DRZ400 Its a super adv???

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Με αφορμη τον παρακατω συνδεσμο που επεσε στα ματια μου , ειπα να αναλυσουμε λιγο ενα μηχανακι που δεν εχουν ασχοληθει στην ελλαδα , αλλα οι αμερικανοι βαρανε πολλα χιλιομετρα σε ατελειωτες ερημους . DRZ400E ή απλο , και ειναι ολο δικο σας!!!



:yew::ltg:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τώρα διαβάζω το βιβλίο του Jeffrey Franz, the trans Asian endeavour, πάνω στα χνάρια του Walter Colebatch. Με dr400.
Το μηχανάκι μπορεί, σαφώς. Και...;
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι και??
Απορεί κανεις με την μανία των αμερικανοαυστραλων, να ανασταίνουν πτωματα
Περιμένω τοποθέτηση αμιρου και επανερχομαι
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Aν καποιος γουσταρει,εχει χρονο-γνωσεις-χρημα καλα κανει και ανασταινει κατι που ειχε καποτε ο ιδιος ,ο πατερας του ή ο παππους του.
Αλλοι λαοι, αλλες συνθηκες,απο την ψωροκωσταινα που δεσποζει το ετοιμο πουλ-μουρ..
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Νομίζω πάντως και στην Ελλάδα είχε αρκετούς φανατικούς, λίγο διαφορετική χρήση αλλά αδιάφορο δεν ήταν ποτέ το DRZ400...
Είχε και έχει όλο το πακέτο, μια 6η του λείπει.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εγώ είχα το DRZ 400E και έχω να πω ότι ήταν από τα καλύτερα σκαρφαλωτηρια... βαρύ βέβαια και κούναγε λίγο στα πολλά αλλά για εισαγωγή στον χωμάτινο κόσμο ήταν πολύ καλό.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Εγώ που το έχω θα πω πως είναι αρχαίο μεν, τιμιότατο δε.
Ένας φίλος σε κουβέντα που είχαμε το χαρακτήρισε το Jeep των εντούρο, γιατί μπορεί να κάνει τα πάντα και να κινηθεί παντού.
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Το drz400 πουλάει σαν τρελό στις ΗΠΑ από το 2000 που βγήκε εως σήμερα, για αυτό και δεν το έχουν πειράξει ουσιαστικά (καμιά σοβαρή αλλαγή μηχανικά), καλώς ή κακώς, από τότε που βγήκε.
Υπάρχουν ΤΑ ΠΆΝΤΑ σε άφτερ μάρκετ εκτός από τον σκελετό του, το υποπλαίσιο, ψαλίδι, καλάμια, τα κάρτερ και την κεφαλή.
Οόόόλα τα άλλα τα βρίσκεις!
Είχα drz400sm για σχεδόν 10 χρόνια, εκ των οποίων τα 6 από αυτά bb stroker 465cc με πολλά και καλά πράγματα, αγορασμένα από τις Αμερικές τον παλιό καλό καιρό που η ισοτιμία ευρώ έναντι δολαρίου ήταν πολύ καλή για εμάς και με λίγο τρόπο δεν πλήρωνες τελωνείο για τίποτα.
 
Top Bottom