναι Kove rebadged από τον Γκοργκολη. Η Kove moto όμως ήδη κάνει είσοδο στην Ευρώπη ως αυτόνομη μάρκα,έκλεισε ήδη αντιπρόσωπο στην Ιταλία στην Ελλάδα όμως δεν έχουμε ανακοίνωση για τίποτα ακόμα. Θα την έχει ο Γκοργκολης? Θα την πάρει άλλος? Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως ξεσκαρταρει όσα maverick έχει 400€ κάτω αλλά δεν ξέρουμε κάτι για το αύριο και την υποστήριξη σε αυτό το μηχανάκι. Καλό μηχανάκι είναι και καλύπτει αυτά που θες μάλλον αλλά προς το παρόν υπάρχει μαύρη τρύπα στην ενημέρωση για Ελλάδα.

Όσο για την Voge εμφανίστηκε στην έκθεση το καινούργιο 525ds με ανανεωμένο μοτέρ και εμφάνιση φαίνεται να αξίζει. αλλά ακόμα αναμένεται.
"Eχεις απόλυτο δίκιο, θα περιμένω....

 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Θα την έχει ο Γκοργκολης? Θα την πάρει άλλος?
Ναι ο Γκοργκόλης θα την έχει (Daytona Motors) όπως επιβεβαίωσαν οι ίδιοι πρίν κανα μήνα σε email τους.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι ο Γκοργκόλης θα την έχει (Daytona Motors) όπως επιβεβαίωσαν οι ίδιοι πρίν κανα μήνα σε email τους.
Κι εγώ αυτή την εικονα είχα. Πριν ένα μήνα όμως ο πωλητής τους στο κεντρικό κατάστημα μόλις του είπαμε σε ερώτηση το όνομα kove μας κοίταξε σχεδόν επικριτικά δεν ξέρουμε κάτι τέτοιο.ποιοι είστε τι θέλετε?? :roflmao:

Ας κάνουν ότι μαρκετινιστικα κόλπα θέλουν απλά αν κάποιος θέλει και αγοράσει τώρα maverick η φάση είναι ξεσκαρταρω όσα έχω με όνομα daytona και προφανώς μετά φέρνω φρέσκα ίσως και με ανανεώσεις ως kove πλέον.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Πάντως δεν φαίνεται να στην φιλοσοφία του 500dsx, φαίνεται ψηλοτερο και με μεγαλύτερες διαδρομές από το 500dsx
 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv
Κι εγώ αυτή την εικονα είχα. Πριν ένα μήνα όμως ο πωλητής τους στο κεντρικό κατάστημα μόλις του είπαμε σε ερώτηση το όνομα kove μας κοίταξε σχεδόν επικριτικά δεν ξέρουμε κάτι τέτοιο.ποιοι είστε τι θέλετε?? :roflmao:

Ας κάνουν ότι μαρκετινιστικα κόλπα θέλουν απλά αν κάποιος θέλει και αγοράσει τώρα maverick η φάση είναι ξεσκαρταρω όσα έχω με όνομα daytona και προφανώς μετά φέρνω φρέσκα ίσως και με ανανεώσεις ως kove πλέον.
Λέγοντας οι ίδιοι εννοούσα την Kove, ο πωλητής στον Γκοργκόλη όντως μπορεί να μην ήξερε ή να είναι τα μαρκετινίστικα που λές αλλά μικρή σημασία έχει :)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λέγοντας οι ίδιοι εννοούσα την Kove, ο πωλητής στον Γκοργκόλη όντως μπορεί να μην ήξερε ή να είναι τα μαρκετινίστικα που λές αλλά μικρή σημασία έχει :)
Έστειλες εσύ εννοείς mail? Και σου απάντησαν καταφατικά σε ένα mail? μωρε μπράβο οι Κινέζοι!

Σκέψου όμως να το ξέρεις εσύ κι εγώ και να μην το ξέρει ενδεχομένως ο πωλητής του Γκοργκολή! Γιατί όντως παίζει να του ακούστηκαν οτι του είπα Κινέζικα!
 

apache

Μέλος
Όνομα
Μανώλης
Μοτό
Yamaha tracer 900 2018
Tελικά το Maverick 525 δεν θα εισαχθεί όπως με επιβεβαίωσαν και ο έμπορος και ο Γκοργκολής και έκλεισα το 500 που το περιμένω στις 22 τουτουνού.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Έχει ασχοληθεί κανείς να ρυθμίσει αναρτήσεις στο μαβερικ/500Χ;
Το έχει φίλος και παίξαμε λίγο χθες με τις ρυθμίσεις.
Κάπου το έχει χάσει λίγο το μανιουαλ στην μετάφραση;
Λέει για προφορτιση στην πίσω και εννοεί συμπίεση.
Δεν κάνει αναφορά στην περιστροφή του δαχτυλιδιού με το γαντζοκλειδο (το οποίο δεν έχει στα εργαλεία) .
 

Airhead

Μέλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
Daytona Maveric 500 2021
Από μαμά είναι πολύ σκληρό ειδικα μπροστά. Μπροστά 3 -5 κλίκ από τέρμα ξεβίδωτο και στα δύο για άνεση -στα 76 κιλά αναβάτης. Καιβούργιο το πήρα στια 15 κλίκ! Πίσω προφόρτιση ελατηρίου οκ, παίζεις με τα άλλα που είναι με κατσαβιδάκι. Έχει και σχόλιο σχετικό στην παρουσίαση του μοτο όταν το τεστάρανε.

Ααααα και το μηχανάκι του Bacela Race γαμούσε μεν -οκ δύσκολο να τα έχεις σκάσει για "κακό" μηχανάκι και να βλέπεις τι κάνει ένα φτηνό- αλλά μπροστά φόραγε άλλο σύστημα κομπλέ με 21 τροχό. Μάλλον κομπλέ από ΚΤΜ.
 
Top Bottom