Ducati Desert X...

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
To βίντεο αυτό είναι ακατάλληλο για τον κύριο amyroukai ...όταν το ανέβασε στα κατσάβραχα σταμάτησα να βλέπω και περίμενα να ακουσω το μπαμ...δεν ξερω τι προσπαθουν να αποδείξουν...να πουλήσουν το μηχανάκι ή σεμινάρια offroad οδήγησης;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
To βίντεο αυτό είναι ακατάλληλο για τον κύριο amyroukai ...όταν το ανέβασε στα κατσάβραχα σταμάτησα να βλέπω και περίμενα να ακουσω το μπαμ...δεν ξερω τι προσπαθουν να αποδείξουν...να πουλήσουν το μηχανάκι ή σεμινάρια offroad οδήγησης;
Αυτά κάνουν και πάει ο κόσμος και παίρνει 950se

Όλοι για τον Στέφανο δουλεύουν, ο Πίρερ έχει ανάγκες παιδιά, στηρίξετε με την θετική σας ψήφο στο ταμείο.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
όμορφο μηχανάκι, λίγο σπαρτιάτικο βέβαια......Περισσότερο για ρετρο αναβίωση μου φαίνεται παρά για ετοιμοπόλεμο......Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει ιδιοκτήτης που θα βάλει αυτό το κόσμημα στα πεύκα......μου θυμίζει αυτά τα ρετρό στρογγυλοφάναρα μονόσελα που βγάλανε οι εταιρείες, τα cafe racer........Λογικά θα είναι πολύ ικανό μηχανάκι αλλά εγώ προσωπικά εαν το έπαιρνα δεν υπηρχε περίπτωση να το λερώσω στα χώματα.........Περισσότερο για απωθημένο των 50άρηδων / 60αρηδων που χαλβαδιάζανε τα ΑΦΡΙΚΑ και τα CAGIVA στα νιάτα τους μου κάνει παρά για μηχανάκι για ξύλο μου φαίνεται.......
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Ανακοινώθηκε η τιμή του στην Ελλάδα..........18.600€ το απλό μοντέλο ...καληνυχτα.........
Η τιμή του είναι απόλυτα λογική και συγκρίσιμη με τον ανταγωνισμό ( εκτός του ότι ήταν ήδη γνωστή). Το καληνύχτα πάει στον προπαραγγελία γουρούνι στο σακί με άγνωστη παράδοση κάπου στον Ιούλιο ή 2023 αν παραγγελθεί όταν έρθουν τα πρώτα και πάρεις μυρωδιά. Ερωτηματικό η αντοχή της μότο στα πεσίματα στο βουνό , οι τιμές αναλώσιμων τούμπας . Βεβαιότητες οι πανάκριβες τιμές για εξατμίσεις , κάγκελα μπρος πίσω κλπ. Το σετ για δεύτερα ρεζουρβουαρ στα 1800 usd ασχολίαστο γιατί δεν με ενδιαφέρει. Θα περιμένω να την οδηγήσω πρώτα , δεν χάθηκαν τα μηχανάκια
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Η τιμή του είναι απόλυτα λογική και συγκρίσιμη με τον ανταγωνισμό ( εκτός του ότι ήταν ήδη γνωστή). Το καληνύχτα πάει στον προπαραγγελία γουρούνι στο σακί με άγνωστη παράδοση κάπου στον Ιούλιο ή 2023 αν παραγγελθεί όταν έρθουν τα πρώτα και πάρεις μυρωδιά. Ερωτηματικό η αντοχή της μότο στα πεσίματα στο βουνό , οι τιμές αναλώσιμων τούμπας . Βεβαιότητες οι πανάκριβες τιμές για εξατμίσεις , κάγκελα μπρος πίσω κλπ. Το σετ για δεύτερα ρεζουρβουαρ στα 1800 usd ασχολίαστο γιατί δεν με ενδιαφέρει. Θα περιμένω να την οδηγήσω πρώτα , δεν χάθηκαν τα μηχανάκια
Καλά, η τιμή δεν είναι λογική....Ειναι πολύ πιο ακριβή και από ΚΤΜ890 και από ΑΦΡΙΚΑ και απο TIGER900.....πιστεύω ότι επειδή οι πελάτες της DUCATI θέλουν να ψωνήσουν το ονομα, περίπου όπως και όσοι θέλουν BMW τα βαράει......
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Αν θες να πηγαίνεις χώματα με ον-off τα T700 και tuareg είναι οι σοφές επιλογές, τα 890 και Norden η πολυτέλεια και κάτι τέτοια σαν το Ducati παροξυσμός!
Αν η τιμή είναι το κριτήριο , θα διαφωνήσω . Με αυτή την λογική τα ον - οφ μηχανάκια θα πρέπει να περιοριστούν στα 10-12 k . Τα μηχανάκια πέφτουν από σταματημένα μέχρι high siding και συνέπειες από τπτ μέχρι ολική καταστροφή. Αυτό το αποδεχόμαστε από την στιγμή που αγοράζουμε μια μοτοσυκλέτα και την χρησιμοποιούμε . Δηλαδή μια supersport moto αξίας 30φεύγα δεν πρέπει να μπει στην πίστα;
Αν η ένσταση έχει να κάνει με τις δυνατότητες , ας περιμένουμε να το δούμε.
Καλά, η τιμή δεν είναι λογική....Ειναι πολύ πιο ακριβή και από ΚΤΜ890 και από ΑΦΡΙΚΑ και απο TIGER900.....πιστεύω ότι επειδή οι πελάτες της DUCATI θέλουν να ψωνήσουν το ονομα, περίπου όπως και όσοι θέλουν BMW τα βαράει......
Η τιμή της από ότι έχω δει είναι φθηνότερη από Άφρικα , 2000 ακριβότερη της γυμνής εντελώς ΚΤΜ είναι δε ίδια με το 950 multi . Οι πελάτες της Ducati που θέλουν όνομα θα πάρουν multi V4 με λίγο παραπάνω. Η desert x πιστεύω ότι είναι μια ειδική πρόταση των Ιταλών και απευθύνεται σε όσους έζησαν με τον ελέφαντα ή θέλουν ένα ον οφ και δεν μπορουν να βλέπουν τα μούτρα των ΚΤΜ και τα 160 άλογα. Αν θα κάνει αυτά που υποσχεται , μένει να το αποδείξει. Προσωπικά πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή μοτοσυκλέτα ΑΝ δεν θέλει το μισό κουστούμι άλλαγμα σε κάθε χωμάτινο ακούμπημα
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Αν θες να πηγαίνεις χώματα με ον-off τα T700 και tuareg είναι οι σοφές επιλογές, τα 890 και Norden η πολυτέλεια και κάτι τέτοια σαν το Ducati παροξυσμός!
Οι τιμές, των μοτό γενικώς και ειδικώς, των ντουκάτι (μπεμβέ κτλ) είναι π ρ ό κ λ η σ η!
Ακόμα και αυτές των "ταπεινών" Τ700 και Τουαρέγκ, ξεπερνούν τις ετήσιες αποδοχές της πλειοψηφίας των μισθοδοτούμενων...
...και άντε το αγοράζεις με τη καρδιά θα το πας στα χώματα;;;
/// Β
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Οι τιμές, των μοτό γενικώς και ειδικώς, των ντουκάτι (μπεμβέ κτλ) είναι π ρ ό κ λ η σ η!
Ακόμα και αυτές των "ταπεινών" Τ700 και Τουαρέγκ, ξεπερνούν τις ετήσιες αποδοχές της πλειοψηφίας των μισθοδοτούμενων...
...και άντε το αγοράζεις με τη καρδιά θα το πας στα χώματα;;;
/// Β
Για το τελευταίο. Αν αποφάσιζα να κάνω τέτοια υπέρβαση ,θα το έλιωνα στα χέρια μου , στα χώματα και στην άσφαλτο και όπου θα μπορούσα να πάω.
Σιγά μην το λυπόμουν αν είχα δώσει μισθούς 2 χρόνων.
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Δεν υπολογίζουν την μισθοδοσία του Έλληνα ρε παιδιά τα εργοστάσια
Σιγά την αγορά που εχουμε
Σαφώς,
το γεγονός όμως παραμένει:
για την Ελλάδα* οι τιμές είναι πρόκληση,
συχνά δε διττή, δλδ τόσο ως απόλυτη τιμή, όσο και ως διαφορά σε σχέση με τις άλλες χώρες.
/// Β

* σύντομα δε και σε στην υπόλοιπη επικράτεια της γηραίας...
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Προκληση ειναι οι τιμες της ντουκατι ελλαδας.
Πχ, μιας και το κοιτουσα, triumph 1200rs £15K στην αγγλια, €18Κ εδω.
DesertX 14 λιρονια αγγλιας, 18.6 ευρωπουλα εδω.
Και μαλιστα τα ντουκ ειναι και εντος ΕΕ.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
16.376.98 λέει η μετατροπή σε ευρώ για το ντεζερτΧ .
Αν βάλεις και την διαφορά στο ΦΠΑ ,μάλλον στα ίσια ερχεσαι mousitsas
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Καλώς η κακώς το μηχανάκι το δίνουν κοντά στα 240κιλα γεμάτο. Κοινώς κάνεις μια βόλτα χαλαρή στο χώμα εκτός και είσαι κάποιος από αυτους που οδηγάνε στα promo videos. Για χώμα είναι μέχρι τα 210 κιλά των norden και 890.ιδανικα τα 204 του tuareg το οποίο και οδήγησα χθες και είναι ότι πιο καλοστημένο στη κατηγορία. Τώρα τα λεφτά είναι θέμα τσέπης. Για την Ελλάδα τα λεφτά αυτά για να τα πετας δεξιά και αριστερά στα χώματα είναι πολλα. Καλώς η κακώς η άσφαλτος δεν συγκρίνεται με το χώμα. Στην ασφαλτο το πεσιμο είναι η κακιά στιγμή στο χώμα καθημερινη πραξη. Περί ορέξεως κολοκυθοπιτα. Πολυ ομορφο μηχανάκι αναμφισβήτητα αλλά το βλέπω να πουλαει στην Ελλάδα κυρίως για βόλτα στη καφετέρια και κυρίως από τους λάτρεις της φίρμας
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Καλώς η κακώς το μηχανάκι το δίνουν κοντά στα 240κιλα γεμάτο. Κοινώς κάνεις μια βόλτα χαλαρή στο χώμα εκτός και είσαι κάποιος από αυτους που οδηγάνε στα promo videos. Για χώμα είναι μέχρι τα 210 κιλά των norden και 890.ιδανικα τα 204 του tuareg το οποίο και οδήγησα χθες και είναι ότι πιο καλοστημένο στη κατηγορία. Τώρα τα λεφτά είναι θέμα τσέπης. Για την Ελλάδα τα λεφτά αυτά για να τα πετας δεξιά και αριστερά στα χώματα είναι πολλα. Καλώς η κακώς η άσφαλτος δεν συγκρίνεται με το χώμα. Στην ασφαλτο το πεσιμο είναι η κακιά στιγμή στο χώμα καθημερινη πραξη. Περί ορέξεως κολοκυθοπιτα. Πολυ ομορφο μηχανάκι αναμφισβήτητα αλλά το βλέπω να πουλαει στην Ελλάδα κυρίως για βόλτα στη καφετέρια και κυρίως από τους λάτρεις της φίρμας
225 δε λενε τα σπεκς?
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Για μεγαλο adventure , πιστεύω σε χωματόδρομο άσχημο, με πετρες νεροφαγώματα λασπες , εγω προσωπικά μεχρι 200-205 κιλά μπορω να οδηγήσω , χωρις να φοβαμαι , για πέσιμο … δεν ειμαι έμπειρος αναβάτης , ουτε ειχα ποτε μοτοΚρος ή enduro μοτοσυκλετα

Ετσι επειδη μου αρεσει να μπαίνω σε χωματόδρομους, αποκλείω να αγόραζα ποτέ , αφρικα τουίν με το διπλοΣυμπλεκτο ,Ducati desertΧ , GS1150 και λοιπές μοτοσυκλέτες η ´μπετονιέρες´ των 240-250 κιλών

Για μεγαλα ταξίδια όμως σε άσφαλτο , πανω απο 400km, δικάβαλοΣ με βαλιτσες κλπ , κ μικρές διελεύσεις σε χώμα 2 μοτοσυκλέτες μου αρέσουν , το KTM 1290 adventure και το multistrada v4
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom