Daytona Maverick 500

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Άλλο ένα κινέζικο μεσαίο ψηλό...δικύλινδρο με ακτινωτούς τροχΟύς,19άρης μπροστά-17άρης πίσω, δύο κυματιστά δισκόφρενα στον μπροστινό τροχό, κλασική σχεδίαση με ρύγχος και ποδιά κάτω από τον κινητήρα.
Ο δικύλινδρος σε σειρά, οκταβάλβιδος κινητήρας είναι αντιγραφή του αντίστοιχου που χρησιμοποιεί το Honda CB 500X και είναι 471cc...έχει ψεκασμό της Bosch και αποδίδει 46,9 ίππους (35 kW) για να οδηγείται και με δίπλωμα Α2.
Αναρτήσεις της KYB, το μονό πίσω αμορτισέρ είναι ρυθμιζόμενο ως προς την προφόρτιση και την απόσβεση συμπίεσης και τα φρένα είναι της Nissin.
Βάρος: 178 κιλά , ύψος σέλας: 820 mm.

Πηγή


https://motorbike.gr/wp-content/uploads/2020/11/daytona_maverick_500_1.jpg
 

Γιάννης Σάρχο

SarchoGiannakis
Περιοχή
Κατερίνη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda Varadero XL125V
Honda Transalp 400V
BMW F 800 GS
Και σχετικά όμορφο, με καλά χαρακτηριστικά, πιο ελαφρύ από τον μέσο όρο, μακάρι να είναι αξιόπιστο όπως τα υπόλοιπα daytona και να δούμε την τιμή του...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Και σχετικά όμορφο, με καλά χαρακτηριστικά, πιο ελαφρύ από τον μέσο όρο, μακάρι να είναι αξιόπιστο όπως τα υπόλοιπα daytona και να δούμε την τιμή του...

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο δημοσίευμα αναφέρεται ότι θα έρθει σύντομα στην Ελλάδα. Ως προς την τιμή, λογικά θα κυμανθεί κοντά στα 5,5-6, όσο και το 500άρι της Voge, περίπου 1,5 χιλιάρικο πάνω από το Τ310.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
η για το Macbor Montana xr5 στην Ισπανία ...

η για το tekken 500 στην λατινική Αμερική ...

η το Brixx Venturi 500 στις Φιλιππίνες

η το Colove KY500X στήν Κίνα



Πάντως εμένα μου φαίνεται ότι η Loncin έβγαλε μια φασόν έκδοση του Voge ...

Τώρα ποιος ο λόγος να πάρεις σε παρόμοια τιμή τον "κινέζο" αντί το ktm 390 adv δεν το καταλαβαίνω ...
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Αναλογα τι θελει ο καθενας Πανο κι εγω στο 390 θα πηγαινα ,αλλα μπορει ενας αλλος να πει οτι καλο το 390 αλλα ειναι κανα χιλιαρικο παραπανω ως αγορα.
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Εμφανισιακά μου αρέσει, τα χαρακτηριστικά του μου αρέσουν, η τιμή!! θα το ήθελα φθηνότερο...

Οι κινέζοι έχουν αρχίσει να κάνουν την επίθεση τους και έχουμε πολλά να δούμε στο άμεσο μέλλον ...



Μια χαρα μηχανάκι για να κάνεις τα πάντα (σε λογικά όρια)

το μόνο κακό είναι ότι είναι αντίγραφο του honda σε τιμή όχι και τοσο δελεαστική ώστε να σε κάνει να μην πάς στο honda
 

MEG@

Μέλος
Όνομα
Τελης
Μοτό
KTM 390 ADV
Εμφανισιακά μου αρέσει, τα χαρακτηριστικά του μου αρέσουν, η τιμή!! θα το ήθελα φθηνότερο...

Οι κινέζοι έχουν αρχίσει να κάνουν την επίθεση τους και έχουμε πολλά να δούμε στο άμεσο μέλλον ...



