DR250s '97 αξίζει;

Whiteyez

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Honda NC700X - Honda XR250R
Kριμα!
Οχι τοσο για χρηματα που ουσιαστικα πεταξες αλλα γιατι σου εμεινε η χαρα:(


Αληθεια τα σπασμενα δοντια τα βρικατε μεσα το μοτερ;
Όταν έβγαλα τα λάδια βρήκα μέσα 1 δόντι και το παρακάτω μεταλλικό κομμάτι το οποίο ακόμα δεν ξέρω από που είναι:



Βρήκα άλλο 1 κάτω στο κάρτερ και άλλα 2 όταν άνοιξα το καπάκι από το βολάν, απόσο είδα έλειπαν 9 δόντια από το γρανάζι.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Όταν έβγαλα τα λάδια βρήκα μέσα 1 δόντι και το παρακάτω μεταλλικό κομμάτι το οποίο ακόμα δεν ξέρω από που είναι:



Βρήκα άλλο 1 κάτω στο κάρτερ και άλλα 2 όταν άνοιξα το καπάκι από το βολάν, απόσο είδα έλειπαν 9 δόντια από το γρανάζι.
Mοιαζει με ασφαλεια παξιμαδιου καποιου αξονα,μηπως ηταν ξεχασμενη μεσα -πηγε αναμεσα στα γραναζια κ μαγκωσε -σπασαν τα δοντια?
Παντως αν αναψε οπως λες πανω-κατω θα κοστισει...λιγο υπομονη κ θα βρεις μοτερακι.Αν θελεις κοινοποιησε Α.Π. και Α.Κ.,τοσοι εμαστε εδω μεσα μπορει κατι να παρει το ματι μας,επισης μπαινουν κ επισκεπτες (παρα πολλοι)μπορει καποιος να ξερει-εχει κατι
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Κρίμα ρε γμτ πάνω που είχες αρχίσει..:(

Το θέμα με τα DR 250/350 είναι πως τα περισσότερα βγάζουν ζημιές στην κεφαλή, οπότε οι έμποροι παγκοσμίως το ξέρουν και τις βαράνε στην τιμή. Με μια πρόχειρη ψαχτική σε eBay τα περισσότερα μοτέρ που είδα ήταν μόνο το κάτω μέρος.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Σε ευχαριστώ Στέργιο τα έχω δει αυτά, είναι ρίσκο όμως πιστεύω και αυτά, γιατί ποιος ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκονται εσωτερικά.
Φίλε πούλατο και ότι πάρεις..!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Σε ευχαριστώ Στέργιο τα έχω δει αυτά, είναι ρίσκο όμως πιστεύω και αυτά, γιατί ποιος ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκονται εσωτερικά.
Παιρνεις τηλ και ρωτας να πας να το δεις με την προυποθεση να λυσετε επιτοπου το καπακι των βαλβιδων για να δεις απο εκκ/ρους αν ειχε καλη λιπανση,αν θελει να το δωσει θα δεχτει
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ακόμη δεν το πήρες και του 'βγαλες τα μάτια........αφού σε είπα.....πάρε ένα 2χρονο ....
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s

Whiteyez

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Honda NC700X - Honda XR250R
Το μοτέρ από το DR350 ταιριάζει στο σκελετό του 250; Και αν ναι φαντάζομαι θα θέλει και άλλο καρμπυρατέρ, σωστά;
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Το μοτέρ από το DR350 ταιριάζει στο στο σκελετό του 250; Και αν ναι φαντάζομαι θα θέλει και άλλο καρμπυρατέρ, σωστά;
Πρόσεχε μην μπεις σε άλλα......"μονοπάτια".
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Κρίμα αλλά αυτά συμβαίνουν :(
Μπορεί να ταιριάζει και όλο το μοτέρ η εξαρτήματα του http://www.car.gr/parts/view/2126799/
έχω την εντύπωση ότι το DR,το GN και το LT, φοράνε τον ίδιο κινητήρα!!!
Το GN250 έχει ίδιο μοτερ με τα DR250 τις δεκαετίας των '80ς(νομίζω μέχρι 1988) που είχαν 5 ταχύτητες.Επίσης αν προσέξετε η κεφαλή στα GN έχει δυο εξαγωγές(δηλαδή διπλούς λαιμούς εξατμισης) ενω στο DR του φίλου μας έχει μια.
Σε ξένα φόρουμ λένε ότι η τράμπα μοτερ 250/350 είναι ευκολη,πρέπει όμως και τα δυο να είναι με μανιβέλα ή με μίζα.
 
Top Bottom