Ducati Monster 2021

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
937cc, 111 ίπποι/9.250σ.α.λ. και ροπή 9,5 χλγμ/6.500 σ.α.λ., αλουμινένιο πλαίσιο, ρεζερβουάρ 14 λίτρων, TFT οθόνη 4,3", ελαφρύτερο κατά 18 κιλά(166 κιλά στεγνό).
Θα διατίθεται σε τρία χρώματα και σε έκδοση για Α2 διπλώματα.
Τιμή:11.290€ στη Γερμανία.
Πηγή





 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Σχεδόν ταυτοχρονα το ποσταραμε...
Κανω μια αντιγραφη κι εδω...
5o και τελευταίο επεισόδιο...ισως για το πιο δημοφιλές μοντέλο της εταιριας ή πιο σωστα για αυτό με τις πιο πολλές πωλήσεις...Monster. Πηραν το μοτερ απο Multistrada και το Hypermotard των 937 κυβικων και το εβαλαν στο καινουριο Monster...πανε και αυτοι να γινουν KTM δλδ ενας κινητηρας για διαφορετικής κατηγορίας μηχανακια. ολοι βεβαια το κανουν για μειωση κοστους κτλ. Εφυγε και το σωληνωτο ατσαλινο πλαίσιο. Κατεβηκαν τα κιλα αρκετα 16 κιλα λιγοτερο απο το απερχομενο 821. Εκαναν και την κινηση ματ να βαλουν την οθοναρα απο panigale streetfighter κτλ...Οι φημες λενε ότι εδω και καιρό οι Γερμανοι του VW Audi Group θελουν να πουλήσουν την Ducati και τη Lamborghini. Υποτίθεται ότι η ΚΤΜ είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον...Εμενα μου κανει κατι αναμεσα σε ΜΤ και Duke...Ας ελπίσουμε ότι ο ήχος θα έχει παραμείνει Ducati...Ακόμα και τα καβαλέτα έχουν γίνει πιο συμβατικά! Στην Ελλάδα γύρω στα 12.500 το βλέπω το κόκκινο...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Νομίζω το φαναρι και το τεπόζιτο θυμίζουν και λιγο mv agusta brutale...Να μπει αμεσα στη λίστα για test ride...άτιμη todor ιαση...πότε θα βρεθεί το εμβόλιο; κάντε κάτι...καταστρεφόμαστε
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Θυμίζει πολύ agusta brutale και αυτό είναι κακό για μένα, μου αρέσουν πολύ τα monster όλα τα χρόνια αλλά αυτό καθόλου, λες και είναι αντιγραφή brutale.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Σχεδόν ταυτοχρονα το ποσταραμε...
Κανω μια αντιγραφη κι εδω...
5o και τελευταίο επεισόδιο...ισως για το πιο δημοφιλές μοντέλο της εταιριας ή πιο σωστα για αυτό με τις πιο πολλές πωλήσεις...Monster. Πηραν το μοτερ απο Multistrada και το Hypermotard των 937 κυβικων και το εβαλαν στο καινουριο Monster...πανε και αυτοι να γινουν KTM δλδ ενας κινητηρας για διαφορετικής κατηγορίας μηχανακια. ολοι βεβαια το κανουν για μειωση κοστους κτλ. Εφυγε και το σωληνωτο ατσαλινο πλαίσιο. Κατεβηκαν τα κιλα αρκετα 16 κιλα λιγοτερο απο το απερχομενο 821. Εκαναν και την κινηση ματ να βαλουν την οθοναρα απο panigale streetfighter κτλ...Οι φημες λενε ότι εδω και καιρό οι Γερμανοι του VW Audi Group θελουν να πουλήσουν την Ducati και τη Lamborghini. Υποτίθεται ότι η ΚΤΜ είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον...Εμενα μου κανει κατι αναμεσα σε ΜΤ και Duke...Ας ελπίσουμε ότι ο ήχος θα έχει παραμείνει Ducati...Ακόμα και τα καβαλέτα έχουν γίνει πιο συμβατικά! Στην Ελλάδα γύρω στα 12.500 το βλέπω το κόκκινο...
Και 43 μπροστινό από 46...πάει και το monster που ξέραμε...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μου φαίνεται πως έχει χάσει αρκετά την ταυτότητα Monster. To μοτέρ σκεπασμένο, καλά καλά δεν καταλαβαίνεις ότι είναι V2. Από την 2η φωτό που φαίνεται από πίσω μου μοιάζει με το Zondes T310...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Λέω αντί για το Monster να δοκιμάσω αυτήν...
Πολυ Ωραιο ειναι το supersport. Ίσως το πιο χρηστικό μετα το multi σε αυτη την εταιρια.
Απορω που δεν το βλεπουμε καθολου στον δρομο.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πηγα το ειδα απο κοντα.
Δεν ενθουσιάστηκα.
Λείπει πολυ το μονομπρατσο και το χωροδυκτυωμα.
Οι αναρτήσεις ειναι χωρις ρυθμίσεις.
Το κοντερ-οθονη μου φάνηκε μικρο.

Μεγαλο φάουλ της αντιπροσωπείας που εχουν στην έκθεση την πιο φτωχή έκδοση.
Μου φάνηκε αδιανόητο να εχεις το πιο φτηνό χρωμα καθώς και την βασική εκδοση(οκ 2 εκδόσεις εχει) στην έκθεση.
Το γλυκο έδεσε με τον περιορισμένο χώρο που ηταν το μηχανακι.
Δηλαδη την μια πλευρά δεν μπορούσες να την δεις.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
H πιο πλουσια εκδοση εχει μια μικρη μασκα που καλυπτει την οθονη απο μπροστα σαν μικρο φερινγκ και καλυμμα στη θεση συνεπιβατη...στην ουσια δεν υπαρχει πιο πλουσια εκδοση...
και γενικα δεν υπαρχουν μηχανακια...ουτε για να πουλησουν οχι απλα για να δειξουν.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ξερω τι εχει η πλούσια έκδοση απλα σε μαυρο και χωρις να ειναι plus, ειναι σαν να μην θες να το πουλησεις.
Edit: Εν τω μεταξυ για τεστ ουτε για δείγμα. Απο Δευτερα να τους παρω τηλ μηπως μπορέσουν γιατι το εχουν δημοσιογράφοι.
 
Top Bottom