Domi's corner

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτός ο κυκλώνας... Ο Ζορμπάς, θα μου μείνει αξέχαστος, γιατί την ημέρα που έσκασε μύτη, ήρθε στην ζωή μου ένας "κυρίαρχος" με ιστορία.
Αγαπημένος φίλος από τα παλιά αποφάσισε να αποχωριστεί το αμερικλανικο domi και δεν έχασα την ευκαιρία.
Επιστροφή από Χαλκιδική με όλα τα στοιχεία της φύσης να μας κυνηγάνε και ήθελα να της δείξω με το καλημέρα τι θα τραβήξει εδώ μέσα....
Ευτυχώς είχα μαζί του τον mahatma Gandhi και πέρασε εύκολα ο Ζορμπάς.

Τα λέμε στις λασπες


Advphone....
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Του Βασίλη.... Ναι
Ηρωικη μοτο απο εναν ξεχωριστο ταξιδευτη,σιγουρα αξιζεις να εισαι ο επομενος!
Καλα τον ειδα σε μια φωτο...
Καλοταξιδη λοιπον!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Αυτός ο κυκλώνας... Ο Ζορμπάς, θα μου μείνει αξέχαστος, γιατί την ημέρα που έσκασε μύτη, ήρθε στην ζωή μου ένας "κυρίαρχος" με ιστορία.
Αγαπημένος φίλος από τα παλιά αποφάσισε να αποχωριστεί το αμερικλανικο domi και δεν έχασα την ευκαιρία.
Επιστροφή από Χαλκιδική με όλα τα στοιχεία της φύσης να μας κυνηγάνε και ήθελα να της δείξω με το καλημέρα τι θα τραβήξει εδώ μέσα....
Ευτυχώς είχα μαζί του τον mahatma Gandhi και πέρασε εύκολα ο Ζορμπάς.

Τα λέμε στις λασπες


Advphone....
Καλοταξιδο Κωστα.
Ομορφο μηχανακι.:ok:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλοταξιδο!!
Και λιγα χιλιομετρα για τα χρονια του.
(αν ειχε κ μανιβελα...)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλοταξιδο!!
Και λιγα χιλιομετρα για τα χρονια του.
(αν ειχε κ μανιβελα...)

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Μίλια είναι τα 26000..... Και τα "μάζεματα" που χρειάζεται αρχικά, οφείλονται στην ακινησία του.
Γάτος... Ακούει!??
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αυτός ο κυκλώνας... Ο Ζορμπάς, θα μου μείνει αξέχαστος, γιατί την ημέρα που έσκασε μύτη, ήρθε στην ζωή μου ένας "κυρίαρχος" με ιστορία.
Αγαπημένος φίλος από τα παλιά αποφάσισε να αποχωριστεί το αμερικλανικο domi και δεν έχασα την ευκαιρία.
Επιστροφή από Χαλκιδική με όλα τα στοιχεία της φύσης να μας κυνηγάνε και ήθελα να της δείξω με το καλημέρα τι θα τραβήξει εδώ μέσα....
Ευτυχώς είχα μαζί του τον mahatma Gandhi και πέρασε εύκολα ο Ζορμπάς.

Τα λέμε στις λασπες


Advphone....
Καλοταξιδο και καλολασπωτο Κωστη.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μίλια είναι τα 26000..... Και τα "μάζεματα" που χρειάζεται αρχικά, οφείλονται στην ακινησία του.
Γάτος... Ακούει!??
Ναι το ειδα το "μιλια" ,και παλι 45κ πολυ καλα! Ομορφο μηχανακι πολυ !

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μίλια είναι τα 26000..... Και τα "μάζεματα" που χρειάζεται αρχικά, οφείλονται στην ακινησία του.
Γάτος... Ακούει!??
Πάντα....κι ας μη μιλάει. ;)

ΚαλοΤάξιδη & ΚαλοΛάσπωτη Κωστή. :friendship:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κώστα, καλοτάξιδο κι από εδώ το μωρό και όπως σου είπα και αλλού, θα το λατρέψεις!
Θυμήθηκα πως δεν σας έχω κάνει update από τον δικό μου "κυρίαρχο" ο οποίος ήδη κατακτά τις βουνοκορφές τις Κρήτης...












