Dirt-noob ψάχνει παρέα για Σάββατο 3/6 (Αττική)

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Ως νέος στον χώρο και έχοντας βάλει το βασικό anti-crash εξοπλισμό στο λαμπερό και γυαλιστερό tuareg μου, θέλω να αρχίσω να μαθαίνω το χώμα. Έχω κάνει μόλις 2-3 εξορμήσεις στην Πεντέλη μέχρι στιγμής και μετράω μία πτώση και την τύχη να περνάει mountain biker από τη μέση του πουθενά που με βοήθησε να σηκώσω τη μηχανή (τα heed crash bars έβγαλαν τα λεφτά τους).

Χρόνος πολύ περιορισμένος δυστυχώς. Θα μπορώ το ερχόμενο Σάββατο 3/6 και (καιρού επιτρέποντως) λέω να το εκμεταλλευτώ.
Ψήνεται κανείς που να είναι σε ίδια φάση? :hh:
Κάποιος έμπειρος με όρεξη να μοιραστεί και να υποστηρίξει? :hlb:
Ο φίλος mountain biker μήπως που δεν κράτησα στοιχεία? :ptl:


Δεκτές στο thread και προτάσεις για εύκολες διαδρομές εντός Αττικής για μαθητευόμενους! :friendship:
 

Potis

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Panos
Μοτό
Adventure 950
Καλησπέρα , αν δεν πάω μια διήμερη ασφαλτινη κανονίζουμε να πάμε !
 

Anthimos

Μέλος
Όνομα
Anthimos
Μοτό
Tenere 700 2020
Καλησπέρα, αν τελικά πάτε και το επιτρέπει και ο καιρος μπορώ να έρθω!
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Super! Ελπίζω να τα καταφέρουμε να βρεθούμε όσοι μπορέσουμε. Προσωπικά θα την κάνω την βόλτα οπωσδήποτε (οκ, εκτός κ αν ο καιρός χαλάσει δραματικά)!

Έχετε καμιά πρόταση για εύκολη διαδρομή / τοποθεσία??
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Super! Ελπίζω να τα καταφέρουμε να βρεθούμε όσοι μπορέσουμε. Προσωπικά θα την κάνω την βόλτα οπωσδήποτε (οκ, εκτός κ αν ο καιρός χαλάσει δραματικά)!

Έχετε καμιά πρόταση για εύκολη διαδρομή / τοποθεσία??
Καλή βόλτα παιδιά, εδώ θα βρείτε υλικό από διαδρομές που έχουν ανεβάσει μέλη, με περιγραφή διαδρομής και αρχεία gpx για να κατεβάσετε.
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Παιδιά, πολλές ευχαριστίες για τις προτάσεις! Αν έχουν κάτι κατά νου οι Potis , Anthimos ή όποιος άλλος θελήσει, ακολουθώ.

Αν όχι και πρέπει να βρούμε κάτι από κοινού, χαζεύοντας τις διαδρομές που πρότεινε ο zanny, 'κλέβοντας' από την Attica χωμ-tour #2 και εστιάζοντας στη συμβουλή του Doc.DD, σχεδίασα τη συνημμένη, που είναι 40km, αλλά μπορεί να τελειώσει κ νωρίτερα (Αυλώνα, Μαλακάσα, Αφίδνες - ως noob δεν ξέρω τι, που, πόσο θα με κουράσει) ή να γίνει μετ' επιστροφής για περισσότερο. Σχόλια από κανέναν που ξέρει την περιοχή / διαδρομή; Έχει νόημα μήπως να γίνει με αντίστροφη φορά; Κάτι που θέλει προσοχή;
 

Attachments

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Το κομμάτι από Άγιο Μερκούριο μέχρι Αυλώνα έχει αρκετή φυτεμένη πέτρα που αυτή την εποχή θα είναι στεγνή αλλά θέλει λίγη προσοχή.
Μια χαρά περνάει δηλαδή, έχει όμως λίγο κοπάνημα.
 

Anthimos

Μέλος
Όνομα
Anthimos
Μοτό
Tenere 700 2020
Καλησπέρα και καλό μήνα να έχουμε, αν σας ενδιαφέρει έχει μία πολύ ωραία διαδρομή Γεράνεια όρη πού μπορούμε να την πιάσουμε από Ελευσίνα. Νομίζω υπάρχει αυτή η διαδρομή εδώ μέσα την είχανε κάνει πριν κάνα δίμηνο αν δεν κάνω λάθος. Είναι αρκετά βατή γύρω στα 130 χιλιόμετρα και καταλήγει στο Λουτράκι.
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Καλό μήνα επίσης! Anthimos, έψαξα λίγο στο forum και υποπτεύομαι ότι εννοείς μάλλον αυτήν? Αν ναι, την έχεις κάνει;
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Καλημέρα Anthimos οταν βγάλετε ώρα και μέρος συνάντησης κάντε μια ανάρτηση στο πρώτο πόστ.
Εαν δεν τελειώσουν οι μάστορες σήμερα δεν θα μπορέσω να έρθω, ευελπιστώ να μη βρέξει το απόγευμα και να έρθω αύριο (καιρού επιτρέποντος)
 

Anthimos

Μέλος
Όνομα
Anthimos
Μοτό
Tenere 700 2020
Καλημέρα Anthimos οταν βγάλετε ώρα και μέρος συνάντησης κάντε μια ανάρτηση στο πρώτο πόστ.
Εαν δεν τελειώσουν οι μάστορες σήμερα δεν θα μπορέσω να έρθω, ευελπιστώ να μη βρέξει το απόγευμα και να έρθω αύριο (καιρού επιτρέποντος)
Καλό μήνα επίσης! Anthimos, έψαξα λίγο στο forum και υποπτεύομαι ότι εννοείς μάλλον αυτήν? Αν ναι, την έχεις κάνει;
Καλησπέρα, έχω κάνει κάποια κομμάτια απο αυτή την διαδρομή και είναι αρκετά βατός χωματόδρομος, εκτός αν έχει ρίξει πολλά νερά και έχει λασπουριές, αλλά δεν φένεται να εχει βρεξει τοσο έντονα τις τελευταιες μερες. Τιτάν-Πατέρας-Γεράνεια
 

Anthimos

Μέλος
Όνομα
Anthimos
Μοτό
Tenere 700 2020
Θα μπορούσαμε να ξεκινήσουμε 9 με 10, και άμα συναντήσουμε καμιά απρόοπτη δυσκολία η εμπόδιο, γυρνάμε η πιάνουμε επαρχιακό.
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Να δίναμε ένα ραντεβού στις 10.00 στο ΣΕΑ Ασπροπύργου-Ελευσίνας (Γρηγόρη) στην Αττική οδό? Anthimos σου έχω στείλει κινητό με PM.
 

jopa

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Tuareg 660
Λοιπόν, κάπου 10.00 - 10.30 μετά την έξοδο Αττικής οδού για Μαγούλα για όποιον θελήσει. Μέχρι στιγμής, εγώ και ο Anthimos.

Shogun σου στέλνω κ PM να συντονιστούμε αν μπορέσεις τελικά.
 
Top Bottom