Μια χαρα μηχανάκι για να κάνεις τα πάντα (σε λογικά όρια)

το μόνο κακό είναι ότι είναι αντίγραφο του honda σε τιμή όχι και τοσο δελεαστική ώστε να σε κάνει να μην πάς στο honda
Μπροστά Honda, πλάι GS
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Απο το site ειδα οτι φρενα αναρτησεις φωτα ακομα κ ο κινητηρας ειναι ιδια με το VOGE 500...τι διαολο...ολα φασον τα βγαζουνε..;;;
Αα κ η τιμη 100γιουρο διαφορα..!!!
 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Σιγά σιγά που θα ξεκινήσουν τα test drive,να πάει κάποιος να μας μεταφέρει εμπειρίες και σε εμάς τους νησιώτες
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εκτός και αν δώσουν γενναίες εκπτώσεις στην αρχική τιμή, δεν βλέπω σοβαρό λόγο να μην πας στην Honda για περίπου €1500 διαφορά.
Θα έχεις Honda, και θα πάρεις πίσω την διαφορά με το παραπάνω στην μεταπώληση
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Τιμη σουπερ. Το βαρος κοντα στα 200 κιλα γεματο λεει αν αφαιρεθεί το βαρελι που φερει ως τελικο το οποιο πρεπει να πλησιάζει τα 10 κιλα και το κινεζικης αισθητικής καγκελο που ειναι αλλα 3-4 κιλα θα ερθει σε αποδεκτ\ο για την μοτοσυκλέτα βαρος.

 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Kayaba αναρτήσεις με πολύ καλές διαδρομές και για χώμα, nissin φρένα, κάγκελα, αλουμινένια ποδιά, full Led. Γενικά πολύ καλή περίπτωση και δικαιολογεί πλήρως την τιμή του.

Με χαλάει η μάρκα Daytona. Δεν είναι μάρκα διεθνής η Daytona, είναι μάρκα δημιουργία του Γκοργκολή. Χίλιες φορές να σε λένε CF-moto η Voge. Μπορεί να είσαι Κινέζος αλλά εχεις μια ταυτότητα. Δηλαδή αν ψάξεις για ένα αξεσουάρ στη διεθνή αγορά πώς θα το ψάξεις ως Daytona? Προφανώς όχι. Καταλαβαίνω να γίνεται εισαγωγή απο Κίνα αλλά πολύ φασόν η φάση και δεν μου αρέσει. Η μοτοσυκλέτα παρόλα αυτά μου αρέσει.

Εμε΄να θυμίζει αντιγραφή honda Crosstourer πάντως


 

mikechios

Μέλος
Όνομα
mikechios
Μοτό
Bmw f650gs Dakar
Kayaba αναρτήσεις με πολύ καλές διαδρομές και για χώμα, nissin φρένα, κάγκελα, αλουμινένια ποδιά, full Led. Γενικά πολύ καλή περίπτωση και δικαιολογεί πλήρως την τιμή του.

Με χαλάει η μάρκα Daytona. Δεν είναι μάρκα διεθνής η Daytona, είναι μάρκα δημιουργία του Γκοργκολή. Χίλιες φορές να σε λένε CF-moto η Voge. Μπορεί να είσαι Κινέζος αλλά εχεις μια ταυτότητα. Δηλαδή αν ψάξεις για ένα αξεσουάρ στη διεθνή αγορά πώς θα το ψάξεις ως Daytona? Προφανώς όχι. Καταλαβαίνω να γίνεται εισαγωγή απο Κίνα αλλά πολύ φασόν η φάση και δεν μου αρέσει. Η μοτοσυκλέτα παρόλα αυτά μου αρέσει.

Εμε΄να θυμίζει αντιγραφή honda Crosstourer πάντως


Ο κινητήρας που είναι ίδιος με το voge;είναι αξιόπιστος μέχρι στιγμής;
 
Top Bottom