Το μηχανάκι είναι εξαιρετικό, πανάλαφρο και δυνατό, δεν είναι KTM αλλά το ευχαριστιέμαι στο χώμα περισσότερο από το 990 (είπαμε, γερνάω σιγά σιγά) και σίγουρα θα το δούμε αρκετές φορές εδώ μέσα. :)
Οι φωτογραφίες είναι του @Markas από την τελευταία εξόρμηση του Dakarete Adventure Team!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κουκλι... Για πες 2-3 πραγματάκια που συζήτησα με τον Γκάντι, αλλά δεν είχε απαντήσεις.
Έβαλες αποστάτες στο τιμόνι και αλλαξες τα πατάκια?
Έκανες τίποτα με ανάρτηση?
 
Reactions: yns

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Κώστα, καλοτάξιδο κι από εδώ το μωρό και όπως σου είπα και αλλού, θα το λατρέψεις!
Θυμήθηκα πως δεν σας έχω κάνει update από τον δικό μου "κυρίαρχο" ο οποίος ήδη κατακτά τις βουνοκορφές τις Κρήτης...












Το μηχανάκι είναι εξαιρετικό, πανάλαφρο και δυνατό, δεν είναι KTM αλλά το ευχαριστιέμαι στο χώμα περισσότερο από το 990 (είπαμε, γερνάω σιγά σιγά) και σίγουρα θα το δούμε αρκετές φορές εδώ μέσα. :)
Οι φωτογραφίες είναι το @Markas από την τελευταία εξόρμηση του Dakarete Adventure Team!
Να το χαιρεσαι Γιαννη. Κουκλι.
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Κώστα καλοτάξιδο το νέο σου απόκτημα.. Χλμ γράφεις, ναυτικά μίλια επίσης.. τι έμενε; Μίλια της στεριάς... καλή απόλαυση!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Κουκλι... Για πες 2-3 πραγματάκια που συζήτησα με τον Γκάντι, αλλά δεν είχε απαντήσεις.
Έβαλες αποστάτες στο τιμόνι και αλλαξες τα πατάκια?
Έκανες τίποτα με ανάρτηση?
Παραθέτω φωτογραφίες από την αγγελία (δεν έχω βγάλει ακόμα τόσες πολλές δικές μου.
Πατάκια είχε ήδη το μηχανάκι, αρκετά μεγαλύτερα από τα δικά του και είναι ομολογουμένως πολύ καλά. Έχει επίσης ιδιοκατασκευή βάσεις σαμαριών.




Αποστάτες (2 cm) επίσης έχει καθώς φοράει τιμόνι... KTM!! :D Απλά είναι λίγο στραβό επομένως θα αλλαχτεί. Έχει μια μικρή ασάφεια/αστάθεια το μπροστινό την οποία ψάχνω να βρω αν οφείλεται στο τιμόνι, στους αποστάτες, στις ελαστικές βάσεις τους, στα ρουλεμάν λαιμού, στα ρουλεμάν άξονα τροχού ή στο μπροστινό λάστιχο.



Στις αναρτήσεις είχε γίνει πέρσι ένα σέρβις, δεν ξέρω τι και πώς, δουλεύουν ψιλοκαλά παρόλο το κοπάνημα, ίσως (ΙΣΩΣ) στο μέλλον, καποια στιγμή, αν περισσέψει κάνα φράγκο, να αλαχτούν-βελτιωθούν.. Για την ώρα δεν το θεωρώ απαραίτητο.

Σιγά σιγά θα γίνει ψηλόφτερο, θα μπει μεγάλο ντεπόζιτο 23 λίτρα Acerbis, θα φύγουν τα πολλά πολλά και θα μείνει λιτό κατσίκι με δυνατότητες travel enduro (@Λευκάδιος ακούει;; ) ;)
Πλέον μπορώ να πω πως για 1 άτομο και με τους περιορισμούς ταχύτητας και δρόμου που σου βάζουν τα χωμάτινα λάστιχα, δεν χρειάζεται ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω, ούτε κυβικά, ούτε πολλά μπλιμπλίκια, ούτε πολλοί κύλινδροι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Kαλά κλμ Κώστα να έχεις κ με αυτό. Να ρωτήσω κάτι? Πως πήγες σε μονοκύλινδρο και όχι σε 2 πιστόνια, kle, transalp κλπ μιας κ πας και μακριά.
 
Top Bottom