Domi's corner

Θα στρώσει πιστεύω τραβα καμιά βόλτα να ζεσταθούν.
Η αληθεια ειναι οτι ηταν παρατημενο το μηχανακι κ ειδα οτι η σταθμη του λαδιου ηταν στο minimun. Thanks παντως

Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Να και το δικό μου !
Πως μου ξέφυγε αυτο :Watching:?Μοντέλο '95?Τι εξάτμιση έχει?


Χαιρετω την παρεα, προσφατα αποκτησα κ γω ενα ντομι, ολα καλα μεχρι που το μηχανακι εμεινε σταυθμευμενο για μια μερα κ επειτα δν μπορουσα να βγαλω νεκρα καθως το ειχα αφησει με 1η μεσα αλλα ουτε κ να ανεβασω σε 2α, αρχικα παρατηρησα οτι ψιλοεβρισκε ο μοχλος της ταχυτητας στο προστατευτικο καπακι του μπροστινου γραναζιου, το διορθωσα αλλα το προβλημα παρεμεινε μεχρι που τελικα το εβαλα μπροστα το γυρισα λιγο με τν 1η μεσα κ αφου ζεσταθηκε δουλευουν ολες κανονικα, ακομα κ τωρα που εχει ψιλοκρυωσει! Εχει συμβει σε κανεναν κατι παρομοιο? Ζητω συγνωμη προκαταβολικα απο τν διαχειρηση αν γραφω σε λαθος θεμα.

Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αληθεια ειναι οτι ηταν παρατημενο το μηχανακι κ ειδα οτι η σταθμη του λαδιου ηταν στο minimun. Thanks παντως

Στάλθηκε από το SM-G361F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γειά σου Βαγγέλη
Αν ο μοχλός των ταχυτήτων συνεχίζει να έχει μπόσικα παρά το σφίξιμο που (προφανώς) του έκανες θα χρειαστείς καινούργιο γιατί έχει φαγωθεί το καρέ(δόντια).Εγώ είχα πάρει απο τον Καρρέρ ο οποίος μου έδωσε απο XR600.
Και πρόσθεσε την σωστή ποσότητα λαδιού,συνήθως δουλεύει καλύτερα μετά :laugh:
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Μιας και ξανασηκώσαμε την σημαία των NX :laugh:να προσθέσω υλικό για το φιλοθέαμον κοινο



XR500 Replica



Όχι δεν είναι FMX650

τα πρωτα δυο ειναι ολα τα λεφταααααααα... :omg2:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Φοράει διπλές χειροποίητες . Και τώρα είναι έτσι.Έχω ξεκινήσει την μεταμόρφωση :D
'Μαμά' δηλαδή και το δικό σου :laugh:.Αν μπορείς βάλε καμιά φωτό παραπάνω απο το πίσω/πλάγιο μέρος.
 
Μήπως γνωρίζει κανένας αν ταιριάζουν οι ζάντες από το fmx στο dominator? Επειδή βρήκα μια να το πω ευκαιρία σε γνωστό site !

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Μήπως γνωρίζει κανένας αν ταιριάζουν οι ζάντες από το fmx στο dominator? Επειδή βρήκα μια να το πω ευκαιρία σε γνωστό site !

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η πίσω ταιριάζει αλλά η μπροστινή όχι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κακή συντήρηση και κακός βενζινας...
Για πες χλμ..
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το δικο μου ''τερμινειτορ'' ειχε απειρα χιλιομετρα και πηγαινε ''μπαλα'' και δεν εκαιγε λαδι .

Το xr400R εχει λιγα χιλιομετρα , παει πολυ καλα αλλα καιει λαδι αρκετο .

Τα συμπερασματα δικα σας .

το πιστονι μια χαρα φαινετε , οι βαλβιδες ενα τριψιμο να πατησουν καλα και ενα σετ ελατηρια .
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Προχωράμε..
Η γενική επισκευή είναι τραβηγμένη λύση.
Για να δούμε πως θα πάει με νέες βαλβίδες, ελατήρια, τσιμουχάκια και φλάντζες.


Σεντ φρομ Dakarete-φον
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Προχωράμε..
Η γενική επισκευή είναι τραβηγμένη λύση.
Για να δούμε πως θα πάει με νέες βαλβίδες, ελατήρια, τσιμουχάκια και φλάντζες.


Σεντ φρομ Dakarete-φον
Γιαννη μην ξεχασεις να μετρησεις ανοχες στα κουζινετα του εκκεντροφορου... τσεκαρε καδενα, τεντωτηρα και γλυστρα...
 
Top Bottom