Domi's corner

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Επειδη σκεφτομαι και εγω για ψηλο φτερο ,ειναι και low budget αναβαθμιση, να ρωτησω κατι σαν ασχετος ? Εχει τοση διαφορα στο χωμα το ψηλο απτο χαμηλο? Εκτος απτον κινδυνο να στομωσει απο λασπες, κατι αλλο?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Εκτός απο τις λάσπες οχι δεν έχει κάποια άλλη διαφορά.Σ'αυτην την βόλτα πάντως φάγαμε αρκετή ώρα μέχρι να λυθούν τα χαμηλά φτερά.Ο Γιάννης που καβαλάει το ντομι στο βίντεο τελικά έβαλε και αυτός ψηλό φτερό (θα βαρέθηκε να το βγάζει και να το δένει πίσω :laugh: ) ..



για να το λεει ο γιωργης @Λευκάδιος μαλλον πρεπει να βαλεις χειροφρενο και οχι απλα φρενο....:ok::ok::ok:
Γιώργο ο καθένας κάνει ότι θέλει με το δικό του μηχανάκι,εγώ είπα απλά την γνώμη μου για το συγκεκριμένο ντομι και μόνο.
 

Uriah Heep

Μέλος
Όνομα
Bασίλης
Μοτό
ex Dommie 650
....
Το αρκετά σπάνιο... Μου βάζει φρένο στα σχέδια, Γκαμοτο!
Κώστα, ευχές για hot miles με τη Dommie! Σε περίπτωση οποιουδήποτε φρένου σε σχέδια, προβλήματος κλπ οι φίλοι δεν κάνουν ψυχρές συναλλαγές αλλά gentlemen agreements. Το full cash back ισχύει πάντα στους φίλους που εμπιστεύονται...
Have fun με το απόλυτο fun bike!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....


Κώστα, ευχές για hot miles με τη Dommie! Σε περίπτωση οποιουδήποτε φρένου σε σχέδια, προβλήματος κλπ οι φίλοι δεν κάνουν ψυχρές συναλλαγές αλλά gentlemen agreements. Το full cash back ισχύει πάντα στους φίλους που εμπιστεύονται...
Have fun με το απόλυτο fun bike!
Αυτό θα πεί εγγύηση...!!!
:hlb: κύριε Βασίλη...!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
....


Κώστα, ευχές για hot miles με τη Dommie! Σε περίπτωση οποιουδήποτε φρένου σε σχέδια, προβλήματος κλπ οι φίλοι δεν κάνουν ψυχρές συναλλαγές αλλά gentlemen agreements. Το full cash back ισχύει πάντα στους φίλους που εμπιστεύονται...
Have fun με το απόλυτο fun bike!
Η μόνη περίπτωση να το καβαλήσεις ξανά, είναι να ανέβω χολωμόντα, γιατί το εργαλείο τα 600 χλμ τα έχει για brekfast.. Xε χε.
Οι φίλοι και οι κύριοι φαίνονται σε κάποιες λεπτομερειες και εσύ έχεις περάσει εξετάσεις πολλά χρόνια και με άριστα.

Οι μεζέδες μου γαργαλανε τον ουρανίσκο ακόμα.. :friendship:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Καλοταξιδος ο "Κυριαρχος"Κωστα. Fun bike απο καθε αποψη. Θα το λατρεψεις ειδικα για την δουλεια που το πηρες.Εμενα εβγαλε με θαρρος και το AdvONride (απεναντι στα θηρια που συμμετειχαν) και συνεχιζει.
Απο την 26 Ιουνιου που γυρισα Ελλαδα εχει βαλει 6800 χλμ και δεν εχει πει οχι ποτε.
Υγ Αν τελικα το "κοψεις" και δεν σου χρειαζονται καποια πραγματα ασε μου ενα μην. να τα αγορασω προκειμενου να πεταχτουν.Αν δεν στα ζητησει αλλος φυσικα.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
....


Κώστα, ευχές για hot miles με τη Dommie! Σε περίπτωση οποιουδήποτε φρένου σε σχέδια, προβλήματος κλπ οι φίλοι δεν κάνουν ψυχρές συναλλαγές αλλά gentlemen agreements. Το full cash back ισχύει πάντα στους φίλους που εμπιστεύονται...
Have fun με το απόλυτο fun bike!
:hlb:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα γίνω άνθρωπος του καφέ.... Μια χαρά άνθρωπες είναι και αυτοί!
:laugh::laugh:
:laugh::roflmao:
Μου φυγε ο καφες απ τη μυτη:roflmao:
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Παπουτσάκια..... Με το φιλαράκι μας τον Αλέκο στο ρόδαμότο!
ΚτΜακια.... Τρέμετε




Advphone....
Τώρα Κώστα που το πρόσεξα ....καλύτερα, την τρίζει την όπισθεν το μοτοσακό :)
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Για (καινούρια) ντεπόζιτα Acerbis έχω βρει αυτό εδώ:
Depósitos combustible NX 650 dominator

Έχει και βιδωτή τάπα.
Θέλει άραγε κανείς να πάρουμε μαζί και μου το στέλνει με το καράβι Κρήτη;

Λέει βέβαια αυτό..
"Enviamos a: España penínsular | Portugal | Baleares | Canarias-Ceuta-Melilla (consultar condiciones)"
(ότι στέλνουν μόνο εκεί)
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
@yns και @gsmaniac καλορίζικα και καλοτάξιδα τα Ντομί σας :ok: .

