DUCATI MULTISTRADA 950

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Παντως ρε παιδια εχουν ξεφυγει οι τιμες...15.000 τα μεσαια μοντελα και πανω απο 20 τα μεγαλα φτανοντας τα 25...λιγο η ΚΤΜ προς τιμην της κραταει το 1090 κατω απ τα 14 και τα 1290 κατω απ τα 18. Για την BMW δεν το συζηταμε εχει ξεφυγει και λογω πωλησεων κραταει ψηλα τον αμανε...αν επαιρνα τωρα θα σκεφτομουν σοβαρα το 1090 η το 1290 και πραγματικα απορω πως δεν πουλανε καθολου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
@achalatsis 255χλμ/ώρα. Κάτσε καλά σου λέω.
Σοβαρά τώρα η ουσιαστική/αισθητή διαφορά είναι ότι στις υψηλές ταχύτητες έχει περισσότερες στροφές ο κινητήρας του 950.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Παντως ρε παιδια εχουν ξεφυγει οι τιμες...15.000 τα μεσαια μοντελα και πανω απο 20 τα μεγαλα φτανοντας τα 25...λιγο η ΚΤΜ προς τιμην της κραταει το 1090 κατω απ τα 14 και τα 1290 κατω απ τα 18. Για την BMW δεν το συζηταμε εχει ξεφυγει και λογω πωλησεων κραταει ψηλα τον αμανε...αν επαιρνα τωρα θα σκεφτομουν σοβαρα το 1090 η το 1290 και πραγματικα απορω πως δεν πουλανε καθολου
Και δεν είναι μόνο η αγορά Γιάννη, είναι και το πως τα φέρνεις βόλτα. Μιλούσα με φίλο και μου έλεγε θα στραφεί στα 250 κ.ε. Βλέπω και τον εαυτό μου, δύκολο να ``κρατάς`` μοτο που είναι σαν αυτοκίνητο.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
@achalatsis 255χλμ/ώρα. Κάτσε καλά σου λέω.
Σοβαρά τώρα η ουσιαστική/αισθητή διαφορά είναι ότι στις υψηλές ταχύτητες έχει περισσότερες στροφές ο κινητήρας του 950.
Και σιγουρα λιγοτερη ροπη και θα ανεβαζει πιο ''αργα'' τα χλμ
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
@kostas_366
Για αυτό εγώ δεν έχω τουτού :D

@jmar_oulis
Λύσε μου μια απορία ρε μαγκιόρη κρητικέ (για να μην σπαμάρουμε το θρεντ).
Γιατί 1090 όχι multi 950?
και πιο πολύ γιατί 1290s και όχι multi 1200 enduro?
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
@kostas_366
Για αυτό εγώ δεν έχω τουτού :D
Ανάλογα, μπορεί να έχει η οικογένειά σου, οπότε να βολεύεσαι ή αύριο, να χρειαστεί, λόγο παιδιών π.χ. ή η δουλειά σου να το ``χρειάζεται``, να είσαι μακριά π.χ.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οι Ιταλοι το πανε καλα νομιζω το θεμα
ειναι παλιες καραβανες και θεωρω οτι εχουν οργανωθει καλυτερα απο πριν και θα μπουν στο παιχνιδι για τα καλα
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
@kostas_366
Για αυτό εγώ δεν έχω τουτού :D

@jmar_oulis
Λύσε μου μια απορία ρε μαγκιόρη κρητικέ (για να μην σπαμάρουμε το θρεντ).
Γιατί 1090 όχι multi 950?
και πιο πολύ γιατί 1290s και όχι multi 1200 enduro?
Γι αυτο δεν εχουμε ΓΥΝΑΙΚΑ και ΤΟΥΤΟΥ θα λες :D

Οσο αφορα για τα μηκανακια... Για το 1290 s η και R vs multi enduro ειναι το πιο ευκολο, 17500 vs 23000 χωρις καν να κοιταξουμε κι αλλα που πλεον μου αρεσουν στο ΚΤΜ (πχ οργανο) Επισης λογω οτι ειμαι απο BMW το Μulti μου φαινεται πολυ ''κοντο'' σε μηκος , θελω περισσοτερη απλα (το ιδιο ισχυει και για το 1090 με 950). Λεπτομερειες δεν ξερω δεν το εχω ψαξει, καθαρα σαν πρωτη ματια, ειδικα το 1290 γι αυτα που προσφερει σε σχεση με τα καινουργια gs και multi ειναι VFM θεωρω. Kαι να στο πω κι αλλιως? αν εδινα 23-24000 ισως πηγαινα στο GS adventure (οχι οτι τα αξιζει απλα ετσι επειδη ειναι τανκς :D)
Προσωπικη αποψη ολα αυτα :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Παντως ρε παιδια εχουν ξεφυγει οι τιμες...15.000 τα μεσαια μοντελα και πανω απο 20 τα μεγαλα φτανοντας τα 25...λιγο η ΚΤΜ προς τιμην της κραταει το 1090 κατω απ τα 14 και τα 1290 κατω απ τα 18. Για την BMW δεν το συζηταμε εχει ξεφυγει και λογω πωλησεων κραταει ψηλα τον αμανε...αν επαιρνα τωρα θα σκεφτομουν σοβαρα το 1090 η το 1290 και πραγματικα απορω πως δεν πουλανε καθολου
το 1290 πουλαει μια χαρα....και εξωτερικο.....το καλοκαιρι που περναγανε για Μανη το βλεπαμε αρκετα.....και ηδη εχει αρκετους κατοχους στην ελλαδα...αλλωστε παραδοθηκε το πρωτο απρλιο τελος..
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Και δεν είναι μόνο η αγορά Γιάννη, είναι και το πως τα φέρνεις βόλτα. Μιλούσα με φίλο και μου έλεγε θα στραφεί στα 250 κ.ε. Βλέπω και τον εαυτό μου, δύκολο να ``κρατάς`` μοτο που είναι σαν αυτοκίνητο.
Κωστη Οπως ειπε και το ''μωρακι'' απο πανω ντεν εχω αυτοκινητο καρντια μου :D
δεν εχω ομως ουτε οικογενεια ουτε γυναικα να λογοδοτω, πολλα παιζουν ρολο στις μερες μας και οτι καποιοι εχουμε καποια μηχανακια η παμε καποια ταξιδια πχ δεν σημαινει οτι τα χουμε, απλα δεν εχουμε καποιες αλλες υποχρεωσεις. Γενικα μιλαω παντα :)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
για το μουλτι 950 ανεβαζει στροφες...στο τεστ του Μοτο φετος αν βλεπατε τις δυναμομετρησεις θα βλεπατε οτι εχει διαρκεια ψηλα...για την τελικη,το τι δειχνουν τα κοντερια και ποσο αισιοδοξα ειναι.....ειναι αλλη κουβεντα....και στην πραγματικη ζωη τα 90-95 αλογα τροχο πανω κατω που βγαζει αυτη η κατηγορια(950-βστρον-αφρικα)ειναι ιδανικα κατα το 90% της οδηγησης που κανουμε.....τωρα βεβαια το adve.gr εχει ανησυχα πνευματα και θελουν το 10% παραπανω.....οτι κανει δηλ το 1090.επισημαινω και κατι τελευταιο...εδω μεσα υπαρχουν αρκετα μελη με 1200gs αεροψυκτο και 950/990....και εχουν κανει αρκετα πραγματα και συνεχιζουν και δεν τα αλλαζουν......ποσο ομως βγαζουν στον τροχο?90-95 δεν βγαζουν?θα μου πεις και τροπο λειτουργιας...οκ.........αλλα αλογα εκει παιζουν.....οποτε η κατηγορια εχει μελλον λαμπρο κατα την αποψη μου....
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
...εδω μεσα υπαρχουν αρκετα μελη με 1200gs αεροψυκτο και 950/990....και εχουν κανει αρκετα πραγματα και συνεχιζουν και δεν τα αλλαζουν......ποσο ομως βγαζουν στον τροχο?90-95 δεν βγαζουν?θα μου πεις και τροπο λειτουργιας...οκ.........αλλα αλογα εκει παιζουν.....οποτε η κατηγορια εχει μελλον λαμπρο κατα την αποψη μου....
Μια χαρα ειναι η κατηγορια αυτη, υπερκαλυπτει τα θελω και σε ταχυτητα και σε πολλα αλλα πλεον, συγχρονα μηχανηματα ειναι με πολυ τεχνολογια. Μα γι αυτο το λογο δεν τα αλλαζουμε, χωρια που πλεον δεν υπαρχει μαρουλι :D, αλλα να σκοτωσεις το δικο σου και τι να παρεις...δεν συμφέρει :sorry:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
για το μουλτι 950 ανεβαζει στροφες...στο τεστ του Μοτο φετος αν βλεπατε τις δυναμομετρησεις θα βλεπατε οτι εχει διαρκεια ψηλα...για την τελικη,το τι δειχνουν τα κοντερια και ποσο αισιοδοξα ειναι.....ειναι αλλη κουβεντα....και στην πραγματικη ζωη τα 90-95 αλογα τροχο πανω κατω που βγαζει αυτη η κατηγορια(950-βστρον-αφρικα)ειναι ιδανικα κατα το 90% της οδηγησης που κανουμε.....τωρα βεβαια το adve.gr εχει ανησυχα πνευματα και θελουν το 10% παραπανω.....οτι κανει δηλ το 1090.επισημαινω και κατι τελευταιο...εδω μεσα υπαρχουν αρκετα μελη με 1200gs αεροψυκτο και 950/990....και εχουν κανει αρκετα πραγματα και συνεχιζουν και δεν τα αλλαζουν......ποσο ομως βγαζουν στον τροχο?90-95 δεν βγαζουν?θα μου πεις και τροπο λειτουργιας...οκ.........αλλα αλογα εκει παιζουν.....οποτε η κατηγορια εχει μελλον λαμπρο κατα την αποψη μου....
Σωστά!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
@jmar_oulis
Λύσε μου μια απορία ρε μαγκιόρη κρητικέ (για να μην σπαμάρουμε το θρεντ).
.............................
και πιο πολύ γιατί 1290s και όχι multi 1200 enduro?
Αυτό το τελευταίο , θέλει και ρώτημα?
Εγώ το πάω ανάποδα.
Γιατί να έπαιρνα το multi enduro 1200 στα 25000 κι όχι το 1290 super advendure με 7000 μείον?:rolleyes:
Αν μου πεις πάνω από έναν λόγους, θα ψάξω να βρω τα 25 000 ρε παλιοπχιότητα:D:laugh:


