Derbi city cross 125

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Αρχίζω και γλυκοκοιταω το derbακι για καθημερινό εργάτη για περισσότερη άνεση απ το παπί......Για πείτε...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
δεν νομιζω!!!!!!!
θα μπλεξεις!!!
καλυτερα αν θα κανεις αλαγη παρε σκουτερ!!!
επιχειρηματα δεν εχω ,ενστικτωδως μιλαω
αυτα!!!!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
παντα μ αρεσαν αυτα τα μικρα

"The Cross City is based on the established Senda 125, which in turn is developed from a Honda frame and engine"

απο το παπι θα το προτιμουσα απο τη στιγμη που επαιζαν σε λογικα πλαισια αγγελιες,αν κοιτας για μτχ βεβαια..
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Το κοιτούσα και εγώ, ωραίο και παιχνιδιάρικο, έχει πολύ καλά φρένα σε σχέση με ένα παπί, συν το πλαίσιο.
Το μοτεράκι είναι αντίγραφο Honda CG το ίδιο φοράει και το Honda CBF 125, και το φτιάχνει η Skyteam στην Κίνα για την Derbi (Piaggio) με Euro προδιαγραφές.
Η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή και φαίνεται στη συναρμογή των μερών του, βέβαια δεν έχει κυκλοφορήσει κάποιο πολύ καιρό
για να δούμε στην πράξη την αντοχή του.
Όσον αφορά το μοτέρ δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, άθραυστο δεν σπάει δεν χαλάει, απλούστο στη χρήση με καρμπυρατεράκι αντίγραφο Keihin σχεδόν παπίσιο, και αν το πάρεις το ξέρω απ' έξω και ανακατωτά στη συντήρησή του, αφού συντηρούσα ένα CBF 125 φίλου.
Τώρα για τα ηλεκτρικά έχω μια επιφύλαξη καθότι Ιταλικό, αλλά τι να πάθει πια...ένα απλό μηχανάκι είναι. Για την άνεση κράτα μια πισινή γιατί η σέλα του δεν είναι και η καλύτερη λόγω πλάτους, αλλά φτιάχνεται όπως ξέρεις. Αυτό που αγοράζεις ουσιαστικά σε σχέση με ένα παπί είναι η ασύγκριτη ασφάλεια που νιώθεις πάνω του.
Εγώ δεν προχώρησα στην αγορά λόγω της μονοπωλιακής αντιπροσωπίας της Piaggio και των τιμών των ανταλλακτικών, δεν μπορεί να δίνεις 1800 ευρώ για το μηχανάκι και οι δίσκοι του συμπλέκτη να έχουν 65 ευρώ, όταν για το ακριβώς ίδιο μοτέρ η Honda τους δίνει 28 ;)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Άρχισα να το κοιτάω όταν έμαθα ότι έχει αντιπροσωπεία την piaggio διότι πολύ παλαιότερα όταν είχα μαγαζί με μότο για derbi δεν μπορούσες να βρεις ούτε γρανάζια αλυσίδα....Και με ένα senda είχα μπλέξει άσχημα...
 
Top Bottom