Αν ψαχτείτε για ντεπόζιτο Acerbis έχετε υπόψην ότι για τα δικά σας το ντεπόζιτο είναι έτσι



και όχι έτσι


Βέβαια αν θέλετε να τα κάνετε χωρίς φέρινγκ το δεύτερο είναι σαφώς προτιμότερο απο αισθητικής πλευράς,μπαίνει αλλά ίσως θέλει μικρή μετατροπή στο μπροστινό μέρος της σέλας.
Α και τα στοκ ντεπόζιτα σας είναι 13 αντί 16 λίτρων των επόμενων μοντέλων (και αυτά είναι ανταλλάξιμα αλλά δεν ταιριάζουν επίσης στα φέρινγκ.


Για αναρτήσεις όπως είπε ο @stefanos aftermarket ελατήρια για μπροστά (αν δεν έχουν ήδη) και ένα αφτερμάρκετ αμορτισέρ (ίσως ενα οικονομικό YSS ή μεταχειρισμένο WP κλπ) θα το μεταμορφώσουν προς το καλύτερο.
Αν θέλετε να ψαχτείτε με DIY ρίξτε μια ματιά εδώ



Γνώμη μου μην το κάνεις έτσι γιατί 1.Το δικό σου είναι αρκετά σπάνιο στην Ευρώπη και είναι κρίμα να το πετσοκόψεις ... και 2.Αυτό στην φωτό δεν είναι καν ντομι :Watching:




Ο συγκεκριμένος είναι παλιός αγωνιζόμενος εντουράς και έχει επίσης ένα ντομι με κοστούμι LC4 640 Adv με το οποίο έτρεχε παλαιότερα σε Trail Rides
ποιας χρονολογιας domi ειναι χωρητικοτητας 13 και ποιας 16; Το δικο μου ειναι 96 και εχει 16λιτρο ρεζερβουαρ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παπουτσάκια..... Με το φιλαράκι μας τον Αλέκο στο ρόδαμότο!
ΚτΜακια.... Τρέμετε




Advphone....
Την 1η σωστη κινηση την εκανες. Φτιαξε κι αναρτησεις κι εχεις σουπερ μεκανακι για τις κοντινες χωματαδες ;)
Ειναι και σπανιο στας ευρωπας, οποτε μην το πετσοκοψεις :sneaky:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Για (καινούρια) ντεπόζιτα Acerbis έχω βρει αυτό εδώ:
Depósitos combustible NX 650 dominator

Έχει και βιδωτή τάπα.
Θέλει άραγε κανείς να πάρουμε μαζί και μου το στέλνει με το καράβι Κρήτη;
Γιάννη για δες και εδώ acerbis fuel tank 23 litersHonda Dominator Nx 650 - CrosShop

Και εδώ Oversized fuel tank Honda NX/Dominator 88/91 Lt. 23 black Power, Fuel Tank Acerbis

Με επιφύλαξη τα παραπάνω καθώς δεν έχω αγοράσει κάτι απο εκεί ..


ποιας χρονολογιας domi ειναι χωρητικοτητας 13 και ποιας 16; Το δικο μου ειναι 96 και εχει 16λιτρο ρεζερβουαρ.
Τα 93 με 95 με τα χωνευτα φλας εχουν το 16αρι ντεποζιτο .
Για την ακρίβεια 1992 εως και τα τελευταία 1999.Το δικό σου 95άρι δεν είναι? Είναι ίδιο με αυτό που είχα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πήρε το Ραμολι την αρχαιολογία και θα μας ζαλισεται τώρα........
Ρε πάρτε ένα σκατεμ να λύσετε τα θέματα όλα
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Πήρε το Ραμολι την αρχαιολογία και θα μας ζαλισεται τώρα........
Ρε πάρτε ένα σκατεμ να λύσετε τα θέματα όλα
Ανταλλάσσεις το 640 με το 1200 εμαθα και σου δινει και 3000€? :hh:
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Γιάννη για δες και εδώ acerbis fuel tank 23 litersHonda Dominator Nx 650 - CrosShop

Και εδώ Oversized fuel tank Honda NX/Dominator 88/91 Lt. 23 black Power, Fuel Tank Acerbis

Με επιφύλαξη τα παραπάνω καθώς δεν έχω αγοράσει κάτι απο εκεί ..





Για την ακρίβεια 1992 εως και τα τελευταία 1999.Το δικό σου 95άρι δεν είναι? Είναι ίδιο με αυτό που είχα.
1996 μοντέλο
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Γιάννη για δες και εδώ acerbis fuel tank 23 litersHonda Dominator Nx 650 - CrosShop

Και εδώ Oversized fuel tank Honda NX/Dominator 88/91 Lt. 23 black Power, Fuel Tank Acerbis

Με επιφύλαξη τα παραπάνω καθώς δεν έχω αγοράσει κάτι απο εκεί ..





Για την ακρίβεια 1992 εως και τα τελευταία 1999.Το δικό σου 95άρι δεν είναι? Είναι ίδιο με αυτό που είχα.
Ειχα την εντυπωση οτι τα υπολοιπα,με τη λεπτη σιλουετα, ειχαν το μικρο ντεποζιτο!
Ναι,95αρι,ιδιο με το δικο σου.
Νομιζω εχω δει ,ιταλια μερια, να μπαινουν κ αλλα ντεποζιτα απο xr ή xlr ,με καποιες μοντες βεβαια σε τρυπες κ σελα

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Top Bottom