DUCATI, όλα στα κόκκινα!!!

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Η αλήθεια είναι ότι στα motogp και πριν πάνε στα motogp στα superbike ήμουν βαμμενος κοκκινος ανεξαρτητως αναβατη. οποτε αν πχ ειχα χρηματα και ηταν να εχω ενα fun bike θα ηταν σιγουρα κοκκινο...αλλά για να πω την αληθεια ειμαι φαν και του CP2... και κάποια στιγμή πρέπει να πάρω κι ενα πορτοκαλί...αλλά αγωνιστικά εντός πίστας είμαι κοκκινος.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Την ερχόμενη Τετάρτη, 5ο και τελευταίο επεισόδιο-παρουσίαση. Ήρθε η ώρα της σειράς Monster. Φημολογείται ότι το πλαίσιο δε θα είναι trellis και θα είναι αλουμινιένο. Το βάρος θα είναι χαμηλότερο...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
5o και τελευταίο επεισόδιο...ισως για το πιο δημοφιλές μοντέλο της εταιριας ή για αυτό με τις πιο πολλές πωλήσεις...Monster. Πηραν το μοτερ απο Multistrada και το Hypermotard των 937 κυβικων και το εβαλαν στο καινουριο Monster...πανε και αυτοι να γινουν KTM δλδ ενας κινητηρας για διαφορετικής κατηγορίας μηχανακια. ολοι βεβαια το κανουν για μειωση κοστους κτλ. Εφυγε και το σωληνωτο ατσαλινο πλαίσιο. Κατεβηκαν τα κιλα αρκετα 16 κιλα λιγοτερο απο το απερχομενο 821. Εκαναν και την κινηση ματ να βαλουν την οθοναρα απο panigale streetfighter κτλ...Οι φημες λενε ότι εδω και καιρό οι Γερμανοι του VW Audi Group θελουν να πουλήσουν την Ducati και τη Lamborghini. Υποτίθεται ότι η ΚΤΜ είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον...Εμενα μου κανει κατι αναμεσα σε ΜΤ και Duke...Ας ελπίσουμε ότι ο ήχος θα έχει παραμείνει Ducati...Ακόμα και τα καβαλέτα έχουν γίνει πιο συμβατικά! Στην Ελλάδα γύρω στα 12.500 το βλέπω το κόκκινο...
 
Top Bottom