DIΥ βουρτσακι καθαρισμου αλυσιδας

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Οταν ερθει η ωρα για αλλαγη οδοντοβουρτσας αντι να τις πεταξετε υπαρχει κατι που μπορειτε να κανετε και να εξακολουθειτε να τις χρησιμοποιητε,οχι ομως για τα δοντια μας αλλα για τα δοντια της καλης μας.

Δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχετε κατι απο αυτα τα υλικα ο καθενας στο σπιτι του..τα εχουμε ολοι νομιζω... παλιες οδοντοβουρτες, καμια 10αρια tyre up και ειστε ετοιμoι..εγω εβαλα 4 γιατι 4 ειχα για πεταμα, μπορειτε να το κανετε και με δυο...και τις τυλιξα μετα με λιγη μονοτικη ωστε να μπορω να τις πιανω καλυτερα..

 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Βαριεμαι να το δοκιμασω σημερα....σιγουρα ομως μεχρι το ΣΚ θα το εχω δοκιμασει να δω αν βολευει, ισως να ειναι χαλαρο και να θελει λιγο σφιξιμο ή το αντιθετο..
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
BMW F800 gs
Χρησιμοποιοω και εγω οδοντοβουρτσα...αντι να τις πεταω...;)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Έχω πάρει το ειδικό εργαλείο (είναι αρκετά φτηνό) και την οδοντόβουρτσα τη χρησιμοποιώ στο πλύσιμο για τα δύσκολα μέρη. Έξυπνο πάντως!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Έχω πάρει το ειδικό εργαλείο (είναι αρκετά φτηνό) και την οδοντόβουρτσα τη χρησιμοποιώ στο πλύσιμο για τα δύσκολα μέρη. Έξυπνο πάντως!
12 ευρω νομιζω το χα βρει και εγω αλλα δεν ειναι τα χρηματα... ειπαμε...το DIY ειναι αλλη φαση.. :p
 
Reactions: yns

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
δειξε και την εφαρμογη της πατεντας να καταλαβω πως δουλευει με 4 οδοντοβουρτσες.Εγω χρησιμοποιω μια αλλα δειχνει πιο αποτελεσματικο το δικο σου.
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ήθελα να ξερά που τα βρήκες τα χρωματιστά ταιραπ;;; Χαχαχα

Ωραία πατέντα... Εγώ μια οδοντόβουρτσα χρησιμοποιώ αλλα αυτό φαίνεται πιο γρήγορο...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
δειξε και την εφαρμογη της πατεντας να καταλαβω πως δουλευει με 4 οδοντοβουρτσες.Εγω χρησιμοποιω μια αλλα δειχνει πιο αποτελεσματικο το δικο σου.
Δεν εχω φωτο αυτη τη στιγμη, τις ανοιγεις ομως λιγο και βαζεις την αλυσιδα στη μεση και εχεις δυο πανω δυο κατω και τριβεις κι απο τις δυο μεριες...τετραπλη δουλεια με μια κινηση :p :p ;)

Το πλεονεκτημα που παρατηρησα ειναι οτι οι 4 οδοντοβουρτσες ειναι χοντρες και πιανονται πολυ ωραια στο χερι,σταθερα,χωρις να σε κουραζουν...δεν αντεξα και εκατσα και το δοκιμασα το μεσημερι,απλα επειδη ημουνα ολολαδωτος δεν καταφερα να βγαλω φωτο
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom