Domi's corner

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τσου...
Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης...;)
Καλά τα μποτοξ αλλά νέο δεν σε κάνουν... :happy:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ματαιότης ματαιοτήτων τα πάντα ματαιότης...;)
Καλά τα μποτοξ αλλά νέο δεν σε κάνουν... :happy:
Ναι... Αλλά η μοδα λέει ναι στο μποτοξ και στο κάπνισμα.
Μην είσαι συντηρητικός :p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι... Αλλά η μοδα λέει ναι στο μποτοξ και στο κάπνισμα.
Μην είσαι συντηρητικός :p
Εάν ακολουθούσα τη μόδα δεν θα είχα μηχανάκια 15ετιας... :p
Πάω για τσιγάρο...:friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Διάβασα όλο το θέμα και μπράβο σε όλους για την παράθεση τόσης γνώσης.
Τελικά αξίζει η απόκτηση του σαν δεύτερο μηχανάκι ελεύθερου χρόνου για μονοήμερες βουνο και γιατί όχι και κανα 3μερο με σκηνακια και λοιπό εξοπλισμό?
Σηκώνει φορτωματάκι?

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νικόλα.....αξίζει όσο αξίζουν όλα αυτά τα μονοκύλινδρα παλαιάς κοπής..
Για μένα το μόνο δύσκολο είναι να βρεις κάποιο, που ο ιδιοκτήτης να έχει δώσει τόσα ευρώ, ώστε να σε γλυτώσει από το να τα δώσεις εσύ.

Δυσκολο

advphone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πριν κάνω το δικό μου αδιευκρίνιστο, είχα κάνει αρκετά φορτωμένα χωμάτινα τριήμερα





advphone
 

n.l

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS '08
Δεν υπάρχει στο car, ένας γνωστός ξέρει ότι υπάρχει σε ένα εργοστάσιο, αλλά κι αυτό στο περίπου. Κοντά στα 2000€.
Τι λέτε? Honda Italia λέει το πλαίσιο


Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Καλησπέρα , αν τα χλμ είναι αυτά ίσως να πρόκειται για ευκαιρία , σε αυτή την περίπτωση τα χρήματα που ζητάει είναι λογικά .
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αν τα χλμ είναι πραγματικά ,γτ να έχει σχετικά φρέσκα λάστιχα και φουσκωμενα? Αφού υποτίθεται κάθετα χροοοονια εκεί το μηχανακι.
Μάθε πληροφορίες ,γιατί και εμείς αερολογιες λεμε,εννοείται.
Πάντως ,αφού θα είναι 2ερο μηχανακι ,για χώμα, και θα μπλέξεις θέλεις δε θέλεις ,πάρε ένα domi πιο φτηνό και ρίξε τη διαφορά σε αμορτισέρ πίσω με το καλημέρα.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 
Reactions: n.l

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Χαρτιά ,όλα κομπλέ? Αυτό είναι RD08 ,'97 , κάπου εκεί. Πολύ λίγα χλμ ή (λογικά) έχει μηδενίσει ?
2000€ οριακά πολλά.
'98 ή '99
Κάποια από αυτά είχαν μείνει στοκ και πουλήθηκαν μετά το 2000 με τιμές κοντά στα 6000.
 

publodomi22

Μέλος
Όνομα
pablo
Μοτό
nx650 dominator
Καλησπέρα στο forum ,

Μετά από αρκετές πληροφορίες που διάβασα στο Ίντερνετ και κυρίως εδώ πέρα κατέληξα λοιπόν και γώ να πάρω ενα domi του 96´ , το έχω περίπου 2 μήνες και μέχρι στιγμής του έχω αλλάξει μόνο λάδια φίλτρο και δεν έχει κανενα πρόβλημα. Το μόνο που χρειάζεται είναι καθάρισμα-ρύθμισμα το καρμπυρατέρ του όπως με είχαν ενημερώσει από όταν το πήρα και μάλλον το έχω καθυστερήσει μιας και έχω παρατηρήσει αρκετή κατανάλωση ( περίπου 7λ στα 100 χλμ , ελπίζω να πέσει μόλις φτιαχτεί ) και μικρή διαρροή βενζίνης (μάλλον από το ίδιο το καρμπυρατέρ κΆι τα σωληνάκια που συνδέονται με αυτό με μια βιδα που ρυθμίζεις το ρελαντί ). Να ενημερώσω επίσης πως το μηχανάκι εχει γίνει ανακατασκευή ( δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο στην αυξημενη κατανάλωση .) οποιαδήποτε πληροφορία λοιπόν πάνω στο θέμα είναι φουλ ευπρόσδεκτη, μιας και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από μηχανολογικα θέματα και μηχανικούς ( είναι η πρώτη μου μηχανή , πριν είχα σκούτερ ). Και αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο αξιοπιστο μηχανικο εντος Αθήνας με γνώσεις πάνω στο θέμα και στην συγκεκριμένη μηχανή..

Επισης κάποια οικονομική πρόταση για τακάκια , δίσκους? (μιας και θα χρειαστούν αλλαγή σύντομα.)
 
Top Bottom