Ducati Multistrada 1200 Toubkal! Η ολλανδική Affetto Ducati δημιουργεί την «κορυφαία» Multistrada!

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS


..H Toubkal 1200 ειναι μια σκληροπυρηνική Ducati Multistrada όπως την φαντάστηκε και κατασκεύασε η ολλανδική Affetto Ducati.

Με γοητευτική αισθητική και εντυπωσιακό τρίχρωμο φινίρισμα σε κόκκινο μεταλλικό, μαύρο και ασημί, η Toubkal είναι η πιο όμορφη Multistrada που έχουμε δει να βγαίνει από βελτιωτικό Οίκο.

Είναι τόσο καλοσχεδιασμένη που με λίγη παραπάνω τόλμη θα μποορούσε να προέρχεται απευθείας από το ιταλικό εργοστάσιο στο Borgo Panigale.

Για τους λάτρεις των συμβολισμών, Toubkal ονομάζεται η υψηλότερη κορυφή της οροσειράς του Άτλαντα, στο νοτιοδυτικό Μαρόκο.

Τούτη η ομώνυμη Multistrada είναι εξοπλισμένη για την κατάκτησή της. Με ακτινωτές ζάντες αλλά tubeless ελαστικά. Και καλά για τον εμπρός τροχό, αλλά πίσω οι ακτίνες τοποθετήθηκαν σε ένα μονόμπρατσο ψαλίδι, με αριστοτεχνικό τρόπο.



Με αλουμινένιες βαλίτσες βαρέως τύπου και με σκληροτράχηλη μεταλλική θωράκιση -κάγκελα και ποδιά- προσφέρει στοργική προστασία ευαίσθητων πλαστικών, ψυγείου και κάρτερ από κάθε ορεινό στραβοπάτημα.



Θαυμάζουμε το έργο της Affetto Ducati για τις καλαίσθητες σίτες που καλύπτουν τα αεροδυναμικά ανοίγματα και εισαγωγές αέρα σε μάσκα και ποδιά. Tην ανθρακονημάτινη «ζελατίνα» και την εκπληκτικά πλούσια βαφή που χαρίζουν επιβλητικότητα στην Toubkal πέρα και πάνω από κάθε τι που έχουμε δει σε Mutlistrada.




Προσωπικα, αν και δεν ειμαι "fan" της αισθητικης του Multi, εδω εχουμε να κανουμε με κομψοτεχνημα!

:inlove::inlove::inlove::inlove:


(link:http://www.newsbeast.gr/moto/news/arthro/645165/ducati-multistrada-1200-toubkal-/)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
εγω είμαι καραφαν....ετσι και αλλιως:D
τι να λεμε....κουκλαρα:ok:
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
αναρωτιουμε αν ειχα αυτην που θα πηγενα ?
παντου ............. νε αλλα ποτε εξω απο ασφαλτο ............ θα πρωτημουσα ενα r1, panekale,rc8, rr , αδραναληνη στα φορτε !!!
τη gs ,1190 κε vistrom
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
αναρωτιουμε αν ειχα αυτην που θα πηγενα ?
παντου ............. νε αλλα ποτε εξω απο ασφαλτο ............ θα πρωτημουσα ενα r1, panekale,rc8, rr , αδραναληνη στα φορτε !!!
τη gs ,1190 κε vistrom
Φιλοι που την εχπυν οδηγησει στο χωμα, επαθαν πλακα....παρα τον μπροστινο τροχο.

Στάλθηκε από adveφον
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
με 17αρη πρωστα ? εγω το φοβαμε να πω την αμαρτιαμου ,με ολα αυτα πηχληπιδια με παραπεπη σε φεραρη κε να θελω να την παω χωμα ?
μονο στη σκεψη να μου φυγη καπου ,αλλα κε να λασποθη η να σκονιστη θα πεθανω πανω μου !!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
με 17αρη πρωστα ? εγω το φοβαμε να πω την αμαρτιαμου ,με ολα αυτα πηχληπιδια με παραπεπη σε φεραρη κε να θελω να την παω χωμα ?
μονο στη σκεψη να μου φυγη καπου ,αλλα κε να λασποθη η να σκονιστη θα πεθανω πανω μου !!
Εσενα δεν σε φοβαμαι.....θα την πας στην μια ροδα, ετσι και αλλιως:D
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Εσενα δεν σε φοβαμαι.....θα την πας στην μια ροδα, ετσι και αλλιως:D
δεν ειναι θεμα να πας στη μια ροδα ,150 φοραδες που δεν θα βαλεις ουτε τα 80 κατω κε να ακους της πετρες να κτηπανε απο κατω στη κυλια ασχετος οτη εχει προφηλακτηρα κε να θελης να περασης ξυστα απο καπια ξερα κλαργια κε να ξερης οτι θα γδαρτη (οπως την κομενα που εσκησε το καλτσο) εκη σε θελω !!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Μου θυμίζει τους λαζογερμανούς που (τα προ κρίσης χρόνια) ερχόταν καλοκαίρια πίσω στα χωριάτους με Mercedes που με φτερούγες και φουσκώματα προσπαθούσαν να γίνουν Πόρσε.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Μου θυμίζει τους λαζογερμανούς που (τα προ κρίσης χρόνια) ερχόταν καλοκαίρια πίσω στα χωριάτους με Mercedes που με φτερούγες και φουσκώματα προσπαθούσαν να γίνουν Πόρσε.
..Με τη διαφορα οτι εδω εχουμε να κανουμε με REAL! "Porsche"!.. ;);)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
..Με τη διαφορα οτι εδω εχουμε να κανουμε με REAL! "Porsche"!.. ;);)
.....που προσπαθεί να το παίξει Land Rover. Η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος.
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
.....που προσπαθεί να το παίξει Land Rover. Η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος.
..Κατι σαν Cayenne, ενα πραμα, ε? :p

Το λοιπον, οντως, προσπαθησαν (πετυχημενα, κατα τη γνωμη μου) να δωσουν σ'ενα ΚΑΘΑΡΑ "ασφαλτινο" μηχανακι, μια "adventure" αυρα!

Αλλα, σαμπως, αυτο δεν ισχυει για τα περισσοτερα της κατηγοριας?

Φαντασου π.χ. ενα BMW GS 1200 adv χωρις καγκελα! Σαν "γκαστρωμενη" αγελαδα!! :laugh::D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Με εχει επηρεάσει ο μανιακός και το βλέπω πολυ καλο το εργαλείο !!!!!!!
 

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Δεν είμαι Ducatisti, το συγκεκριμένο μου αρέσει από εμφάνιση, δε μου αρέσει όμως γενικά το στίσημο της μηχανής προς την άσφαλτο. Τι να τα κάνω τόσα άλογα με χωμάτινα λάστιχα; να μου τα κουρεύει στα πρώτα 100 χλμ;
 
Top Bottom