difi siera nevada vs revit sant2-3

maddog

Μέλος
Περιοχή
ΞΑΝΘΗ
Όνομα
κωνσταντινος
Μοτό
BMW gs1250 HP
Καλησπερα.Ειμαι σε αναζητηση καινουργιας φορεσιας και σκεφτομαι για αυτα τα δυο σετακια.τοREVIT ξεφευγει λιγο σε τιμη σε σχεση με το DIFI που υπαρχει σε προσφορα.μπορει καποιος να βοηθησει στην επιλογη?ποιο θεωρειται καλυτερο και γιατι.ποιες οι διαφορες + - μεταξυ αυτων???.ευχαριστω...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
σαν χρηστης των difi, εχω να πω σχεδον μονο καλα λογια. πολυ καλο ποιοτικα, επαρκεις προστασιες, μεγαλες τσεπες, αρκουντως ζεστο για το ελληνικο κλιμα και υπεροχα δροσερο το καλοκαιρι. αυτος ο τεραστιος αεραγωγος πισω, σε συνδυασμο με τους μπολικους μπροστινους, κανει πραγματικα καλη δουλεια. σε βροχη δεν το εχω δοκιμασει, εκτος απο ελαχιστα στο advontroffy τον σεπτεμβριο οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη. το μοναδικο ισως μειον του ειναι ο φαρδυς γιακας, που, ενω το καλοκαιρι παιζει τον ρολο του στον εξαερισμο, τον χειμωνα ειναι βασανο, ειδικα για εμενα που εχω μια ευαισθησια με αυχενικο. βεβαια ειναι κατι που το ελυσα πολυ απλα με ενα φουλαρι φλις που κλεινει ολο τον λαιμο. απλα το αναφερω σαν μια λεπτομερεια που δεν με ικανοποιησε.
το παντελονι το εχω φορεσει ελαχιστα, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη, παρα μονο οτι ειναι ανετο, και σε συνδυασμο με gore-tex μποτες, οταν ημουν μεσα σε 30 ποντους λασπονερο δεν ενιωσα την παραμικρη υγρασια.

κοιτουσα κι εγω το sand, και οταν ειπα οτι θα ειναι το μοναδικο μου μπουφαν χειμωνα-καλοκαιρι, τα παιδια στο motoraid μου προτειναν το difi για τις ελληνικες συνθηκες
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
θα πω πολυ γενικα για REVIT....
μονο καλα λογια εχω να πω....
εχω χρησιμοποιησει 3 διαφορετικα μπουφαν στο παρελθον και εχω μεινει χιλιοευχαριστημενος....
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Έχω κι εγώ το ντιφι και το έχω κατά ευχαριστηθεί
Δεν είναι ότι καλητερο μπορείς να πάρεις αλλά σίγουρα πολύ καλή επιλογή . Θα το ξανά επερνα άνετα .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Difi δαγκωτό....σχεση ποιοτητας- τιμης ειδικά τωρα που ειναι σε προσφορα απαιχτη.

Τα revit ειναι ανωτερα σε ποιοτητα ΟΜΩΣ, το καλοκαιρι δεν παλευονται απο την ζεστη, και για να ξεκαθαρισω οτι μιλαω για Sand 2, δεν ειχαν αρκετους αγωγους για εξαερισμο.

Το Sand 3 δεν το εχω κοιταξει μιας και 3 χρονια τωρα το Difi χειμωνα καλοκαιρι ειναι απαιχτο.



Στην βροχη και τα δυο ειναι αδιαβροχα για μια ψιλη βροχουλα 10 λεπτων. Εγω φοραω παντα αδιαβροχα.

Αυτα.
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
σαν χρηστης των difi, εχω να πω σχεδον μονο καλα λογια. πολυ καλο ποιοτικα, επαρκεις προστασιες, μεγαλες τσεπες, αρκουντως ζεστο για το ελληνικο κλιμα και υπεροχα δροσερο το καλοκαιρι. αυτος ο τεραστιος αεραγωγος πισω, σε συνδυασμο με τους μπολικους μπροστινους, κανει πραγματικα καλη δουλεια. σε βροχη δεν το εχω δοκιμασει, εκτος απο ελαχιστα στο advontroffy τον σεπτεμβριο οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη. το μοναδικο ισως μειον του ειναι ο φαρδυς γιακας, που, ενω το καλοκαιρι παιζει τον ρολο του στον εξαερισμο, τον χειμωνα ειναι βασανο, ειδικα για εμενα που εχω μια ευαισθησια με αυχενικο. βεβαια ειναι κατι που το ελυσα πολυ απλα με ενα φουλαρι φλις που κλεινει ολο τον λαιμο. απλα το αναφερω σαν μια λεπτομερεια που δεν με ικανοποιησε.
το παντελονι το εχω φορεσει ελαχιστα, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη, παρα μονο οτι ειναι ανετο, και σε συνδυασμο με gore-tex μποτες, οταν ημουν μεσα σε 30 ποντους λασπονερο δεν ενιωσα την παραμικρη υγρασια.

κοιτουσα κι εγω το sand, και οταν ειπα οτι θα ειναι το μοναδικο μου μπουφαν χειμωνα-καλοκαιρι, τα παιδια στο motoraid μου προτειναν το difi για τις ελληνικες συνθηκες
Σαν κατοχος του σετ και γω,συμφωνώ απόλυτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

abakas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1250GS ADV
ΚΤΜ 950 ADV :-)
Καλησπέρα, έχω και εγώ το DIFI και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Νομίζω τα τρία προτερήματα του είναι οι πολλοί αεραγωγοί (άψογο για τα νότια κλίματα), η στενή γραμμή του (εφόσον σου ταιριάζει - το revit μου ήταν άβολα φαρδύ 189 ύψος 88 βάρος) και η φοβερή τιμή του αν μπορέσεις να βρεις νούμερο στο motoraid! Υποκειμενικά το εξαιρετικό design του.
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
το DIFI το εχω δυο χρονια και το θεορω πολύ καλο για τα χρηματα του.το καλοκαιρι δεν το εχω δοκιμαση ,για βροχη ανέκαθεν εβαζα αδιάβροχα.
 
Top Bottom