ΥΓ ουτε τα 17000 έχω:D:D:D:D
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Αυτό το τελευταίο , θέλει και ρώτημα?
Εγώ το πάω ανάποδα.
Γιατί να έπαιρνα το multi enduro 1200 στα 25000 κι όχι το 1290 super advendure με 7000 μείον?:rolleyes:
Αν μου πεις πάνω από έναν λόγους, θα ψάξω να βρω τα 25 000 ρε παλιοπχιότητα:D:laugh:


ΥΓ ουτε τα 17000 έχω:D:D:D:D
Μονο οι κτμαδες ειπαμε εχουν το πακετο για αγορες καςςςς :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μονο οι κτμαδες ειπαμε εχουν το πακετο για αγορες καςςςς :p
το πακέτο που διέθεσες για το 1190 μαρή λουκία, το χουμε πολλοί ;)
Πότε το δίνεις αλήθεια? Να ξέρει ο κόσμος εδώ μην πάει και χρεώνεται τσάμπα:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το πακέτο που διέθεσες για το 1190 μαρή λουκία, το χουμε πολλοί ;)
Πότε το δίνεις αλήθεια? Να ξέρει ο κόσμος εδώ μην πάει και χρεώνεται τσάμπα:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Με αυτο θα μεινη
Εχει πέσει σαγιονάρα πολυ
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
το πακέτο που διέθεσες για το 1190 μαρή λουκία, το χουμε πολλοί ;)
Πότε το δίνεις αλήθεια? Να ξέρει ο κόσμος εδώ μην πάει και χρεώνεται τσάμπα:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Δλδ τα 5 σου λειπουν μονο??? Ψιχουλα ελα να σε δανισω αν προκειτε να παρεις το 1290:D
 
Top Bottom