Domi's corner

mitch

Μέλος
Περιοχή
Πιτσουνι Σιτυ
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
BMW R1150GS ADV
Suzuki drz400s
Honda VT250Z
@Λευκάδιος ακουει....................???

Εδω οι αγγλετερες λενε οτι οι σχιστοματιδες επαναφερουν το Ντομυ

Καταθεσανε λεει σχεδεια ευρεσυτεχνιας προς κατοχυρωση, και εικαζετε οτι τα τζαπανια θελοντας να επειμηνουν δυναμικα στην μεσεα κατηγορια σκεφτοναται να επαναφερουν τον τερμηνειτορα.

Ανατριχιασα..................:pointu::pointu::pointu:



Πηγη : Morebikes
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
@Λευκάδιος ακουει....................???

Εδω οι αγγλετερες λενε οτι οι σχιστοματιδες επαναφερουν το Ντομυ

Καταθεσανε λεει σχεδεια ευρεσυτεχνιας προς κατοχυρωση, και εικαζετε οτι τα τζαπανια θελοντας να επειμηνουν δυναμικα στην μεσεα κατηγορια σκεφτοναται να επαναφερουν τον τερμηνειτορα.

Ανατριχιασα..................:pointu::pointu::pointu:



Πηγη : Morebikes
Πως λέγανε οι Αεκτζήδες?ΕΡΧΌΜΑΣΤΕ!!:he:he

Σύμφωνα με το άρθρο θα είναι μάλλον μικρού κυβισμού για να ανταγωνιστεί τα BMW310,Kawa X300 κλπ.Αν αληθεύει δεν είναι απόγονος του 650 αλλά των NX250/AX1

Αυτό το σχέδιο το έχω δει και σε άρθρα που λένε για δικύλινδρο 500.Πάντως φαίνεται συντηρητικό με συμβατικό πηρούνι και 19άρη μπροστινό τροχό.Απ'το ντεπόζιτο και πίσω θυμίζει το αφρικα 1000.


Το απο κάτω σχέδιο(και μόνο σχέδιο) είναι σαφώς πιο θελκτικό



Όπως και να'ναι,ότι και να'ναι η χόντα μάλλον θα ξαναχρησιμοποιήσει την (πετυχημένη στο εξωτερικό .. )ονομασία dominator.Δεν είναι τυχαία τα παρακάτω πλάνα απ'το πρώτο επεισόδιο true adventure :p


 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Τουμπανο ειναι ομως !!!!!
προκειται για τελειωμενο χοντακια !!!!!
Δεν θυμάμαι που το είχα βρει αυτό(Γαλλία μεριά νομίζω) αλλά έχει τέτοια προσοχή στην λεπτομέρεια που ίσως να το έφτιαξε κάποια εταιρεία για να το στήνει κυρίως σε εκθέσεις
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κάποιες φορές τα στολίδια ξεπερνάνε την αξία της μοτοσυκλέτας:Watching:





Tην ξεπερναει κατα πολυ!! Μονο το μπροστινο μπορει να εχει οσο και δυο καλοδιατηρημενα ντομι

Το ψαλιδι απο ποιο μοντελο ειναι; Και τι πατεντα ειναι αυτη που εχει γινει για να κουμπωσει το μοχλικο; το οποιο προφανως δεν ειναι απο ντομι
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Λευκαδιε παιδι μου,που εχεις μπλεξει??!
τι μας ανεβαζεις πρωινιατικα??!!
:p
καλα κανεις και μας μπλεκεις και εμας παντως...
:laugh::laugh: δεν υπάρχει επιστροφή γιατρέ μου :hh:


Το ψαλιδι απο ποιο μοντελο ειναι; Και τι πατεντα ειναι αυτη που εχει γινει για να κουμπωσει το μοχλικο; το οποιο προφανως δεν ειναι απο ντομι
Το μοχλικό προφανώς είναι φτιαγμένο σε CNC χωρίς όμως να αλλάζει την αρχιτεκτονική του στοκ.



Δεν έχω πληροφορίες για δαύτο παρά μόνο φωτογραφίες.Το ψαλίδι λόγο όγκου και κοντού μήκους πρέπει να είναι απο SS600 και συγκεκριμένα απο CBR600F4 με κολλημένες φυσικά τις βάσεις του μοχλικού.

Ψαλίδι CBR600F4
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP



130 kg λένε..... ;)
Το είχα βάλει δύο σελίδες πριν με κάποιες λεπτομέρειες ;).Είναι πολύ ικανό στο χωμα,υπάρχουν 1-2 βιντεάκια στο YouTube με δαύτο και θα τα ποστάρω στο παρόν.
 
Χαιρετω την παρεα, προσφατα αποκτησα κ γω ενα ντομι, ολα καλα μεχρι που το μηχανακι εμεινε σταυθμευμενο για μια μερα κ επειτα δν μπορουσα να βγαλω νεκρα καθως το ειχα αφησει με 1η μεσα αλλα ουτε κ να ανεβασω σε 2α, αρχικα παρατηρησα οτι ψιλοεβρισκε ο μοχλος της ταχυτητας στο προστατευτικο καπακι του μπροστινου γραναζιου, το διορθωσα αλλα το προβλημα παρεμεινε μεχρι που τελικα το εβαλα μπροστα το γυρισα λιγο με τν 1η μεσα κ αφου ζεσταθηκε δουλευουν ολες κανονικα, ακομα κ τωρα που εχει ψιλοκρυωσει! Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο? Ζητω συγνωμη προκαταβολικα απο τν διαχειρηση αν γραφω σε λαθος θεμα.

Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

JDM

Μέλος
Όνομα
Αυγέρος
Μοτό
Honda Dominator 650
Θα στρώσει πιστεύω τραβα καμιά βόλτα να ζεσταθούν.
 
Top Bottom